pokoje hotelowe

Artykuły - Pokoje hotelowe (10)

 • Do końca 2019 r. liczba pokoi hotelowych w Polsce wzrośnie o 30 procent

  Do końca 2019 r. liczba pokoi hotelowych w Polsce wzrośnie o 30 procent

  Według szacunków Emmerson Evaluation, do końca 2019 r. liczba pokoi hotelowych w Polsce wzrośnie średnio o ponad 30 proc. względem bazy dostępnej na koniec 2016 r. W niektórych lokalizacjach przyrost podaży osiągnie poziom nawet 50 proc.. Takiej dynamiki analitycy firmy spodziewają się w pasie nadmorskim (+53 proc.) i Trójmieście (+48 proc.). Inwestorów do rynku przyciągnie wysoki popyt na usługi hotelowe oraz rentowność, która dla najlepiej zarządzanych obiektów może przyjmować wartości ponad 40 proc.
 • Pokój hotelowy na własność zyskowną alternatywą dla lokaty bankowej

  Pokój hotelowy na własność zyskowną alternatywą dla lokaty bankowej

  Niskie oprocentowanie lokat bankowych i inflacja sprawiają, że Polacy masowo wycofują z nich pieniądze i szukają bardziej zyskownych form lokowania kapitału. Coraz popularniejszą alternatywą jest rynek nieruchomości, który jest w bardzo dobrej kondycji. Poza mieszkaniem na wynajem, biurami czy ziemią modne w ostatnich latach stały się aparthotele i condohotele, czyli mieszkania i apartamenty wakacyjne. Te pozwalają zarobić inwestorom od 6 do nawet 10 proc. w skali roku przy relatywnie niskim poziomie ryzyka.
 • Chcesz się przespać w dziwnym pokoju hotelowym? To nie problem

  Chcesz się przespać w dziwnym pokoju hotelowym? To nie problem

  Czy jest możliwy słodki sen, gdy za oknem pływa ponad 30 rekinów? Teraz można to już sprawdzić na własnej skórze. Serwis Airbnb uruchomił pierwszy podwodny apartament. W kategorii "najdziwniejszy pokój hotelowy na świecie" ma on jednak ostrą konkurencję.
 • Biedna twarz Ameryki. Tak źle nie było od czasów Wielkiego Kryzysu

  Biedna twarz Ameryki. Tak źle nie było od czasów Wielkiego Kryzysu

  Huston zakazało dokarmiać bezdomnych. Nowy Jork ma ich już tylu, że kiedy zaczęły się mrozy, dla części z nich zmuszony był wynająć pokoje hotelowe.
 • Na Zachodzie hoteli jest nawet kilkanaście razy więcej niż w Polsce

  Na Zachodzie hoteli jest nawet kilkanaście razy więcej niż w Polsce

  W Polsce na 1000 mieszkańców przypadają tylko trzy pokoje hotelowe, co daje nam dopiero 33. miejsce w gronie 34 przebadanych rynków. W Niemczech jest ich prawie 12, a na Malcie i Cyprze ponad 40 - wynika z danych Eurostatu. Dane te sugerują, że rynek hotelowy w Polsce jest nienasycony - ocenia Lion's Bank.
 • W Hiszpanii pokoje hotelowe za 1 euro

  W Hiszpanii pokoje hotelowe za 1 euro

  Nocleg w eleganckim hotelu za 1 euro? Jest to możliwe w Hiszpanii. Utworzono tam bank wolnych pokoi i wiele placówek woli wynająć je za symboliczną cenę niż zamknąć na klucz.
 • 300 mieszkań, hotel lub własny zamek za "szóstkę"

  300 mieszkań, hotel lub własny zamek za "szóstkę"

  Trafiając "szóstkę" w jutrzejszym losowaniu Lotto można byłoby kupić w większym mieście nawet 300 mieszkań dwupokojowych - szacuje Home Broker. Inwestycja kwoty 45 mln zł, jaka zostałaby po zapłaceniu podatku, w mieszkania pod wynajem lub pokoje hotelowe pozwoliłaby na osiąganie przychodu wynoszącego od 2,7 do nawet 4,5 miliona złotych rocznie.
 • Jak zarabiać na usługach turystycznych - 10 przykazań właściciela pokoju hotelowego

  Jak zarabiać na usługach turystycznych - 10 przykazań właściciela pokoju hotelowego

  W zaledwie dwa wakacyjne miesiące dwuosobowy pokój hotelowy może dać przychód na poziomie 25-31 tys. zł. Inwestycja na tym rynku wymaga budżetu wynoszącego co najmniej 150 tys. zł. Właściciel pokoju hotelu, aby był zadowolony z dokonanej inwestycji, musi wcześniej dokładnie sprawdzić, jaki jest popyt na usługi hotelowe w okolicy, a także ocenić czy proponowany przez operatora sposób wynagrodzenia jest opłacalny. Kluczowy dla rentowości inwestycji będzie też sposób opodatkowania.
 • Kupujesz pokój w hotelu - uważaj na VAT

  Kupujesz pokój w hotelu - uważaj na VAT

  Ceny pokoi hotelowych mogą zawierać różne stawki VAT - 8 proc. lub 23 proc. Wynika to m.in. z różnego przeznaczenia gruntu i samego budynku. Zapłacony VAT można jednak "odzyskać". Jednym z warunków jest wynajmowanie pokoju za pośrednictwem firmy, która zajmuje się poszukiwaniem najemców. Dodatkową korzyścią z takiego rozwiązania jest gwarancja stopy zwrotu.
 • Kup sobie pokój w hotelu

  Kup sobie pokój w hotelu

  Rentowność inwestycji w pokój hotelowy może być nawet trzy razy większa niż w przypadku przeciętnej lokaty bankowej - wynika z analizy Home Broker. Korzystna jest też forma opodatkowania ryczałtem. Przez kilka pierwszych lat dochód z najmu jest zwykle gwarantowany, ale później inwestor musi liczyć się z ryzykiem prowadzenia działalności hotelowej.

Filmy - Pokoje hotelowe (1)

 • Jak sprawdzić pokój hotelowy?

  Co możemy zastać w pokoju hotelowym? Jak sprawdzić miejsce, w którym się zatrzymujemy? Wyjaśniła to Violetta Hamerska, ekspert ds. hotelarstwa. - Zaczynamy od łazienki - podkreśla Hamerska. Ekspertka zrobiła nawet test "białej rękawiczki". (Dzień Dobry TVN/x-news)