pogody

Artykuły - Pogody (95)

 • Wpływ pogody na samopoczucie

  Wpływ pogody na samopoczucie

  Pogoda ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Zimowa aura – mróz, wiatr, wilgoć – jest szczególnie dokuczliwa dla osób przewlekle chorych.
 • Długoterminowa prognoza pogody

  Długoterminowa prognoza pogody

  Ostrej zimy z siarczystym mrozem i śniegiem w tym roku nie będzie? Na mapach na kolejnych 16 dni widać, że na razie aura będzie dla nas bardzo łaskawa, a na termometrach należy spodziewać się nawet 11 kresek! Wprawdzie w przyszłym tygodniu na kilka dni ochłodzi się, ale takie "załamanie" pogody nie potrwa długo.
 • Najnowsze, długoterminowe prognozy pogody

  Najnowsze, długoterminowe prognozy pogody

  Mróz na wschodzie, a przyjemne temperatury na zachodzie - takie będą nadchodzące dni. Na najnowszych, długoterminowych prognozach widać, że pogoda aż do świąt bardziej jesienna niż zimowa. A więc raczej nie ma co liczyć w tym roku na białe Boże Narodzenie.
 • Prognozy: Deszczowo i coraz chłodniej

  Prognozy: Deszczowo i coraz chłodniej

  Deszczowo, pochmurno, wietrznie, chłodno i słońca jak na lekarstwo - w najbliższych dniach będzie nam towarzyszyć typowo jesienna aura. Co prawda, można liczyć na przejaśnienia, ale niebo zdominują chmury. Przydadzą się parasole i ciepłe ubrania, bo termometry będą wskazywały w najcieplejszych regionach maksymalnie 21 stopni Celsjusza. Na przełom w pogodzie musimy jeszcze poczekać. Deszczowa aura utrzyma się co najmniej kilka dni.
 • Potężne nawałnice nad Małopolską. "Jadowniki po prostu zrównało z ziemią"

  Potężne nawałnice nad Małopolską. "Jadowniki po prostu zrównało z ziemią"

  Strażacy walczą ze skutkami nawałnic, które przeszły nad Mazowszem, a nocą trwały także nad Małopolską. Na południu kraju szczególnie ucierpiały Rzezawa niedaleko Bochni, gdzie część mieszkańców nie ma prądu oraz Jadowniki w powiecie brzeskim. - Można powiedzieć, że Jadowniki po prostu zrównało z ziemią - mówią strażacy.
 • Prognoza pogody na weekend. Synoptycy ostrzegają przed burzami

  Prognoza pogody na weekend. Synoptycy ostrzegają przed burzami

  Po fali ponadtrzydziestostopniowych upałów w weekend termometry będą wskazywać nieco niższe wartości. Słońca nie zabraknie, ale prognozowane są również gwałtowne zjawiska pogodowe. Synoptycy ostrzegają przed burzami z ulewnym deszczem i silnym porywistym wiatrem. Najwięcej wyładowań atmosferycznych spodziewanych jest na południu i wschodzie kraju.
 • W Olsztynie zbudowana zostanie jonosonda do badania kosmicznej pogody

  Druga w Polsce jonosonda - rodzaj radaru służącego do badania jonosfery Ziemi, zbudowana zostanie w Olsztynie. Jonosonda ma rejestrować stan pogody kosmicznej, który jest przydatny m.in. dla firm energetycznych czy zajmujących się radiokomunikacją.
 • Gwałtowne załamanie pogody. "Wiatr przewracał drzewa jak zapałki"

  Gwałtowne załamanie pogody. "Wiatr przewracał drzewa jak zapałki"

  Powalone drzewa i pozrywane linie energetyczne - to skutki nawałnicy, jaka przeszła nad regionem skierniewickim (woj. łódzkie). Gwałtowne ulewy dały się we znaki także mieszkańcom dwóch powiatów - pińczowskiego i kazimierskiego - w woj. świętokrzyskim.
 • Przesyła uśmiechy

  Przesyła uśmiechy

  Agnieszka Cegielska, jedna z najpopularniejszych prezenterek pogody w Polsce, codziennie wstaje o świcie, ale zawsze tryska energią!