Polacy

Synonimy:
Polak,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Polacy (1016)

Filmy - Polacy (70)

 • Dlaczego spożycie alkoholu jest w Polsce tak wysokie?

  Z badań WHO wynika, że statystyczny Polak wypija 11 litrów czystego alkoholu rocznie. W dzisiejszych czasach coraz częściej Polacy uciekają od problemów życia codziennego, pocieszenia szukając w butelce. W studiu „Dzień Dobry TVN” prowadzący rozmawiali z Iloną Montaną, byłą modelką zmagająca się z uzależnieniem oraz Robertem Rutkowskim, psychologiem i specjalistą ds. uzależnień. Jakie są mechanizmy uzależnień? Jak można pomóc osobie uzależnionej od alkoholu? Robert Rutkowski opowiedział również o reakcji dzieci na rodziców pod wpływem nawet małej ilości alkoholu. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy Polacy płacą należności?

  Wszystko wskazuje na to, że Polacy nie płacą mandatów – zupełnie jakby liczyli na to, że państwo nie upomni się o zaległe pieniądze. Dlaczego jeżdżą bez biletów w komunikacji miejskiej i jakich wymówek używają? Mieszkańcy Warszawy opowiedzieli o swoich zadłużeniach. Jak sytuacja z długami wygląda w spółdzielniach mieszkaniowych? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy Polacy dobrze mówią po angielsku?

  Z rankingu EF EPI wynika, że Polacy pod względem znajomości języka angielskiego zajmują 11 miejsce. To niezły wynik, zważywszy na to, że badanie obejmowało 80 krajów. Mimo to, wielu Polaków, którzy znają angielski, ma opory przed mówieniem w tym języku. Dlaczego tak jest? Tłumacz Travis Currit przeprowadził językowy eksperyment na ulicach polskich miast. Jakie były jego wyniki? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy każdy Polak jest chciwy?

  Kiedyś internauci śmiali się z "chytrej baby z Radomia". Teraz hitem sieci jest "chytra baba z Lublina". Wspomniana pani napychała reklamówkę jabłkami, które stanowiły darmowy poczęstunek dla klientów sklepu. Dlaczego, kiedy dany produkt jest za darmo, wstępuje w nas chciwość? Co o człowieku mówi takie zachowanie? Socjolog Tomasz Sobierajski opowiedział o kulturze chciwości. Skąd się wzięła? (Dzień Dobry TVN/x-news)