polisa ubezpieczeniowa

Artykuły - Polisa ubezpieczeniowa (45)

 • Będzie interwencja w sprawie toksycznych polis

  Będzie interwencja w sprawie toksycznych polis

  Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała założenia tzw. interwencji produktowej w przypadku ubezpieczeń z funduszami kapitałowymi (UFK), potocznie nazywanych polisolokatami. To oznacza, że jeśli konstrukcja takiego produktu będzie niekorzystna dla klienta, a informacje o opłatach nieprzejrzyste, to ubezpieczyciele będą musieli usunąć taki produkt z oferty.
 • Komunikat z posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego

  Komisja jednogłośnie zaakceptowała założenia interwencji produktowej, o której mowa w art. 17 ust. 1 Rozporządzenia PRIIP1, dotyczącej ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi2 (UFK).
 • Tryb postępowania o jednorazowe odszkodowanie

  Tryb postępowania o jednorazowe odszkodowanie

  W katalogu świadczeń wypłacanych przez ZUS z ubezpieczenia wypadkowego ustawodawca przewidział jednorazowe odszkodowanie. Bez względu na rodzaj uszczerbku na zdrowiu - stały czy długotrwały - należne jest ono za każdy jego procent ustalony w tej samej kwocie. Jak sama nazwa wskazuje, należność ma jednorazowy charakter, choć istnieje możliwość ponownej wypłaty odszkodowania w ramach pogorszenia stanu zdrowia. Postępowanie o ustalenie prawa do tego świadczenia wszczyna się przede wszystkim po zakończeniu leczenia i rehabilitacji przez ubezpieczonego.
 • Prawo.pl: szkoła nie może zmuszać do ubezpieczenia dziecka

  Prawo.pl: szkoła nie może zmuszać do ubezpieczenia dziecka

  Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolna, o czym niektóre szkoły zapominają, zmuszając rodziców do jej zawarcia - przypomina prawo.pl.
 • Kurs waluty obcej a limit składek na ubezpieczenie samochodu osobowego

  Kurs waluty obcej a limit składek na ubezpieczenie samochodu osobowego

  W dniu 7 sierpnia 2018 r. zawarto polisę na ubezpieczenie samochodu osobowego o wartości powyżej 20.000 euro. Czy do ustalenia, jaka kwota składek na ubezpieczenie tego pojazdu może być kosztem podatkowym, należy zastosować kurs z dnia 7 sierpnia 2018 r., czy z dnia poprzedzającego, tj. z 6 sierpnia 2018 r. (pytanie 1181038)?
 • Polisa ubezpieczeniowa z grudnia 2017 r., dotycząca 2018 r. - moment ujęcia w kosztach podatkowych

  Polisa ubezpieczeniowa z grudnia 2017 r., dotycząca 2018 r. - moment ujęcia w kosztach podatkowych

  Wydatki na ubezpieczenie majątkowe, o którym mowa w pytaniu, to koszty pośrednie, potrącalne w dacie poniesienia. Wydatki te - zgodnie ze stanowiskiem organów podatkowych - powinny zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w analogiczny sposób, w jaki zostaną ujęte w kosztach bilansowych.
 • Miałeś wypadek komunikacyjny? Sprawdź, jak dochodzić roszczeń od ubezpieczyciela

  Miałeś wypadek komunikacyjny? Sprawdź, jak dochodzić roszczeń od ubezpieczyciela

  Dochodzenie wierzytelności od ubezpieczyciela w związku z wypadkiem komunikacyjnym bywa długotrwałym, mozolnym procesem. Mimo tego często okazuje się opłacalne, zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy dużych kwot należności. Sprawdź, w jaki sposób dochodzić swoich roszczeń.
 • Rekordowy wynik Grupy PZU

  Rekordowy wynik Grupy PZU

  Zysk netto po raz pierwszy w historii Grupy PZU przekroczył 1 mld EUR (4,2 mld zł). Składka przypisana brutto wzrosła do rekordowego poziomu 22,8 mld zł . Wzrost składki przypisanej brutto o 13,0% r/r do 22,8 mld zł. Zysk PZU okazał się 14 proc. wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 669,2 mln zł.
 • Ubezpieczenia szkolne pod lupą

  Ubezpieczenia szkolne pod lupą

  Rok szkolny 2017/2018 to przede wszystkim reforma edukacji. Jak bumerang wraca również temat bezpieczeństwa w szkołach.
 • Baza UFG. Kierowco lepiej pilnuj historii swojego ubezpieczenia

  Baza UFG. Kierowco lepiej pilnuj historii swojego ubezpieczenia

  Rosnące ceny polis OC powodują, że coraz więcej kierowców sprawdza - na portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego - swoją historię ubezpieczenia i szkód. To właśnie ta historia brana jest pod uwagę przez towarzystwa przy kalkulacji składki za OC.

Filmy - Polisa ubezpieczeniowa (1)

 • Zastanów się, ile dla ciebie jest warte życie

  Nadal łatwiej wyobrazić sobie kradzież auta czy pożar mieszkania niż utratę własnego zdrowia. I choć los płata różne figle, to niestety tylko co czwarty Polak ma polisę na życie. Czas zmienić świadomość ubezpieczeniową rodaków. Wybierając ubezpieczenie, Polacy kierują się zazwyczaj jego zakresem, ceną oraz sumą. - Każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie na dwa pytania: Jakiej kwoty potrzebowałaby rodzina w przypadku mojej śmierci? Jakiej kwoty potrzebowalibyśmy na leczenie, rehabilitację i powrót do pracy w razie poważnego zachorowania? – stwierdza Krzysztof Skarbek z firmy Uniqa Polska. Pozwoli to ustalić, jakie odszkodowanie mogłoby w pełni pokryć potrzeby ubezpieczonego. Równie istotny jest zakres polisy. Zazwyczaj ubezpieczamy się na wypadek śmierci. Coraz częściej decydujemy się także na ubezpieczenie związane z zachorowaniem na raka. W ubiegłym roku odnotowano wśród Polaków 150 tys. zachorowań na nowotwór. - Boimy się tej choroby, dlatego świadomość i zapotrzebowanie na tę ochronę wzrastają – zauważa rozmówca. - Co ważne, w przypadku wykrycia śmiertelnej choroby zapewniamy konsultację diagnozy ze specjalistami z całego świata – dodaje. Polisa na życie jest dla każdego. Polacy najchętniej przeznaczaliby na nią od 20 do 100 zł miesięcznie – wynika z badań ARC Rynek i Opinia. Takie ubezpieczenia, dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych klientów, są dostępne na rynku. Pamiętajmy, że na życiu nie warto oszczędzać.