Polkomtel SA

Synonimy:
polkomtel,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Polkomtel SA (477)

 • UOKiK: Zgoda na przejęcie przez Cellnex Poland kontroli nad Polkomtel Infrastruktura

  UOKiK: Zgoda na przejęcie przez Cellnex Poland kontroli nad Polkomtel Infrastruktura

  Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wydał zgodę na przejęcie przez Cellnex Poland kontroli nad Polkomtel Infrastruktura - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dodano, że transakcja może wzmocnić konkurencyjność sektora infrastruktury używanej przez operatorów sieci komórkowej.
 • Plus uruchamia komercyjną sieć 5G

  Plus uruchamia komercyjną sieć 5G

  Plus 5G W poniedziałek, 11 maja br. Plus uruchomi pierwszą w Polsce sieć 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD. Sieć 100 nadajników będzie działać na obszarze 7 polskich miast - Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia. Drugim etapem rozwoju 5G Plusa w Polsce będzie objęcie zasięgiem 5G całej Warszawy oraz okolicznych miejscowości, gdzie powstanie ponad 600 dodatkowych stacji 5G.
 • Plus uruchamia pierwszą w Polsce komercyjną sieć 5G

  Plus uruchamia pierwszą w Polsce komercyjną sieć 5G

  Plus w poniedziałek, 11 maja, uruchomi pierwszą w Polsce sieć 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD. Sieć 100 nadajników będzie działać na obszarze siedmiu polskich miast - Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia.
 • UOKiK: 20 mln zł kary dla Polkomtela za brak zwrotu pieniędzy

  UOKiK: 20 mln zł kary dla Polkomtela za brak zwrotu pieniędzy

  Ponad 20 mln zł kary za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów nałożył UOKiK na Polkomtela. Urząd zakwestionował praktykę polegającą na przepadku niewykorzystanych pieniędzy na karcie pre-paid w przypadku braku kolejnego doładowania w określonym terminie. Jak poinformował w poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jednocześnie z nałożeniem kary Prezes UOKiK nakazał Polkomtelowi zaniechanie zakwestionowanej praktyki i opublikowanie rozstrzygnięcia urzędu na stronie internetowej operatora.
 • Ponad 50 mln zł kary UOKiK dla Polkomtela

  Ponad 50 mln zł kary UOKiK dla Polkomtela

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na firmę Polkomtel ok. 50 mln zł kary - podał w środę Urząd. Według UOKiK firma pobierała dodatkowe opłaty m.in. za oglądanie treści multimedialnych.
 • "PB": Solorz zerwał umowę z Huaweiem

  "PB": Solorz zerwał umowę z Huaweiem

  Chińska firma od czerwca 2016 r. prowadząca w Polkomtelu gigantyczny projekt IT, którego budżet i harmonogram coraz bardziej się rozrastały, dostała wypowiedzenie. Zygmunt Solorz zamierza wystąpić z roszczeniami - podaje w piątek "Puls Biznesu".
 • Roaming: Dodatkowe opłaty za dzwonienie i internet za granicą? Jest zgoda dla jednego z operatorów

  Roaming: Dodatkowe opłaty za dzwonienie i internet za granicą? Jest zgoda dla jednego z operatorów

  Polkomtel, operator sieci Plus, dostał z Urzędu Komunikacji Elektronicznej zgodę na stosowanie dodatkowych opłat za korzystanie z roamingu w Unii Europejskiej - dowiedział się dziennik.pl. Jeśli je wprowadzi, dzwonienie i surfowanie za granicą nie będzie już tak tanie jak w Polsce.
 • Zysk Cyfrowego Polsatu zgodny z konsensusem

  Zysk Cyfrowego Polsatu zgodny z konsensusem

  Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej grupy Cyfrowego Polsatu wyniósł w II kw. 291,2 mln PLN. Rok wcześniej grupa wypracowała 238 mln PLN zysku netto. Zysk EBITDA wyniósł 963,7 mln PLN i był o 3,1% wyższy niż przed rokiem.
 • UOKiK walczy z SMS -ami premium

  UOKiK walczy z SMS -ami premium

  Urząd Ochrony i Konkurencji wszczął postępowanie przeciwko Polkomtelowi na usługę m.in. Czat Towarzyski świadczoną z wykorzystaniem numerów 7218 i 60228. Postępowanie przeciwko Polkomtelowi, zostało wszczęte w połowie maja 2017 r. Klienci po otrzymaniu wysokich rachunków składali reklamacje do Polkomtela, ten zaś odsyłał ich do podmiotów zewnętrznych.
 • Kary za nieuczciwe reklamy - decyzja UOKiK

  Kary za nieuczciwe reklamy - decyzja UOKiK

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ponad 40 mln zł kary za nieuczciwe reklamy na Cyfrowy Polsat i Polkomtel.

Filmy - Polkomtel SA (1)

 • Wkrótce ultraszybki internet dla 70 proc. Polaków

  Plus stawia na LTE. Zasięg internetu w tej technologii do końca 2014 roku ma być trzy razy większy niż obecnie. Już teraz pakiety LTE stanowią ponad połowę sprzedaży mobilnego internetu w Plusie. O planach w tym zakresie mówi Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtela.