politechnika

Artykuły - Politechnika (126)

 • Politechnika Białostocka wzbogaciła się o centrum INNO-EKO-TECH

  Politechnika Białostocka wzbogaciła się o centrum INNO-EKO-TECH

  W innowacyjnym centrum dydaktyczno-badawczym INNO-EKO-TECH, którego budowę zakończyła Politechnika Białostocka, prowadzone będą badania m.in. nad tzw. zieloną energią. Inwestycja kosztowała ok. 90 mln zł, w większości były to pieniądze z UE.
 • Matura 2014. Gdzie na studia? Politechniki kuszą...

  Matura 2014. Gdzie na studia? Politechniki kuszą...

  Kobiety stanowią już około 37 procent ogółu studentów polskich uczelni technicznych. A ma być jeszcze lepiej. Służy temu trwający "Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn".
 • Raport: 37 proc. studiujących na politechnikach to kobiety

  Raport: 37 proc. studiujących na politechnikach to kobiety

  Kobiety stanowią ponad 58 proc. ogólnej liczby studentów na polskich uczelniach. Na uczelniach technicznych jest ich już prawie 37 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach 2014", który w czwartek zaprezentowano w Warszawie.
 • Niezwykła akcja w Warszawie. Setki dziewczyn w kaskach

  Niezwykła akcja w Warszawie. Setki dziewczyn w kaskach

  Setki osób biegnących w kaskach po Warszawie nie będzie dziś oznaczać katastrofy budowlanej i walącego się budynku. To będą dziewczyny, które w ten sposób będą zachęcić swoje koleżanki do studiowania na politechnikach. W stolicy w południe rozpocznie się "Bieg w kasku".
 • Uczelnie techniczne bardzo popularne - mimo niżu demograficznego

  Uczelnie techniczne bardzo popularne - mimo niżu demograficznego

  Absolwenci kierunków ścisłych nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Wydziały oferujące wykształcenie techniczne, mimo niżu demograficznego, odnotowują ciągły wzrost liczby studentów. Na politechnikach i kierunkach technicznych studiuje też coraz więcej kobiet.
 • Politechniki górą

  Politechniki górą

  Młodzi poszli po rozum do głowy. Omijają kierunki humanistyczne, wybierają ścisłe. Idą tam, gdzie praca - stwierdza "Rzeczpospolita". Jak wynika ze znowelizowanej ustawy o szkolnictwie wyższym, od 1 października uczelnie będą musiały śledzić losy swoich absolwentów - informuje "Rzeczpospolita".
 • Uniwersytet już nie kusi. Szturm na politechniki

  Uniwersytet już nie kusi. Szturm na politechniki

  Podczas ostatniej rekrutacji kandydaci przypuścili prawdziwy szturm na politechniki. Uniwersytety, które jeszcze kilka lat temu brylowały w rankingach, dziś są dla kandydatów mniej atrakcyjne niż uczelnie rolnicze - informuje "Dziennik Polski".
 • Informatyk - zawód w cenie

  Wyższe w porównaniu do niemal wszystkich zawodów wynagrodzenie i duża liczba ofert pracy, a co za tym idzie łatwość w znalezieniu zatrudnienia - to główne powody, dla których wciąż warto zostać w Polsce informatykiem.
 • PlusLiga: Pięć setów w Bełchatowie. Był Castellani

  Mistrz Polski PGE Skra Bełchatów pokonał we własnej hali Jastrzębski Węgiel 3:2 w meczu 2. kolejki PlusLigi. Na tym spotkaniu pojawił się były trener reprezentacji polski i Skry - Daniel Castellani.
 • Warszawska Politechnika celuje w puchary

  Dziewięciu nowych zawodników i silni sponsorzy mają dopomóc AZS Politechnice Warszawskiej w wywalczeniu miejsca w PlusLidze siatkarzy premiowanego grą w europejskich pucharach.