pogotowie ratunkowe

Artykuły - Pogotowie ratunkowe (19)

 • ​Samolot sanitarny - maszyny ratujące życie w cenie biletu kolejowego

  ​Samolot sanitarny - maszyny ratujące życie w cenie biletu kolejowego

  Pogotowie ratunkowe w Polsce obchodzi w tym roku jubileusz 130-lecia. W tym czasie zmieniało się wyposażenie tej służby, nierozerwalnie związane z ewolucją i rewolucją techniczną. W latach 20. XX wieku ratownicy zyskali nowoczesny środek transportu - samolot sanitarny.
 • ​Karetka samochodowa - "Flora" mknąca na ratunek bez koni

  ​Karetka samochodowa - "Flora" mknąca na ratunek bez koni

  Pogotowie ratunkowe w Polsce obchodzi w tym roku jubileusz 130-lecia . W tym czasie zmieniało się wyposażenie tej służby, nierozerwalnie związane z ewolucją i rewolucją techniczną. Początek XX wieku to rozwój motoryzacji, z której skorzystali też ratownicy.
 • ​Karetka konna - "buda ratunkowa" z końca XIX wieku

  ​Karetka konna - "buda ratunkowa" z końca XIX wieku

  W tym roku pogotowie ratunkowe w Polsce obchodzi jubileusz 130-lecia swojej misji dla społeczeństwa. 6 czerwca 1891 roku na ulice Krakowa wyjechała pierwsza karetka, zaprzęgnięta w parę koni "buda ratunkowa" - taki przydomek zyskała wśród mieszkańców miasta.
 • Pogotowie będzie działało jak w Europie Zachodniej

  Pogotowie będzie działało jak w Europie Zachodniej

  - Pogotowie ratunkowe w tej chwili przechodzi reorganizację. Punkty główne, które będą koordynowały działanie pogotowia, mają być przeniesione do wojewodów. Przenosimy serwery z MSWiA do Ministerstwa Zdrowia, lokujemy je w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, aby docelowo system 112 obejmował wszystkie służby ratownicze - straż pożarną, pogotowie i policję. W ten sposób dyspozytor, który będzie u wojewody, będzie wiedział, którą służbę i gdzie posłać - mówi agencji Newseria Biznes Łukasz Szumowski, minister zdrowia.
 • Szefowie wrocławskiego pogotowia usłyszeli zarzuty

  Szefowie wrocławskiego pogotowia usłyszeli zarzuty

  Dyrektor Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu Wincenty M., jego zastępca Stanisława O. oraz radca prawny Joanna M. usłyszeli zarzuty szkody majątkowej znacznej wartości, niedopełnienia obowiązków i nepotyzmu - podała w piątek prokuratura.
 • "Rzeczpospolita": Śledczy w pogotowiu

  "Rzeczpospolita": Śledczy w pogotowiu

  Prokuratura bada kilkaset opóźnień karetek po reformie ratownictwa - ustaliła "Rzeczpospolita".
 • RMF24: Jeżeli nie musisz, nie wychodź w upały z domu

  RMF24: Jeżeli nie musisz, nie wychodź w upały z domu

  Ponad 200 razy wyjeżdżało w ciągu doby pogotowie w samym Lublinie. Połowa zgłoszeń dotyczyła ludzi, którzy mieli problem ze zdrowiem przez upały. Od rana nie jest lepiej. Ratownicy i lekarze z lubelskiego pogotowia mają mnóstwo pracy, dlatego przypominamy: kto nie musi, niech w upały nie wychodzi z domu.
 • Ratownicy górscy na wodzie

  Ratownicy górscy na wodzie

  Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przygotowuje się do sezonu letniego. 30 ratowników GOPR z całej Polski wzięło udział w specjalnym szkoleniu na wodach górskich na Popradzie w Beskidzie Sądeckim.
 • "Fakt": Były ratownik o sytuacji w pogotowiu ratunkowym

  "Fakt": Były ratownik o sytuacji w pogotowiu ratunkowym

  "Doświadczeni lekarze i ratownicy pogotowia ratunkowego nie mają złudzeń. Reforma organizacyjna pogotowia ratunkowego, którą do spółki przygotowywali Ewa Kopacz i Jerzy Miller, jest zagrożeniem dla życia pacjentów! Troskę o ich zdrowie zastąpiło dbanie o pieniądze i tzw. oszczędności" - informuje "Fakt".
 • Lekarz wprowadził w błąd pogotowie ratunkowe?

  Lekarz wprowadził w błąd pogotowie ratunkowe?

  Doktor Conrad Murray, osobisty lekarz Michaela Jacksona, zataił przed reanimującymi umierającego Króla Popu medykami fakt zaaplikowania pacjentowi propofolu - zeznał przed sądem jeden ze pracowników pogotowia ratunkowego.

Filmy - Pogotowie ratunkowe (4)

 • Nigdy wcześniej pacjent nie czekał tak długo. "Raport" o pracy pogotowia ratunkowego

  „Bywa, że po przyjeździe do pacjenta okazuje się, że jest chory. Wtedy pozostaje nadzieja, że szczepionka nas ochroni”. Ekipa „Raportu” towarzyszyła w pracy ekipie warszawskiego pogotowia ratunkowego. Jak w tych trudnych czasach wygląda wyjazd na akcję i czy ratownicy mogą liczyć na choć pięć minut przerwy na toaletę? Program "Raport" w Polsat News codziennie, od poniedziałku do piątku o 21:00.
 • Nigdy wcześniej pacjent nie czekał tak długo. "Raport" o pracy pogotowia ratunkowego

  „Bywa, że po przyjeździe do pacjenta okazuje się, że jest chory. Wtedy pozostaje nadzieja, że szczepionka nas ochroni”. Ekipa „Raportu” towarzyszyła w pracy ekipie warszawskiego pogotowia ratunkowego. Jak w tych trudnych czasach wygląda wyjazd na akcję i czy ratownicy mogą liczyć na choć pięć minut przerwy na toaletę? Program "Raport" w Polsat News codziennie, od poniedziałku do piątku o 21:00.
 • Rząd chce zlikwidować prywatne pogotowie ratunkowe w Polsce

  Ministerstwo Zdrowia chce zlikwidować prywatne pogotowie. To oznacza zniszczenie dwudziestu firm. I obniżenie poziomu świadczonych usług w polskiej służbie zdrowia. Korzyści dla pacjentów nie widać.
 • To najbardziej niebezpieczna stolica

  Ambulans Vientiane Rescue jeździ tam i z powrotem, a załoga karetki nie ma chwili odpoczynku. Słabo oświetlone ulice, brak policyjnych kontroli, pijani kierowcy, najczęściej bez prawa jazdy – to miejska codzienność. Laotańska stolica, Wientian, należy do najniebezpieczniejszych w regionie. Do tego nie działa tutaj publiczne pogotowie ratunkowe. Od 2010 roku ofiarom wypadków pomoc niosą wolontariusze. – Zebrało się nas siedmioro czy ośmioro – sami wolontariusze, których spotkałem przez przypadek – mówi współzałożyciel organizacji Sèbastien Perret.