pogotowie ratunkowe

Artykuły - Pogotowie ratunkowe (16)

 • Pogotowie będzie działało jak w Europie Zachodniej

  Pogotowie będzie działało jak w Europie Zachodniej

  - Pogotowie ratunkowe w tej chwili przechodzi reorganizację. Punkty główne, które będą koordynowały działanie pogotowia, mają być przeniesione do wojewodów. Przenosimy serwery z MSWiA do Ministerstwa Zdrowia, lokujemy je w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, aby docelowo system 112 obejmował wszystkie służby ratownicze - straż pożarną, pogotowie i policję. W ten sposób dyspozytor, który będzie u wojewody, będzie wiedział, którą służbę i gdzie posłać - mówi agencji Newseria Biznes Łukasz Szumowski, minister zdrowia.
 • Szefowie wrocławskiego pogotowia usłyszeli zarzuty

  Szefowie wrocławskiego pogotowia usłyszeli zarzuty

  Dyrektor Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu Wincenty M., jego zastępca Stanisława O. oraz radca prawny Joanna M. usłyszeli zarzuty szkody majątkowej znacznej wartości, niedopełnienia obowiązków i nepotyzmu - podała w piątek prokuratura.
 • "Rzeczpospolita": Śledczy w pogotowiu

  "Rzeczpospolita": Śledczy w pogotowiu

  Prokuratura bada kilkaset opóźnień karetek po reformie ratownictwa - ustaliła "Rzeczpospolita".
 • RMF24: Jeżeli nie musisz, nie wychodź w upały z domu

  RMF24: Jeżeli nie musisz, nie wychodź w upały z domu

  Ponad 200 razy wyjeżdżało w ciągu doby pogotowie w samym Lublinie. Połowa zgłoszeń dotyczyła ludzi, którzy mieli problem ze zdrowiem przez upały. Od rana nie jest lepiej. Ratownicy i lekarze z lubelskiego pogotowia mają mnóstwo pracy, dlatego przypominamy: kto nie musi, niech w upały nie wychodzi z domu.
 • Ratownicy górscy na wodzie

  Ratownicy górscy na wodzie

  Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przygotowuje się do sezonu letniego. 30 ratowników GOPR z całej Polski wzięło udział w specjalnym szkoleniu na wodach górskich na Popradzie w Beskidzie Sądeckim.
 • "Fakt": Były ratownik o sytuacji w pogotowiu ratunkowym

  "Fakt": Były ratownik o sytuacji w pogotowiu ratunkowym

  "Doświadczeni lekarze i ratownicy pogotowia ratunkowego nie mają złudzeń. Reforma organizacyjna pogotowia ratunkowego, którą do spółki przygotowywali Ewa Kopacz i Jerzy Miller, jest zagrożeniem dla życia pacjentów! Troskę o ich zdrowie zastąpiło dbanie o pieniądze i tzw. oszczędności" - informuje "Fakt".
 • Lekarz wprowadził w błąd pogotowie ratunkowe?

  Lekarz wprowadził w błąd pogotowie ratunkowe?

  Doktor Conrad Murray, osobisty lekarz Michaela Jacksona, zataił przed reanimującymi umierającego Króla Popu medykami fakt zaaplikowania pacjentowi propofolu - zeznał przed sądem jeden ze pracowników pogotowia ratunkowego.
 • Podolski: 3,5 mln dla WOPR

  WOPR, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Mazurska Służba Ratownicza otrzymały w 2008 r. ponad 3,5 mln zł na niesienie pomocy m.in. załogom jachtów i łodzi - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister SWiA Antoni Podolski.
 • Kiedy możesz wezwać pogotowie?

  Na jakich zasadach i kiedy pacjent może korzystać z pomocy medycznej pogotowia ratunkowego?
 • Nasze prawo nie chroni wodniaków

  Nasze prawo nie chroni wodniaków

  Wczoraj Sejm przyjął wyjątkowo liberalne przepisy dotyczące uprawnień żeglarzy w Polsce. Rosnąca liczba tragicznych wypadków na jeziorach mazurskich uzasadnia tymczasem pilną potrzebę budowy kompleksowego systemu bezpieczeństwa żeglugi śródlądowej.

Filmy - Pogotowie ratunkowe (3)

 • Jakie są główne problemy SOR-u?

  Na Szpitalne Oddziały Ratunkowe powinny zostać przyjmowane osoby w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Często zgłaszają się osoby, które powinny zostać przyjęte w zwykłej przychodni u lekarza rodzinnego, co powoduje niepotrzebne kolejki. Jak ten problem rozwiązać? Instruktor symulacji medycznych Szymon Rokicki oraz dziennikarz Paweł Reszka opowiedzieli w „Dzień Dobry TVN” o problemach, z którymi zmagają się Szpitalne Oddziały Ratunkowe. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rząd chce zlikwidować prywatne pogotowie ratunkowe w Polsce

  Ministerstwo Zdrowia chce zlikwidować prywatne pogotowie. To oznacza zniszczenie dwudziestu firm. I obniżenie poziomu świadczonych usług w polskiej służbie zdrowia. Korzyści dla pacjentów nie widać.
 • To najbardziej niebezpieczna stolica

  Ambulans Vientiane Rescue jeździ tam i z powrotem, a załoga karetki nie ma chwili odpoczynku. Słabo oświetlone ulice, brak policyjnych kontroli, pijani kierowcy, najczęściej bez prawa jazdy – to miejska codzienność. Laotańska stolica, Wientian, należy do najniebezpieczniejszych w regionie. Do tego nie działa tutaj publiczne pogotowie ratunkowe. Od 2010 roku ofiarom wypadków pomoc niosą wolontariusze. – Zebrało się nas siedmioro czy ośmioro – sami wolontariusze, których spotkałem przez przypadek – mówi współzałożyciel organizacji Sèbastien Perret.