Polacy

Synonimy:
Polak,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Polacy (786)

 • Koronawirus: Polacy boją się kryzysu, liczą na siebie

  Koronawirus: Polacy boją się kryzysu, liczą na siebie

  47 proc. Polaków obawia się negatywnych skutków rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19. Najwięcej - bo połowa - wskazuje na lęk przed negatywnymi skutkami gospodarczymi epidemii. Jednocześnie prawie co piąty badany w ogóle nie martwi się koronawirusem.
 • Przepracowani, ale mało efektywni. Jak pracują Polacy?

  Przepracowani, ale mało efektywni. Jak pracują Polacy?

  Polacy przepracowani, ale mało efektywni
 • We Francji nowa nagonka na pracowników delegowanych?

  We Francji nowa nagonka na pracowników delegowanych?

  ​Francuska minister pracy Muriel Penicaud zapowiada wzmożenie walki z nielegalnym zatrudnieniem. Ekspertka Hanna Stypułkowska-Goutierre mówi PAP, że to pretekst do nowej "nagonki na pracowników delegowanych", wśród których we Francji najwięcej jest Polaków.
 • Co dziesiąty Polak chce wyjechać do pracy za granicę

  Co dziesiąty Polak chce wyjechać do pracy za granicę

  Co dziesiąty Polak chce wyjechać do pracy za granicę. Już teraz liczbę emigrantów z Polski szacuje się na 2,5 mln osób. Kolejnych 1,6 mln rozważa emigrację zarobkową. Firma TransferGo, operator platformy do przelewów międzynarodowych, postanowiła przyjrzeć się temu zjawisku i przebadać tę grupę. Najpopularniejszymi destynacjami są Niemcy, Holandia i Wielka Brytania. Z badań wynika, że 7 proc. Polaków planuje kupić bilet tylko w jedną stronę. Blisko 40 proc. zamierza zarobione pieniądze przesyłać do partnera. Coraz większą popularnością cieszą się więc aplikacje do przelewów międzynarodowych z korzystnym kursem międzybankowym i krótkim czasem przelewu.
 • Alosza Awdiejew: Polak z wyboru, czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą

  Alosza Awdiejew: Polak z wyboru, czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą

  Człowiek orkiestra, człowiek instytucja, kochany przez publiczność Alosza Awdiejew opowiada o tym, jak stał się Polakiem z wyboru. Jak przetrwał wojnę, dzięki komu odebrał "czerwone" wychowanie i dlaczego osiadł nad Wisłą.
 • Do małych polskich miejscowości może wrócić transport zbiorowy. Polacy opracowują mały pojazd elektryczny do przewozu 18 osób

  Inwestycja w małe miejskie pojazdy przeznaczone do przewozu osób może zrewolucjonizować transport publiczny w małych miejscowościach, gdzie albo go nie ma wcale, albo przeszedł w ręce prywatnych przewoźników.
 • Polacy mają złą passę na Ukrainie

  Polskie inwestycje u wschodniego sąsiada to pasmo porażek. Przedsiębiorcy sądzą, że nie da się tam normalnie działać. Nie wiedzą jak wiele się zmieniło - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".
 • Sprowadźmy Polaków z Brazylii

  Sprowadźmy Polaków z Brazylii

  Co czwarta osoba narodowości polskiej nie mieszka w Polsce. Jednym z największych ośrodków polonijnych na świecie jest Brazylia, gdzie według różnych szacunków znajduje się od 1,5 do 3 milionów Polaków. Są oni głównie potomkami emigrantów z drugiej połowy XIX wieku.
 • Za granicą pracuje ponad 2,5 mln Polaków. Co mogłyby ich zachęcić do powrotu?

  Za granicą pracuje ponad 2,5 mln Polaków. Co mogłyby ich zachęcić do powrotu?

  - Starzenie się polskiego społeczeństwa może w kolejnych latach hamować tempo rozwoju gospodarczego - wskazuje prezes Warsaw Enterprise Institute Tomasz Wróblewski.
 • Procedowane w UE zmiany mogą oznaczać koniec dominacji polskiej branży transportowej

  Procedowane w UE zmiany mogą oznaczać koniec dominacji polskiej branży transportowej

  Proponowane przez Unię Europejską nowe przepisy o zabezpieczeniu społecznym, w połączeniu z Pakietem mobilności czy zmianami w zakresie dostępu do zawodu i rynku mogą oznaczać katastrofę dla polskich firm przewozowych. Ich sytuację może pogorszyć także twardy brexit. W konsekwencji kilkadziesiąt tysięcy firm ograniczy swoją działalność lub upadnie, a to oznacza likwidację wielu miejsc pracy – ostrzega Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.

Filmy - Polacy (76)

 • Miła cecha Polaków: sztuka improwizacji

  Rolf Nikel, ambasador Republiki Federalnej Niemiec, opowiedział, jak jego rodacy odbierają Polaków. Wskazał też, która nasza cecha jest głównym wyzwaniem dla Niemców. - W czasie przygotowań różnych wizyt, nieraz byliśmy zdziwieni, w jaki sposób robi się niektóre rzeczy - uśmiechał się ambasador.
 • Jak kochają Polacy i niezwykłe oświadczyny w studiu programu

  Antropolog Klaudyna Kamińska oraz zakochani od pięciu lat Aleksandra Helak i Karol Brzeziński rozmawiali o tym, jak kochają Polacy. Jak wygląda miłość według millenialsów? Jaką niespodziankę miał Karol dla Aleksandry? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Polacy – uliczni bohaterowie bez peleryny?

  Jak ludzie reagują, gdy są świadkami kradzieży czy przestępstwa? Czy od razu pomagają i rzucają się w pogoń za złodziejem, a może udają, że nie widzieli całego zajścia? W studiu „Dzień Dobry TVN” inspektor Mariusz Ciarka oraz Tomasz Sobierajski rozmawiali o tym, jak zachować się w takiej sytuacji. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Uczciwy jak... Polak?

  Stereotypy na temat Polaków to sprawa bardzo drażliwa. Często słyszymy, że dużo narzekamy, dużo pijemy i... kradniemy. Jeden z eksperymentów pokazał jednak, że zdanie na temat naszego narodu bardzo się zmieniło. Socjolog dr Marek Troszyński opowiedział o metamorfozie polskiego społeczeństwa. Co skłania nas do pomocy innym? (Dzień Dobry TVN/x-news)