pogrzeb generała Jaruzelskiego

Artykuły - Pogrzeb generała Jaruzelskiego (8)

 • "Rzeczpospolita": Drogi pogrzeb generała

  "Rzeczpospolita": Drogi pogrzeb generała

  Pochówek Wojciecha Jaruzelskiego kosztował prawie 15 tys. zł. Większość - 10.752 zł. - zapłaciła Kancelaria Prezydenta, podaje "Rzeczpospolita". Reszta - to zasiłek pogrzebowy.
 • Minister apeluje o uszanowanie śmierci generała

  Minister apeluje o uszanowanie śmierci generała

  Minister spraw wewnętrznych apeluje o uszanowanie śmierci Wojciecha Jaruzelskiego. Dziś na warszawskich Powązkach odbędzie się pogrzeb generała.
 • Dzisiaj odbędzie się pogrzeb gen. Jaruzelskiego

  Dzisiaj odbędzie się pogrzeb gen. Jaruzelskiego

  Na Wojskowych Powązkach w Warszawie odbędzie się dzisiaj pogrzeb generała Wojciecha Jaruzelskiego. Uroczystość będzie miała charakter państwowy, ale skromny. Kościół apeluje, aby przeżyć ją w atmosferze modlitwy.
 • Ks. Mokrzycki: gen. Jaruzelski świadomie poprosił o spowiedź

  Ks. Mokrzycki: gen. Jaruzelski świadomie poprosił o spowiedź

  Około 13 dni przed ostatnim stadium choroby, gen. Wojciech Jaruzelski w sposób świadomy, wolny, nie ulegając jakimkolwiek sugestiom czy naciskom, poprosił o spowiedź i ją odbył - poinformował proboszcz Katedry Polowej WP ks. płk Robert Mokrzycki.
 • Wałęsa przyjdzie na mszę za generała Jaruzelskiego

  Wałęsa przyjdzie na mszę za generała Jaruzelskiego

  Lech Wałęsa zapowiedział, że weźmie udział w mszy za zmarłego gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Były prezydent zastrzegł w rozmowie z dziennikarzami, że będzie na mszy, jeśli to będzie katolicki pogrzeb. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na piątek.
 • Represjonowani: Na Powązkach nie ma miejsca dla Jaruzelskiego

  Represjonowani: Na Powązkach nie ma miejsca dla Jaruzelskiego

  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych jest oburzone państwowym charakterem pogrzebu generała Wojciecha Jaruzelskiego. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej przewodniczący stowarzyszenia Janusz Olewiński, generał Jaruzelski był zdrajcą i nie zasługuje na państwowy pogrzeb.
 • W piątek msza za gen. Jaruzelskiego. Na prośbę rodziny

  W piątek msza za gen. Jaruzelskiego. Na prośbę rodziny

  Rzecznik prasowy Ordynariatu Polowego ks. płk Zbigniew Kępa poinformował, że w piątek o godz. 11.00 w warszawskiej Katedrze Polowej WP odbędzie się msza św. za zmarłego generała Wojciecha Jaruzelskiego. Dodał, że o taką modlitwę prosiła najbliższa rodzina zmarłego.
 • Miller: Generałowi Jaruzelskiemu należą się pomniki

  Miller: Generałowi Jaruzelskiemu należą się pomniki

  - Otwieramy właśnie bardzo niebezpieczny precedens. Każda następna ekipa będzie decydowała, jak będzie wyglądać pogrzeb zmarłego prezydenta. To bardzo niebezpieczne dla powagi państwa. Każdy prezydent, który umiera, powinien dostąpić konkretnego ceremoniału - mówi Leszek Miller o kontrowersjach wokół pogrzebu gen. Wojciecha Jaruzelskiego.