Pogoda - pogoda

Artykuły - Pogoda (810)

 • 7 rzeczy, które sprawdzisz w dobrej aplikacji pogodowej

  7 rzeczy, które sprawdzisz w dobrej aplikacji pogodowej

  Aplikacja pogodowa przydaje się każdego dnia - zastępuje klasyczną prognozę, dzięki czemu można dowiedzieć się, jaka aura ma panować podczas wakacji, czy w trakcie planowanej wycieczki w góry. Niestety, wiele aplikacji dostarcza zbyt mało informacji o pogodzie, by uznać ich prognozy za trafne i przydatne. Oto 7 rzeczy, które można sprawdzić w dobrej aplikacji pogodowej.
 • Prognoza pogody na najbliższe dwa dni: Słonecznie i bez opadów

  Prognoza pogody na najbliższe dwa dni: Słonecznie i bez opadów

  IMGW informuje, że nad Polską dominuje wyż, którego centrum przemieści się znad północnej części kraju. W najbliższych dniach będzie częściowo słonecznie, a temperatura będzie się wahać w granicach dwudziestu kilku stopni.
 • Pogoda na weekend: Opady i burze. Przejaśnienie w niedzielę

  Pogoda na weekend: Opady i burze. Przejaśnienie w niedzielę

  Najbliższy weekend zapowiada się pochmurnie i deszczowo. W niektórych miejscach kraju możliwe burze. Na rozpogodzenie możemy liczyć dopiero w niedzielę.
 • Prognoza pogody: Przejściowe zachmurzenia i przelotne opady

  Prognoza pogody: Przejściowe zachmurzenia i przelotne opady

  Początek tygodnia przyniesie niewielkie ochłodzenie, które utrzyma się przez kilka najbliższych dni. Temperatura w całym kraju nie przekroczy dwadzieścia kilka kresek, ale będzie dość słonecznie. W niektórych regionach przewidywane są przelotne opady deszczu.
 • Prognoza pogody: Słonecznie, ale burzowo

  Prognoza pogody: Słonecznie, ale burzowo

  Po chłodniejszym weekendzie nachodzi rozpogodzenie. Do środy będzie słonecznie, w niektórych częściach kraju termometry pokażą nawet do 31 stopni Celsjusza. Jednak w wielu miejscach spodziewane są burze. Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Austrii, co oznacza więcej słońca.
 • Pogoda na najbliższy weekend: Zachmurzenia i burze. W niedzielę rozpogodzenie

  Pogoda na najbliższy weekend: Zachmurzenia i burze. W niedzielę rozpogodzenie

  IMGW informuje, że Europa zachodnia znajduje się w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem zatoki niżowej znad Skandynawii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu chłodnego, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Początkowo na wschodzie zalegać jeszcze będzie cieplejsza masa powietrza. Od niedzieli temperatura ma wzrastać, co zapoczątkuje słoneczny tydzień.
 • Pogoda na Wielkanoc. Możliwy śnieg

  Pogoda na Wielkanoc. Możliwy śnieg

  W niedzielę i poniedziałek wielkanocny spodziewane jest duże zachmurzenie i opady deszczu w całym kraju. Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska mówi, że na północy Polski w Wielkanoc mogą wystąpić nawet opady deszczu ze śniegiem lub samego śniegu.
 • Prognoza pogody na nadchodzące dni

  Prognoza pogody na nadchodzące dni

  W minionych dniach termometry pokazały najwyższe temperatury od początku roku. Niestety z nowym tygodniem przyszło lekkie ochłodzenie. Jak długo się ono utrzyma i czy przyszły weekend będzie równie pogodny co poprzedni?
 • Prognoza pogody na weekend: Ciepło w całym kraju. Nawet 25 stopni!

  Prognoza pogody na weekend: Ciepło w całym kraju. Nawet 25 stopni!

  Ten weekend zapowiada się wyjątkowo ciepło i słonecznie. W ciągu dnia temperatura w całym kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza. Wiosenna aura będzie sprzyjać spacerom i aktywnemu wypoczynkowi.
 • W weekend wiosna zagości w Tatrach!

