Polacy

Synonimy:
Polak,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Polacy (788)

Filmy - Polacy (63)

 • Miła cecha Polaków: sztuka improwizacji

  Rolf Nikel, ambasador Republiki Federalnej Niemiec, opowiedział, jak jego rodacy odbierają Polaków. Wskazał też, która nasza cecha jest głównym wyzwaniem dla Niemców. - W czasie przygotowań różnych wizyt, nieraz byliśmy zdziwieni, w jaki sposób robi się niektóre rzeczy - uśmiechał się ambasador.
 • Polacy podszyli się pod rajdowców. Chcieli wystartować w Rajdzie Finlandii. Wideo

  Niedawno zakończył się Rajd Finlandii. Na liście startowej nie było żadnego Polaka, ale na trasie pojawiła się polska ekipa, która podszyła się pod rajdowców. Mieli kombinezony i oklejony logotypami sponsorów samochód Mitsubishi Lancer X. Jak na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje poniosą.
 • Polacy i Niemcy. Co myślimy o sobie nawzajem?

  Widujemy się, piszemy i czytamy o sobie. Spotykamy się w różnych okolicznościach, pracujemy razem. Ale czy tak naprawdę znamy się i chcemy o sobie wiedzieć więcej? Czy sąsiedztwo zobowiązuje?
 • Wakacyjny rekord. Polacy wyjeżdżali na potęgę

  Wakacje, przynajmniej te szkolne, już za nami. Przyszedł czas na podsumowania, a wraz z nimi okazało się, że Polacy masowo wyjeżdżali na wakacje za granicę. W sumie poza krajem odpoczywały cztery miliony turystów. Na zbliżający się boom turystyczny wskazywały dane dotyczące wczesnej rezerwacji, tak zwany first minute. Styczeń i luty były rekordowe jeśli chodzi bukowanie wycieczek.