Polka

Artykuły - Polka (1333)

 • Najpiękniejsze (i mało znane) żony polskich sportowców

  Najpiękniejsze (i mało znane) żony polskich sportowców

  Emocje po tegorocznym Balu Mistrzów Sportu nadal nie słabną. I choć można było się spodziewać, że największy szum medialny wytworzy się wokół zwycięzcy plebiscytu „Przeglądu Sportowego”, internautów pochłonęły dyskusje na temat żon dwóch najlepszych polskich sportowców.
 • Matka Polka i rodzinne finanse

  Matka Polka i rodzinne finanse

  Dzień Matki to wyjątkowe święto. Jego początki sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian, którzy szczególnym kultem otaczali matki-boginie, symbole płodności i urodzaju.
 • Chile: Wystawa Polki w winnicy

  W jednej z winnic w Chile rozpoczyna się wyjątkowa wystawa polskiej artystki. Ewa Okołowicz maluje bowiem na beczkach po winie.
 • Tragiczny wypadek w Bangkoku. 12-latka z Polski wypadła z dziesiątego piętra

  Tragiczny wypadek w Bangkoku. 12-latka z Polski wypadła z dziesiątego piętra

  12-letnia Karolina z Katowic wypadła z okna na dziesiątym piętrze hotelu w Bangkoku. Zginęła na miejscu.
 • Polka zgwałcona w Indiach. Policja: Była w innym miejscu

  Polka zgwałcona w Indiach. Policja: Była w innym miejscu

  Nowe informacje ws. 33-letniej Polki, zgwałconej 2 stycznia przez taksówkarza w Indiach. Jak twierdzi policja w Mathurze, kobiety w ogóle nie było w tym czasie mieście, w którym miało nocą dojść do tragedii.
 • Tańczyć nauczyła się w Indiach

  Tańczyć nauczyła się w Indiach

  Opowiada, że jeszcze rok temu przeżywała poważny kryzys i była bliska rzucenia szkoły.
 • Rosja pisze o sytuacji Polki na Białorusi

  Rosja pisze o sytuacji Polki na Białorusi

  Głodówką Teresy Strzelec, która od ponad miesiąca nie może wyjechać z Białorusi, zainteresowały się rosyjskie media. Polka głoduje od wczoraj w konsulacie polskim w Brześciu. Białoruskie służby domagają się od niej zapłacenia wysokiego cła za samochód, który same wcześniej zarekwirowały i sprzedały.
 • Dramatyczna decyzja Polki przetrzymywanej na Białorusi

  Dramatyczna decyzja Polki przetrzymywanej na Białorusi

  Teresa Strzelec, Polka, której od ponad miesiąca reżim Łukaszenki nie chce wypuścić z Białorusi, ogłosiła głodówkę na terenie polskiego konsulatu w Brześciu - podaje portal Kresy24.pl. Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że Polka protestuje przeciwko "bezczynności i nieskuteczności" naszego państwa w jej sprawie.
 • Polka jedną z laureatek konkursu UE. Pojedzie na wręczenie Nobla

  Polka jedną z laureatek konkursu UE. Pojedzie na wręczenie Nobla

  21-letnia Ilona Zielkowska została jedną z czworga laureatów konkursu UE dla dzieci i młodzieży poświęconego pokojowi - ogłosiła w poniedziałek KE. W nagrodę cała czwórka pojedzie na ceremonię wręczenia Unii Europejskiej Pokojowej Nagrody Nobla w Oslo.
 • Polka pobita przez policjanta w Chicago. Dostała 850 tys. dol.

  Pochodząca z Polski barmanka, brutalnie pobita w 2007 r. w Chicago przez nietrzeźwego policjanta, wygrała proces cywilny, który wytoczyła napastnikowi i miastu. Ława przysięgłych sądu w Chicago przyznała Karolinie Obryckiej odszkodowanie w wysokości 850 tys. dolarów.

Filmy - Polka (14)

 • Niemiecki zdrajca i polska "świnia": Kolaboracja na leżąco

  Podczas II wojny światowej również ciało kobiety było traktowane jako pole walki. Szanująca się Polka nie mogła zakochać się w Niemcu, a żołnierz Wehrmachtu nie miał prawa zadawać się z "polską świnią". Mieszanych związków zabraniały obie strony - i obie nie były w stanie wyegzekwować przestrzegania tego zakazu.
 • Polka w Moulin Rouge tworzy historię

  W tym roku słynny kabaret Moulin Rouge obchodzi swoje 125. urodziny. W najnowszej rewii występuje doskonale zgrany 80-osobowy zespół złożony z artystek i artystów 14 narodowości. Wśród nich jest 23-letnia Polka – Justyna. Nasza rodaczka tańczy w Moulin Rouge od dwóch lat. Kandydatki na tancerki Moulin Rouge muszą znać taniec klasyczny, mieć 175 cm wzrostu i idealną sylwetkę. W czasie obowiązywania kontraktu nie mogą przytyć więcej niż 2 kilogramy – ale nie mogą też być zbyt chude. Kobiece kształty to w końcu znak rozpoznawczy tancerek najsłynniejszej rewii świata – podobnie jak świadomość własnego ciała. Na scenie w Moulin Rouge fałszywy wstyd nie istnieje. Kiedy trzeba, tancerki bez skrępowania odsłaniają swoje wdzięki.
 • "Każda Polka kocha Hołka"

  Popularny rajdowiec, Krzysztof Hołowczyc opowiada o rajdzie w Rosji przy minus 30 stopniach oraz rajdzie w USA, gdzie nasz kierowca został przyjęty wyjątkowo ciepło...
 • "Nie odkładamy spraw na półkę"

  Zatrzymanie Szkatuły potwierdza, że nie odkładamy spraw na półkę - podkreślił komendant główny policji gen. insp. Andrzej Matejuk. Poinformował, że w ramach CBŚ od 1 czerwca powstanie specjalny wydział operacji pościgowych.