Polacy w USA

Artykuły - Polacy w USA (136)

 • Polish Joke Book: Wielka Księga Żartów o Polakach

  Polish Joke Book: Wielka Księga Żartów o Polakach

  "Jak zatopić polski okręt wojenny? Zwodować go". To jeden z dowcipów, który znaleźć można w słynnych książkach Larry’ego Wilde’a z żartami o Polakach. Słynnych oczywiście nie u nas, a w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj wydanie takiej pozycji byłoby zapewne niemożliwe, ale w latach 70. i 80. nikt nie widział w tym problemu. Co ma amerykański komik do narodu znad Wisły i dlaczego polish jokes są tak popularne na Zachodzie?
 • ​Tragiczny finał zabawy pijanych Polaków w Nowym Jorku

  ​Tragiczny finał zabawy pijanych Polaków w Nowym Jorku

  Potężna śnieżyca w Nowym Jorku sprawiła, że wolne zrobił sobie lokalny światek przestępczy. Policja nie odnotowała bowiem ani jednego morderstwa. Jedynym tragicznym incydentem było, niestety, wydarzenie z udziałem mieszkających na Brooklynie Polaków.
 • Zniesienie wiz dla Polaków? Nieprędko

  Zniesienie wiz dla Polaków? Nieprędko

  Sprawa Syrii skutecznie oddali na długie miesiące polskie starania o zniesienie wiz dla podróżujących do Stanów Zjednoczonych. Nie ma już żadnych wątpliwości, że tej jesieni na Kapitolu nie będzie czasu na kwestie imigracyjne.
 • Amerykańscy politycy dostrzegli młodych Polaków

  Elita polityczna stanu Connecticut przybyła na odbywającą się w miejscowości New Britain konferencję młodej Polonii.
 • Prezydent do Polonii: Działajmy razem, by zniesiono wizy

  Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w Chicago z przedstawicielami Polonii. Wręczył odznaczenia za zasługi dla niepodległości Polski i polskiej kultury w USA i zaapelował o wsparcie w staraniach na rzecz zniesienia wiz dla Polaków.
 • USA: Coraz mniej Polaków w Nowym Jorku

  Z informacji amerykańskiego Census Bureau (Biura Spisu Ludności) wynika, że w ciągu minionej dekady w mieście Nowy Jork ubyło blisko 13 proc. Polaków.
 • USA: Chemikalia czy narkotyki? Polak skazany na 20 lat

  Polak, który sprzedawał do USA środek chemiczny używany do czyszczenia urządzeń przemysłowych, został tam skazany na 20 lat więzienia za sprzedaż narkotyku. Twierdzi, że jest niewinny, czeka na rozprawę apelacyjną. Jego adwokat ma nadzieję na nowy proces.
 • USA: Zakaz palenia zniczy i stawiania kwiatów na grobach

  USA: Zakaz palenia zniczy i stawiania kwiatów na grobach

  Dzień wszystkich świętych uroczyście celebruje również amerykańska Polonia.. Ze względu jednak na prawo jakie obowiązuje w USA nasze tradycje nie mogą być za oceanem zachowane. O szczegółach z Chicago Jan Pachlowski.
 • Nowy Jork wyróżnił zasłużonych dla miasta Polaków

  Rewident Nowego Jorku John Liu uhonorował specjalnymi dyplomami zasłużonych dla miasta Polaków. Październik obchodzony jest jako Miesiąc Dziedzictwa Polskiego.

Filmy - Polacy w USA (1)