polisa turystyczna

Artykuły - Polisa turystyczna (0)

 • Finansowanie wakacji last minute

  Finansowanie wakacji last minute

  Według danych CBOS, w ubiegłym roku blisko połowa rodzin nie mogła pozwolić sobie na opłacenie wyjazdu wakacyjnego dla wszystkich swoich dzieci. Z kolei ponad jedna trzecia opiekunów nie była w stanie sfinansować wyjazdu dla żadnej ze swoich pociech. Expander podpowiada, w jaki sposób przygotowywać budżet z myślą o wakacyjnych wydatkach, by nie rezygnować z wyjazdu.
 • Polisa z biura podróży? Wystarczy na zapalenie ucha

  Polisa z biura podróży? Wystarczy na zapalenie ucha

  Przeziębienia, infekcje górnych dróg oddechowych, zatrucia pokarmowe, schorzenia kardiologiczne i urazy kończyn - to najczęstsze problemy zdrowotne polskich turystów na zagranicznych wakacjach. Są jednak miejsca, w których lepiej nie chorować, bo przed płaceniem za leczenie z własnej kieszeni może nie uchronić nawet droga polisa.
 • Ferie: Uwaga na olbrzymie koszty

  Ferie: Uwaga na olbrzymie koszty

  Niezależnie, czy ferie zamierzamy spędzić na polskim, czy zagranicznym stoku, powinniśmy pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu. Analitycy Expandera ostrzegają.
 • Przy zakupie polisy turystycznej Polacy kierują się już nie tylko ceną. Głównie patrzą na zakres świadczeń

  Przy zakupie polisy turystycznej Polacy kierują się już nie tylko ceną. Głównie patrzą na zakres świadczeń

  O wyborze polisy turystycznej decyduje nie tylko cena (56 proc.), lecz także zakres świadczeń oferowanych przez ubezpieczyciela (78 proc.) - wynika z badania Europ Assistance. Każda polisa - nawet z bardzo wysokimi sumami ubezpieczenia - zawiera wyłączenia. Eksperci radzą, żeby zapoznać się z nimi przed wyjazdem, by uniknąć rozczarowania i ewentualnych strat finansowych.
 • Coraz więcej Polaków kupuje polisy turystyczne

  Coraz więcej Polaków kupuje polisy turystyczne

  W tym roku ubezpieczenie turystyczne planuje wykupić dwie trzecie wyjeżdżających. Te ubezpieczenia mają na celu zabezpieczyć podróżnego przed finansowymi skutkami nieszczęśliwego wypadku czy nagłego zachorowania.
 • Zabezpiecz mieszkanie na wakacje

  Zabezpiecz mieszkanie na wakacje

  Choć wykrywalność kradzieży z włamaniem rośnie, to nadal tylko co trzeci złodziej zostaje złapany. Wakacje to dla rabusiów okres łowów, więc Home Broker podpowiada jak zminimalizować ryzyko włamania i nie stać się jednym z ponad 100 tys. osób, które każdego roku padają ofiarami włamań.
 • Łatwo przepłacić za polisę turystyczną

  Łatwo przepłacić za polisę turystyczną

  Badanie przeprowadzone na zlecenie Mondial Assistance pokazuje, że co trzecia z badanych osób wyjechała w ubiegłym roku bez polisy.

Filmy - Polisa turystyczna (1)

 • Blisko połowa Polaków planuje wyjazd wakacyjny. Dwie trzecie z nich spędzi urlop w kraju

  47 proc. Polaków planuje w tym roku urlop na miesiące wakacyjne – wynika z badania Nielsen Polska, przeprowadzonego na zlecenie Mondial Assistance. Co trzeci z nich wyjedzie za granicę, a zdecydowana większość zorganizuje wyjazd na własną rękę. Wraz ze wzrostem popularności wyjazdów niezorganizowanych rośnie również liczba sprzedawanych polis turystycznych. W tym roku zamiar wykupienia ubezpieczenia na wyjazd zadeklarowało 68 proc. wyjeżdżających – o 10 pkt proc. więcej niż przed rokiem. – W 2014 roku około 15 mln Polaków skorzysta z wypoczynku wakacyjnego. To nieco mniej niż w zeszłym roku. Nasze badania, które trwają od trzech lat, pokazują, że ta liczba zwykle oscyluje koło 50 proc. całości – mówi Tomasz Frączek, prezes zarządu Mondial Assistance. – W tym roku 47 proc. Polaków deklaruje, że na wakacje pojedzie.