Pohoda Festival

Artykuły - Pohoda Festival (14)

 • Festiwal Pohoda 2020 odwołany przez koronawirusa. Impreza przełożona na 2021 r. [NOWE DATY]

  Festiwal Pohoda 2020 odwołany przez koronawirusa. Impreza przełożona na 2021 r. [NOWE DATY]

  W związku z pandemią koronawirusa 24. edycja słowackiego festiwalu muzycznego Pohoda nie odbędzie się w planowanym terminie. Organizatorzy zapraszają na teren lotniska w Trenczynie za rok - w dniach 8-10 lipca 2021 r.
 • Pohoda 2019: Najbardziej nieprzewidywalny europejski festiwal

  Pohoda 2019: Najbardziej nieprzewidywalny europejski festiwal

  Koncert, który trwa 7 minut? Burleska zamiast występu Charlotte Gainsbourg? Prezydent Słowacji śpiewająca "Bohemian Rhapsody" przy akompaniamencie rozklekotanego pianina? Tegoroczna edycja Pohody udowodniła, że odbywająca się na terenie lotniska w Trenczynie impreza to najbardziej nieprzewidywalny europejski festiwal!
 • Pohoda 2019: Liam Gallagher, Lykke Li oraz The Roots gwiazdami festiwalu

  Pohoda 2019: Liam Gallagher, Lykke Li oraz The Roots gwiazdami festiwalu

  Założyciel grupy Oasis, Liam Gallagher, szwedzka wokalistka Lykke Li oraz legenda hip hopu The Roots to największe gwiazdy tegorocznej edycji słowackiego festiwalu muzycznego Pohoda, którego 23. edycja odbędzie się w dniach 11-13 lipca na terenie lotniska w Trenczynie.
 • Pohoda 2018: Gra w klasy

  Pohoda 2018: Gra w klasy

  Balansujący na granicy politycznego happeningu i artystycznego protestu występ Pussy Riot Theatre był jednym z najmocniejszych momentów tegorocznej edycji słowackiego festiwalu Pohoda; wizyta kulturowych rewolucjonistów z Rosji trafiła na podatny grunt - bezczelne zabójstwo słowackiego dziennikarza Jána Kuciaka i jego narzeczonej Martiny Kušnírovej uczyniło ze Słowacji odpowiednią arenę do prezentacji radykalnego świadectwa walki z polityczną represją.
 • Pohoda 2018: The Chemical Brothers, St. Vincent i Rodriguez gwiazdami festiwalu

  Pohoda 2018: The Chemical Brothers, St. Vincent i Rodriguez gwiazdami festiwalu

  Brytyjczycy z The Chemical Brothers, znana pod scenicznym pseudonimem St. Vincent amerykańska wokalistka Annie Clark oraz odkryty dzięki oscarowemu dokumentowi "Sugar Man" Sixto Rodriguez to największe gwiazdy tegorocznej edycji słowackiego festiwalu muzycznego Pohoda, którego 22. edycja odbędzie się w dniach 5-7 lipca na terenie lotniska w Trenczynie.
 • Pohoda Festival 2017: Czas nas uczy Pohody

  Pohoda Festival 2017: Czas nas uczy Pohody

  21. edycja odbywającego się na lotnisku w słowackim Trenczynie festiwalu Pohoda udowodniła, że organizacja muzycznej imprezy wykracza poza zapewnienie publiczności najbardziej atrakcyjnych wykonawców. Z festiwalami jest trochę jak z rodziną: zżywając się z nimi, nawiązujemy przy okazji niezwykle intymną relację. Rozwodów nie będzie.
 • Pohoda 2017: Slowdive i Jesus and Mary Chain gwiazdami festiwalu

  Pohoda 2017: Slowdive i Jesus and Mary Chain gwiazdami festiwalu

  Brytyjska legenda shoegaze'u - zespół Slowdive, wracający po latach z nowym materiałem weterani z Jesus and Mary Chain, amerykańska wokalistka Solange i brytyjska raperka M.I.A to największe gwiazdy słowackiego festiwalu muzycznego Pohoda, którego 21. edycja odbędzie się w dniach 6-8 lipca na terenie lotniska w Trenczynie.
 • Pohoda 2016: Garaż i autobus, czyli jak uratować muzyczny festiwal

  Pohoda 2016: Garaż i autobus, czyli jak uratować muzyczny festiwal

  Pohoda jest niezawodna jak japoński samochód, dobra jak najwyższej jakości single malt whiskey, pachnie jak bazylia z pomidorami i wygląda jak 20-letnia dziewczyna. Nasz związek z nią jest idealny, może trochę dziwny, bo ona jedna na nas dwóch, ale przecież nie jesteśmy zazdrośni...
 • The Prodigy, Sigur Rós i PJ Harvey gwiazdami festiwalu Pohoda

  The Prodigy, Sigur Rós i PJ Harvey gwiazdami festiwalu Pohoda

  The Prodigy, Sigur Rós i PJ Harvey to największe gwiazdy tegorocznej edycji słowackiego festiwalu muzycznego Pohoda, który w dniach 7-9 lipca odbędzie się na terenie lotniska w Trenczynie.
 • Pohoda 2015, czyli jak być seksownym

  Pohoda 2015, czyli jak być seksownym

  To nie jest muzyczny festiwal, to styl życia. Te kilka dni w roku, kiedy nie masz żadnych oczekiwań wobec kogokolwiek, dokładnie tak samo jak Pohoda w stosunku do ciebie. W dniach 9-11 lipca na lotnisku w słowackim Trenczynie znowu przez 3 dni dane nam było żyć "w pohodzie". Mieliśmy okazję zobaczyć koncerty Björk, Die Antwoord, Manu Chao oraz supergrupy Franz Ferdinand & Sparks. Mieliśmy, ale ich nie obejrzeliśmy. Dlaczego? Postanowiliśmy zostać seksowni. Zawsze chcieliśmy zostać hipsterami, którzy nie idą na Björk!