Biznes - polki

Artykuły - Polki (22)

 • Polki na czele Międzynarodowego Forum Lotniskowych Menedżerów

  Polki na czele Międzynarodowego Forum Lotniskowych Menedżerów

  Dorota Walkowicz i Magdalena Cygan-Łobaziewicz przez najbliższe dwa lata będą kierować pracami World Airports' VIP Forum. WAVF tworzą managerowie działów odpowiedzialnych za obsługę VIP i salony Business Lounge na międzynarodowych lotniskach.
 • Te pieniądze są tylko dla Polek

  Te pieniądze są tylko dla Polek

  Polki, które prowadzą lub planują rozpocząć działalność gospodarczą, wkrótce będą mogły uzyskać niskooprocentowaną, inwestycyjną pożyczkę w wysokości 20 - 40 tys. zł. Pilotażowy projekt realizuje resort gospodarki i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
 • Polki nie oszczędzają na kosmetykach

  Polki nie oszczędzają na kosmetykach

  Polki nie oszczędzają na kosmetykach i tylko w tym roku wydadzą na nie kilkanaście miliardów złotych. Co piąty złoty trafia na preparaty do pielęgnacji włosów, co dziesiąty na produkty do malowania, podsumowuje "Puls Biznesu".
 • W poszukiwaniu bezpieczeństwa - raport Deutsche Bank PBC "Portret finansowy Polki 2013"

  W poszukiwaniu bezpieczeństwa - raport Deutsche Bank PBC "Portret finansowy Polki 2013"

  Są ostrożne i wolą oszczędzać. Zarabiają statystycznie mniej, ale to one zarządzają domowymi budżetami i decydują o wydatkach. Pieniądze to dla nich sposób na zagwarantowanie bezpieczeństwa sobie i bliskim, a nie cel sam w sobie. Rzadko inwestują i nie ufają swojej znajomości mechanizmów funkcjonowania produktów bankowych, choć to one mają lepszą finansową intuicję. Taki portret finansowy Polki wyłania się z badań przeprowadzonych przez Deutsche Bank PBC.
 • Lewiatan: Polki są przedsiębiorcze

  Lewiatan: Polki są przedsiębiorcze

  Według statystyk, Polki są najbardziej przedsiębiorczymi kobietami Europy. Wśród właścicieli firm stanowią 37 proc., a wśród kadry menedżerskiej - 35 proc. - informuje PKPP Lewiatan, powołując się na dane KE.
 • Co nowego w urlopach macierzyńskich?

  Co nowego w urlopach macierzyńskich?

  Polki prowadzące działalność gospodarczą mogą liczyć na zasiłek macierzyński, podobnie jak Polki pracujące na umowę o pracę. Jest jedna różnica - wysokość zasiłku macierzyńskiego.
 • Skłonić Polki do rodzenia?

  Skłonić Polki do rodzenia?

  Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej opracowuje projekt tzw. ustawy żłobkowej. Ustawa ma regulować sprawę opieki nad dzieckiem do lat trzech. W wyniku założeń ustawy rodzice mają dostawać bony, które służyłyby do zapłaty za opiekę nad dzieckiem.
 • Ciężka dola opiekunki

  Ciężka dola opiekunki

  Polki opiekujące się osobami starszymi we Włoszech pracują najczęściej na czarno. Mają zapewniony dach nad głową i wyżywienie. Zarabiają 600-900 euro miesięczne.
 • Czego boją się Polki?

  Czego boją się Polki?

  Polki, uważane za jedne z najbardziej przedsiębiorczych w Europie, często mają nikłe pojęcie o pieniądzach i zarządzaniu nimi. Jak wynika z najnowszego sondażu, nie oszczędzają, a jeśli już, to do przysłowiowej "skarpety". Rachunki najchętniej płacą na poczcie, bo panicznie boją się robienia przelewów przez internet i wolą gotówkę od plastikowego pieniądza - pisze Dziennik.
 • Polki walczą z wyzyskiem!

  Polki walczą z wyzyskiem!

  Pracownicy kolejnych sklepów Tesco buntują się przeciwko wyzyskowi i mówią: Dość tych upokorzeń.