Polimex-Mostostal SA

Artykuły - Polimex-Mostostal SA (727)

 • Enea, Energa, PGE i PGNiG objęły nową emisję Polimeksu i kupiły akcje od ARP

  Enea, Energa, PGE i PGNiG, zgodnie z postanowieniami umowy inwestycyjnej, po spełnieniu warunków zawieszających przyjęły złożoną przez Polimex-Mostostal ofertę objęcia po 37,5 mln akcji nowej emisji po 2 zł za walor - podały spółki w komunikatach. Spółki kupiły także po 1,5 mln akcji Polimeksu od ARP.
 • Prezes Polimeksu Makowiecka-Gaca i wiceprezes Cetnar złożyli rezygnacje

  Prezes Polimeksu Makowiecka-Gaca i wiceprezes Cetnar złożyli rezygnacje

  Prezes Polimeksu-Mostostalu Joanna Makowiecka-Gaca i wiceprezes ds. finansowych Krzysztof Cetnar złożyli w piątek rezygnacje ze sprawowanych funkcji - poinformowało źródło zbliżone do spółki.
 • Firma z Iraku pozywa Polimex-Mostostal

  Polimex-Mostostal otrzymał pozew od dyrektora generalnego Państwowego Przedsiębiorstwa Żelaza i Stali z siedzibą w Iraku. Sprawa dotyczy roszczenia dochodzonego z umowy pochodzącej z 1989 roku.
 • Branża budowlana na wyboistej ścieżce restrukturyzacji

  Branża budowlana na wyboistej ścieżce restrukturyzacji

  Najczęściej ma być ratunkiem, ale bywa także wyjściem naprzeciw rynkowym wyzwaniom. Restrukturyzacja, bo o niej mowa, to jedno z głównych haseł branży budowlanej w ostatnich latach.
 • Zmiany w zarządzie Polimex-Mostostal

  Rada nadzorcza Polimex-Mostostal SA odwołała 29 października 2014 r. ze stanowiska wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych Pana Bogusława Piekarskiego.
 • ARP warunkowo kupuje obligacje Polimeksu

  ARP warunkowo kupuje obligacje Polimeksu

  Agencja Rozwoju Przemysłu warunkowo zgodziła się nabyć pięcioletnie obligacje Polimeksu o wartości około 132 mln zł - podała ARP w komunikacie.
 • Polimeksu-Mostostalu: Pekao SA wspiera proces restrukturyzacji spółki

  Nie mają uzasadnienia pojawiające się spekulacje, jakoby bank Pekao SA nie wspierał procesu restrukturyzacji Polimeksu-Mostostalu - powiedział portalowi "Rynkoinfrastruktury.pl" prezes giełdowej spółki, Maciej Stańczuk
 • Polimex znalazł się nad przepaścią

  Polimex znalazł się nad przepaścią

  Największa firma budowlana w Polsce znalazła się nad przepaścią. Z powodu uporu banków może upaść podała już w czerwcu Rzeczpospolita.
 • Wierzyciele wydłużyli Polimeksowi termin do spłaty zobowiązań

  Wierzyciele Polimeksu-Mostostal zgodzili się na zmianę terminu płatności odsetek od kredytów, odsetek od wierzytelności obligatariuszy oraz roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki-strony umowy. Nowy termin to 3 czerwca 2014 r. - podała spółka w komunikacie.
 • Polimex nie dotrzymał wymogów porozumienia z wierzycielami

  Polimex nie dotrzymał wymogów porozumienia z wierzycielami

  Polimex-Mostostal nie dotrzymał wymogów lutowego porozumienia z wierzycielami, na mocy którego zrzekli się oni uprawnień wynikających z naruszenia przez spółkę umowy dotyczącej warunków jej finansowania - podał Polimex w komunikacie.