poligon

Artykuły - Poligon (25)

 • Manewry w Świętoszowie: "Czołgi Leopard dobrze się sprawdzają"

  Dobiegają końca manewry na poligonie w Świętoszowie. To tam ćwiczą Siły Natychmiastowego Reagowania NATO w ramach "Brilliant Jump".
 • Śmierć na poligonie. Żołnierz zginął w wypadku

  Podczas szkolenia na poligonie w Świętoszowie doszło do wypadku - informuje portal polska-zbrojna.pl. W wyniku poważnych obrażeń ciała zginął starszy sierżant Marek Karpiel z 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Rannemu żołnierzowi natychmiast udzielono pomocy medycznej, ale nie udało się go uratować. Okoliczności wypadku bada prokuratora.
 • Najnowszy sondaż: Polacy obawiają się polityki zagranicznej Rosji

  Najnowszy sondaż: Polacy obawiają się polityki zagranicznej Rosji

  40 procent Polaków raczej dobrze ocenia działania polskiego rządu w sprawie kryzysu na Ukrainie. Jednocześnie ponad połowa ankietowanych twierdzi, że polityka zagraniczna Rosji zagraża Polsce. Najgorzej wypada ocena przygotowań polskiej armii do ewentualnego konfliktu zbrojnego. To wyniki sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown SA dla stacji TVN 24.
 • USA: 4 żołnierzy piechoty morskiej zginęło na poligonie

  4 żołnierzy piechoty morskiej zginęło w środę w wypadku na poligonie w bazie Camp Pendleton, w Kalifornii - poinformował oficer tej formacji, który zastrzegł sobie anonimowość.
 • Wybuch na poligonie w Rosji

  Sześciu żołnierzy rosyjskich wojsk powietrznodesantowych zginęło, a dwóch zostało lekko rannych we wtorek w wybuchu na poligonie Strugi Krasnyje w obwodzie pskowskim - poinformowało ministerstwo obrony Rosji.
 • "Rzeczpospolita": Manewry NATO blisko Rosji

  "Rzeczpospolita": Manewry NATO blisko Rosji

  W listopadzie w Polsce i krajach bałtyckich odbędą się największe manewry sił szybkiego reagowania NATO - informuje "Rzeczpospolita".
 • Rambo przy nich to osesek

  Rambo przy nich to osesek

  Ponad dwudziestu żołnierzy zmagało się z ekstremalnie dziką przyrodą i trudnymi warunkami terenowymi pojezierza drawskiego. Najtrudniejszym etapem ćwiczenia były trwające trzy doby zajęcia, podczas których wojskowi spędzali na poszczególnych punktach 24 godziny.
 • Na bydgoskich tropach Wunderwaffe

  Na bydgoskich tropach Wunderwaffe

  Największy hitlerowski poligon rakietowy, montownia latających bomb, niewyjaśnione do dzisiaj zdarzenia... Podczas II wojny historie te splotły się w rejonie jednego z większych polskich miast. Dysponując nowymi faktami - choć wciąż nie wiemy wszystkiego - postaramy się uchylić rąbka tajemnicy.
 • Piróg i Mielcarz na poligonie

  Piróg i Mielcarz na poligonie

  Godzina: 8.00. Miejsce spotkania: Sala Kongresowa w Warszawie. 50 pięknych dziewczyn, które przeszły przez pierwszy etap castingu, z ogromnymi walizkami stawiło się na miejscu. Sądząc po strojach - płaszczyki, balerinki, szpilki - żadna z nich nie przypuszczała, z czym przyjdzie im się zmierzyć. Autokar z całą 50-tką przyjechał na poligon!!!
 • Jubileuszowy Poligon kabaretowy

  Jubileuszowy Poligon kabaretowy

  W Nowy Rok Poligon kabaretowy wchodzi z mocnym uderzeniem. 12 stycznia na Włodkowica 21 wystąpi aż pięć kabaretów, w tym gwiazda wieczoru, laureat wielu nagród kabaret Hlynur.

Filmy - Poligon (1)

 • Leopardy 2A5 w akcji!

  Pancerniacy z 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania uczestniczyli w szkoleniu poligonowym z wykorzystaniem czołgów Leopard 2A5. Najważniejszym i najbardziej widowiskowym momentem ćwiczeń było strzelanie bojowe.