polki

Artykuły - Polki (958)

 • Polki chcą pracować za granicą

  Polki chcą pracować za granicą

  Ponad połowa Polek jest gotowa do pracy za granicą, jeśli otrzyma atrakcyjną i satysfakcjonującą ofertę. Najczęściej wskazywanymi kierunkami potencjalnej emigracji zarobkowej są Niemcy i Wielka Brytania. Polki wyjeżdżają za granicę nie tylko ze względów finansowych, ważne są dla nich również czynniki emocjonalne. Ankietowane chcą poznawać świat i dokonywać zmian w swoim dotychczasowym życiu, a także spędzać urlop i wypoczywać poza Polską - takie dane wynikają z przeprowadzonego raportu pt. "Kobiety na emigracji zarobkowej".
 • Kiedyś za Odrą, teraz wielce popłatna praca czeka nad Tamizą

  Kiedyś za Odrą, teraz wielce popłatna praca czeka nad Tamizą

  ​Opiekunki odpływają na Wyspy
 • Polki na czele Międzynarodowego Forum Lotniskowych Menedżerów

  Polki na czele Międzynarodowego Forum Lotniskowych Menedżerów

  Dorota Walkowicz i Magdalena Cygan-Łobaziewicz przez najbliższe dwa lata będą kierować pracami World Airports' VIP Forum. WAVF tworzą managerowie działów odpowiedzialnych za obsługę VIP i salony Business Lounge na międzynarodowych lotniskach.
 • Te pieniądze są tylko dla Polek

  Te pieniądze są tylko dla Polek

  Polki, które prowadzą lub planują rozpocząć działalność gospodarczą, wkrótce będą mogły uzyskać niskooprocentowaną, inwestycyjną pożyczkę w wysokości 20 - 40 tys. zł. Pilotażowy projekt realizuje resort gospodarki i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
 • Polki studiują na największym uniwersytecie dla kobiet na świecie

  Uniwersytet Księżniczki Nory w Rijadzie składa się z 32 kampusów. Ogromny kompleks, pod którego wrażeniem była żona prezydenta Anna Komorowska podczas grudniowej wizyty w Arabii Saudyjskiej, może przyjąć 60 tys. osób. Studiują na nim trzy Polki.
 • Polki nie oszczędzają na kosmetykach

  Polki nie oszczędzają na kosmetykach

  Polki nie oszczędzają na kosmetykach i tylko w tym roku wydadzą na nie kilkanaście miliardów złotych. Co piąty złoty trafia na preparaty do pielęgnacji włosów, co dziesiąty na produkty do malowania, podsumowuje "Puls Biznesu".
 • Polki wśród najseksowniejszych kobiet na świecie

  Polki wśród najseksowniejszych kobiet na świecie

  ​Natalia Siwiec, Ewelina Olczak, Monika Pietrasińska i Magdalena Frąckowiak - to między innymi dzięki nim Polska znalazła się w ekskluzywnym rankingu najseksowniejszych 25 państw świata, ogłoszonym przez męski magazyn Guyism.com.
 • W poszukiwaniu bezpieczeństwa - raport Deutsche Bank PBC "Portret finansowy Polki 2013"

  W poszukiwaniu bezpieczeństwa - raport Deutsche Bank PBC "Portret finansowy Polki 2013"

  Są ostrożne i wolą oszczędzać. Zarabiają statystycznie mniej, ale to one zarządzają domowymi budżetami i decydują o wydatkach. Pieniądze to dla nich sposób na zagwarantowanie bezpieczeństwa sobie i bliskim, a nie cel sam w sobie. Rzadko inwestują i nie ufają swojej znajomości mechanizmów funkcjonowania produktów bankowych, choć to one mają lepszą finansową intuicję. Taki portret finansowy Polki wyłania się z badań przeprowadzonych przez Deutsche Bank PBC.
 • Polka na diecie: Jak się odchudzamy?

  Polka na diecie: Jak się odchudzamy?

  Co druga z nas się odchudza, ale jedynie co piątej to się udaje. Dlaczego tak się dzieje?
 • CBOS: Polki chcą mieć dzieci i pracować, mało interesują się polityką

  Większość Polek chciałaby mieć choć jedno dziecko, a w planowaniu potomstwa istotne jest to, czy mogą liczyć na pomoc rodziców; wzrasta liczba pań chcących pracować zawodowo; większość mało interesuje polityka - wynika z badań CBOS.

Filmy - Polki (9)

 • Co Niemcy myślą o Polkach?

  8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Redakcja Deutsche Welle wyszła na ulice jednego z niemieckich miast, by zapytać tamtejszych mężczyzn, co sądzą o Polkach i czego życzą z okazji ich święta. Koniecznie zobaczcie!
 • Co Polki myślą na swój temat?

  Jakie są Polki? Czy każda kobieta ma charakterek i zawsze musi postawić na swoim? Zobaczcie, co myślą na swój temat!
 • Mężczyźni szczerze o kobietach

  Co mężczyźni sądzą o Polkach? Jakie cechy charakteru najbardziej w nich cenią oraz - czy kobiety są z natury charakterne?
 • Co naprawdę Niemki sądzą o Polkach?

  Ubrane przeważnie bez smaku, tandetne w każdym calu; pretensjonalne, nadużywające ciężkich perfum i odpustowych pomadek. Dziewczyny, które jakimś cudem wyrwały się z Polski, i zachowujące się w tak, jakby w Niemczech złapały byka za rogi. Uległe i podporządkowane mężczyznom. Często mylone z Rosjankami. Jednym słowem - tania kobieta do najcięższych zadań. Taki stereotyp Polki jeszcze ponad dekadę temu był w Niemczech na porządku dziennym. Niemki miały albo bardzo powierzchowne, a więc tylko poprawne politycznie relacje z imigrantkami - albo wręcz żywiły nieskrywaną awersję do pań innej narodowości. Czy dziś potrzebna jest jeszcze promocja pozytywnego wizerunku Polek za granicą? Zapytaliśmy Niemki, co tak naprawdę sądzą o Polkach. Efekt przeszedł nasze oczekiwania. Zobaczcie, co odpowiedziały!