Motoryzacja - pole position

Artykuły - Pole position (126)

• Kwalifikacyjne sensacje w Monte Carlo

Kwalifikacyjne sensacje w Monte Carlo

Niemiec Michael Schumacher (Mercedes) wygrał kwalifikacje przed wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Monaco, ale z pole position wystartuje w niedzielę Australijczyk Mark Webber (Red-Bull Renault).
  • Sensacyjne rozstrzygnięcie. Wenezuelczyk najszybszy

Sensacyjne rozstrzygnięcie. Wenezuelczyk najszybszy

Startujący z pole position Pastor Maldonado z teamu Williams-Renault wygrał wyścig o Grand Prix Hiszpanii, piątą eliminację mistrzostw świata Formuły 1.
  • Niespodzianki w Bahrajnie, sól każdej sportowej rywalizacji

Startujący z pole position Niemiec Sebastian Vettel z teamu Red Bull-Renault wygrał w niedzielę wyścig o Grand Prix Bahrajnu, czwartą z 20 eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. Wyprzedził Fina Kimi Raikkonena i Francuza Romaina Grosjeana z Lotus-Renault. Vettel, najlepszy kierowca ostatnich dwóch sezonów, odniósł pierwsze zwycięstwo w tym roku. Po raz pierwszy też wygrał zawody na torze Sakhir, wybudowanym na pustyni pod Manamą.
  • Sebastian Vettel po raz 14. Jak Nigel  Mansell

Sebastian Vettel po raz 14. Jak Nigel Mansell

Sebastian Vettel (Red Bull-Renault) wyrównał rekord Nigela Mansella w liczbie zdobytych pole position w jednym sezonie Formuły 1. Niemiec był najszybszy w kwalifikacjach przed wyścigiem o Grand Prix Abu Zabi i z pierwszego pola wystartuje w tym roku po raz 14.
  • GP Singapuru: Vettel w drodze po mistrzostwo

GP Singapuru: Vettel w drodze po mistrzostwo

Sebastian Vettel z teamu Red Bull-Renault wystartuje w niedzielę z pole position do wyścigu o Grand Prix Singapuru, 14. z 19 eliminacji w kalendarzu Formuły 1.
  • Polak klasą dla samego siebie. Dostał puchar od Timo

Polak klasą dla samego siebie. Dostał puchar od Timo

Wygrany trening, zdobyte pole position, najszybszy czas okrążenia oraz bezprecedensowe zwycięstwo - tak w skrócie wyglądała dla Mateusza Lisowskiego ósma runda Pucharu Scirocco R-Cup, która dzisiaj została rozegrana na Motorsport Arena Oschersleben.
  • Czy i kiedy Robert Kubica powróci na tor?

Czy i kiedy Robert Kubica powróci na tor?

Startujący z pole position Niemiec Sebastian Vettel wygrał w niedzielę wyścig o Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps.
  • Bezkonkurencyjny Sebastian Vettel

Bezkonkurencyjny Sebastian Vettel

Sebastian Vettel z teamu Red Bull-Renault rozpocznie z pole position niedzielny wyścig o Grand Prix Chin, trzecią tegoroczną eliminację mistrzostw świata Formuły 1.
  • GP Malezji: Vettel z pole position

GP Malezji: Vettel z pole position

Niemiec Sebastian Vettel z teamu Red Bull-Renault wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Malezji, drugiej tegorocznej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1 na torze Sepang pod Kuala Lumpur.
  • Kubica na "pole position" na  beatyfikacji Jana Pawła II

Kubica na "pole position" na beatyfikacji Jana Pawła II

Robert Kubica otrzymał od kardynała Stanisława Dziwisza zaproszenie na beatyfikację Jana Pawła II 1 maja w Rzymie wraz z obietnicą miejsca w pierwszym rzędzie na Placu świętego Piotra.