pokojówka

Artykuły - Pokojówka (22)

 • Andy Murray skarży się na pokojówkę

  Andy Murray skarży się na pokojówkę

  Jeden z najlepszych tenisistów świata Andy Murray skarży się na pokojówkę. Podczas jednego z turniejów weszła do jego pokoju hotelowego, gdy spał, a potem śledziła go na innych turniejach.
 • Czysty interes - jak zarobić na sprzątaniu

  Czysty interes - jak zarobić na sprzątaniu

  ​Chcesz sprzątać za granicą? Prawdopodobnie bez problemów przebrniesz przez proces rekrutacji, ale później musisz już zakasać rękawy.
 • Norwegia: Na sprzątaniu w krainie fiordów

  Norwegia: Na sprzątaniu w krainie fiordów

  Zgodnie z układem zbiorowym obowiązującym w branży sprzątającej, polska sprzątaczka zatrudniona legalnie w norweskiej firmie musi zarobić co najmniej 151 koron na godzinę. Nasze rodaczki sprzątające mieszkania w szarej strefie mogą o takiej stawce jedynie pomarzyć.
 • Brali razem kąpiel?

  Brali razem kąpiel?

  Pokojówka Michaela Jacksona była ponoć świadkiem gorszących scen w domu artysty oskarżonego o molestowanie seksualne nieletniego chłopca.
 • Pokojówka na Ibizie

  Pokojówka na Ibizie

  Ciepły klimat, piękne widoki, ogromne hotele i dużo zabawy. Tak w największym skrócie można opisać Ibizę - jedną z wysp hiszpańskiego archipelagu Baleary. Przybywają tu tłumy turystów z całej Europy. Marlena z Leszna (woj. wielkopolskie) wybrała się tam w innym celu, do pracy.
 • Praca w hotelu: Brudne sekrety pokojówek

  Praca w hotelu: Brudne sekrety pokojówek

  Trudno powiedzieć czego spodziewałam się decydując na pracę pokojówki w jednym z hoteli na południowym wybrzeżu Cypru. Liczyłam na niezłe zarobki i przyjemne spędzenie wolnego czasu w miejscu, do którego w letnim sezonie walą tabuny turystów. Biznes hotelowy kwitnie, w związku z czym dosyć łatwo załapać robotę.
 • Pokojówka znalazła 20 tys. dolarów. Oddała

  Hotelowa pokojówka w Mińsku na Białorusi znalazła 20 tysięcy dolarów, które zostawił pewien Rosjanin. W podzięce otrzymała od niego 100 rosyjskich rubli, czyli równowartość 10 złotych.
 • Różowe kołnierzyki wciąż dyskryminowane?

  Różowe kołnierzyki wciąż dyskryminowane?

  O "białych kołnierzykach" - wysoko wykwalifikowanych, dobrze opłacanych pracownikach umysłowych - słyszał chyba każdy. W ostatnich latach upowszechnił się też termin "niebieskie kołnierzyki", określający pracowników fizycznych związanych z produkcją czy budownictwem. W ich cieniu pozostają jednak tzw. "różowe kołnierzyki".
 • Sprawa Strauss-Kahna - oto wersja pokojówki

  Sprawa Strauss-Kahna - oto wersja pokojówki

  Pokojówka z nowojorskiego hotelu sieci Sofitel, która oskarżyła byłego szefa MFW Domique'a Strauss-Kahna o próbę gwałtu, po raz pierwszy zabrała głos publicznie przedstawiając swoją wersję wydarzeń w wywiadach dla tygodnika "Newsweek" i telewizji ABC.
 • Podważana wiarygodność pokojówki ws. Strauss-Kahna

  Podważana wiarygodność pokojówki ws. Strauss-Kahna

  Prokuratorzy mają poważne wątpliwości, jeśli chodzi o wiarygodność pokojówki nowojorskiego hotelu, która w połowie maja oskarżyła byłego szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna o próbę gwałtu - poinformowały w czwartek źródła zbliżone do sprawy.