Pokłosie

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Pokłosie (Film (2012) Reż.Władysław Pasikowski) ,

Artykuły - Pokłosie (33)

 • Twórcy "Pokłosia" z odznaczeniem "Chroniąc pamięć"

  Twórcy "Pokłosia" z odznaczeniem "Chroniąc pamięć"

  Twórcy filmu "Pokłosie" wyróżnieni prestiżowym odznaczeniem "Chroniąc pamięć" dla Polaków zaangażowanych w zachowanie dziedzictwa polskich Żydów i dialog polsko-żydowski.
 • Amerykańscy krytycy docenili "Pokłosie"

  Amerykańscy krytycy docenili "Pokłosie"

  Ogromny sukces polskiej kinematografii w Stanach Zjednoczonych. "The New York Times" i "Los Angeles Times" umieszczają "Pokłosie" na liście najlepszych zagranicznych filmów rozpowszechnianych w amerykańskich kinach w 2013 roku.
 • Producent "Pokłosia" oskarża PISF

  Producent "Pokłosia" oskarża PISF

  Trwa przepychanka między producentem filmu "Pokłosie" a Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Firma Apple Film Production oskarżyła dyrektor PISF, Agnieszkę Odorowicz o "rozpowszechnianie tendencyjnych komentarzy i nieprawdziwych informacji".
 • Producent "Pokłosia" zwróci 3,5 mln zł?

  Producent "Pokłosia" zwróci 3,5 mln zł?

  Polski Instytut Sztuki Filmowej domaga się od producentów filmu "Pokłosie" zwrotu 3,5 miliona złotych przyznanych na produkcję obrazu w reżyserii Władysława Pasikowskiego - informuje wyborcza.pl.
 • "Pokłosie" Pasikowskiego w USA

  "Pokłosie" Pasikowskiego w USA

  30 lipca "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego miało amerykańską prapremierę na festiwalu w San Francisco. Był to pierwszy pokaz filmu na kontynencie amerykańskim, obecnie trwają rozmowy o dystrybucji kinowej w Stanach Zjednoczonych.
 • Nagroda dla "Pokłosia"

  Nagroda dla "Pokłosia"

  Na festiwalu w Jerozolimie film "Pokłosie" w reżyserii Władysława Pasikowskiego został nagrodzony nagrodą prezesa Yad Vashem, Avnera Shaleva.
 • Zwiastun "Pokłosia" z szansą na nagrodę

  Zwiastun "Pokłosia" z szansą na nagrodę

  Telewizyjny trailer filmu "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego zyskał nominację do prestiżowej nagrody Golden Trailer Award w kategorii "najlepszy nieanglojęzyczny spot telewizyjny 2012".
 • "Pokłosie": Kto pobił Stuhra?

  "Pokłosie": Kto pobił Stuhra?

  Monolith Films - dystrybutor najnowszego obrazu Władysława Pasikowskiego"Pokłosie" - udostępnił w internecie fragmenty wzbudzającego kontrowersje filmu. W jednym z nich bohater grany przez Macieja Stuhra zostaje pobity w gospodzie.
 • "Pokłosie": Już 135 tys. widzów

  "Pokłosie": Już 135 tys. widzów

  Film fabularny Władysława Pasikowskiego "Pokłosie", o mieszkańcach polskiej wsi, którzy podczas II wojny światowej zamordowali grupę Żydów, obejrzało już w polskich kinach prawie 135 tys. widzów - poinformował we wtorek dystrybutor thrillera.
 • Najmniejsze Projekcje Świata: "Pokłosie"

  Najmniejsze Projekcje Świata: "Pokłosie"

  Cykl Najmniejsze Projekcje Świata to wyjątkowe pokazy oraz rozmowy z twórcami w małym gronie. Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę, 18 listopada, o godz. 11.30, w warszawskim kinie Atlantic. Tym razem widzowie obejrzą film Władysława Pasikowskiego "Pokłosie".

Filmy - Pokłosie (2)

 • "Pokłosie" (2)

  Dwóch braci - i ukryta między kawałkami zniszczonego przez Józka asfaltu i nagrobnymi macewami historia dramatu, jaki rozegrał się we wsi podczas II wojny światowej. Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat.
 • "Pokłosie"

  Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy.