polityka

Artykuły - Polityka (1202)

Filmy - Polityka (101)

 • Zdzisław Krasnodębski: Francja jest bezradna wobec ataków

  Prof. Zdzisław Krasnodębski w rozmowie z Interią odniósł się do wtorkowego ataku w Strasburgu. - Francja jest bezradna wobec takich ataków, ponieważ ma na swoim terenie dużą populację muzułmanów, niektórzy z nich są skłonni do radykalizacji - powiedział europoseł.Europoseł pytany był również o kwestię repolonizacji mediów. - PiS mówił o dekoncentracji, a nie repolonizacji mediów. Nie udało nam się zapewnić pluralizmu mediów. To nie jest normalna sytuacja. To nie oznacza, że w ogóle w Polsce nie może być zagranicznych mediów, nie może ich być jednak aż w takim stopniu – powiedział.
 • Siemoniak: Oferujemy ciężką pracę, wspólny projekt i odsunięcie PiS-u od władzy

  "Kamil Gasiuk-Pihowicz wie, że obiecać możemy ciężką pracę, wspólny projekt i za rok, odsunięcie PiS-u od władzy" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Odniósł się też do zarzutów, które stawiają posłowie PiS, że zaoferowanie Gasiuk-Pihowicz stanowiska wiceprzewodniczącej nowego klubu, to korupcja polityczna. "Korupcję polityczną uprawiają ci, którzy mają władze i pieniądze. My oferujemy ciężką pracę w bardzo dobrym towarzystwie ludzi, którzy są patriotami" - uważa gość Marcina Zaborskiego.
 • Czy PiS przeprosi sędziów? Ast: Z naszej strony nie usłyszeli obraźliwych słów

  "To nie jest kwestia uznania racji opozycji. To raczej kwestia szacunku do instytucji europejskich. Myśmy zapowiadali, że orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości będziemy szanować" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Ast pytany o nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. "Jestem przekonany, że ta nowelizacja kończy spór z Komisją Europejską. To powinna być podstawa do wycofania przez Komisję wniosku leżącego w TSUE" - dodał. "My powiedzieliśmy z góry: Nikogo nie wykluczamy, zawrzemy koalicję z każdym, nawet z Platformą Obywatelską. I dajemy tego dowód w wielu powiatach takie koalicje zawierając. (...) Zachęcę polityków PSL, PO: Twórzcie lokalne koalicje z PiS. Będzie to dobre dla gmin, powiatów czy województw" - mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marek Ast. Poseł był pytany o powody politycznej wolty Wojciecha Kałuży w sejmiku śląskim - radny Nowoczesnej zdecydował się wejść w koalicję z PiS i tym samym zapewnił tej partii większość w tym regionie. "Miał prawo zmienić poglądy, tutaj sytuacja zawsze jest dynamiczna. Nazwałbym to decyzją racjonalną, dla dobra regionu śląskiego" - tłumaczył parlamentarzysta. Według niego powody takiego kroku Kałuży to "i program, i efekt synergii, który dzisiaj daje możliwość uczestniczenia w koalicji rządzącej na poziomie sejmików czy miast". Marcin Zaborski pytał swojego gościa o ewentualne powstanie komisji śledczej ds. wyjaśnienia okoliczności afery KNF. Walczy o to opozycja. "To jest ich wilcze prawo, mają prawo oczywiście takie postulaty składać. Ale dzisiaj nie mamy państwa teoretycznego" - mówił poseł PiS. "Nie boimy się żadnej komisji, ponieważ w tym wypadku ze strony prokuratury zostały podjęte stosowne działania. Nie mamy nic w tej sprawie do ukrycia" - zadeklarował Ast.
 • Julia Pitera o aferze ws. KNF: Śledztwo prokuratury nie wystarczy

  Julia Pitera, europosłanka PO, była szefowa polskiego oddziału Transparency International komentuje aferę ws. Komisji Nadzoru Finansowego w wywiadzie dla Interii w Parlamencie Europejskim. Ocenia także wystąpienie kanclerz Angeli Merkel na sesji PE i mówi o rezolucji ws. Jugendamtów.