  W weekend wiosna zagości w Tatrach!

  Ten weekend w Polsce będzie naprawdę ciepły i słoneczny. Temperatura w całym kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza. Również w Tatrach pojawiają się oznaki wiosny. Pierwszy weekend kwietnia jest idealnym momentem na górską wycieczkę i kontakt z przyrodą.

Filmy - Pogoda (11)

 • "Dla mnie taka pogoda jest w sam raz". Silny wiatr i deszcz w Szczecinie

  Mieszkańcy Szczecina muszą sobie radzić z bardzo silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. Choć większość mówiła, że nie przepada za taka aurą, byli i tacy, którym chłód nie przeszkadzał. - Dla mnie taka pogoda jest w sam raz. Super, ja się w takiej pogodzie znajduję. Nie lubię upałów – przyznała jednak z mieszkanek. (TVN24/x-news)
 • Nawałnice na Opolszczyźnie. Trwa usuwanie szkód i liczenie strat

  Zniszczone domy i budynki gospodarcze to efekt nawałnicy, która przeszła nad miejscowością Brynica na Opolszczyźnie. Trwa usuwanie szkód i liczenie strat. Pod naciskiem ulewnego deszczu i wiatru zarwał się dach budynku mieszkalnego. W tej samej miejscowości burza całkowicie zniszczyła budynek gospodarczy. Akcję ratowniczą utrudniały drzewa i konary leżące na drogach dojazdowych. (TVN24/x-news)
 • "Może jest im tutaj za ciepło" Bociany wyjątkowo wcześnie opuszczają Polskę

  Wyjątkowo wczesny wylot bocianów spowodował zdziwienie turystów odwiedzających Europejską Wieś Bocianią w Pentowie. Część ptaków już odfrunęła, część zbiera się do lotu, choć zazwyczaj gniazda opuszczały dopiero pod koniec sierpnia. Tym czasem już pod koniec lipca wiele bocianów pożegnało Polskę. Teraz odlatują już stadami. Jak mówią ornitolodzy, jedną z przyczyn wcześniejszych odlotów może być pogoda. Ciepła i suchą aura sprzyja bowiem wcześniejszemu usamodzielnianiu się młodych. (TVN24/x-news)
 • Uciążliwa susza. Na Dolnym Śląsku pomagają strażacy

  Długotrwałe upały i brak deszczu w wielu regionach przyniosły suszę. Wysychają rzeki i stawy, a nawet ujęcia głębinowe wody. W gminie Leśna na Dolnym Śląsku z ograniczonym dostępem do wody zmaga się już niemal 5 tysięcy mieszkańców, a około 30 rodzin w ogóle zostało odciętych. Pomagają strażacy. Kursują kilkanaście razy dziennie, rozwożąc wodę mieszkańcom. (TVN24/x-news)
 • Nie schładzajmy wnętrza auta zbyt mocno podczas upałów. "Postarajmy się zachować rozsądek"

  Panujące upały zachęcają do tego, żeby mocno schładzać wnętrze samochodu. Nie powinniśmy jednak z tym przesadzać ze względów zdrowotnych. - Postarajmy się zachować rozsądek. Aby w samochodzie była temperatura niższa o 5-6 stopni, od tej, która panuje na zewnątrz - mówi dr Adam Maciej Pietrzak, specjalista medycyny ratunkowej. (TVN/x-news)
 • Zerwany dach w Lechowie. Gwałtowne burze przeszły nad Świętokrzyskiem

  W miejscowości Lechów w gminie Bieliny wiatr zerwał dach z budynku, w którym mieszkało małżeństwo z dwójką dzieci. - Zabezpieczamy konstrukcje dachu przy pomocy plandeki, tak, żeby zapobiec dalszym stratom, także mieszkańcy będą mogli przebywać w domu – uspokajał mł. br. Paweł Młynarski z kieleckiej straży pożarnej. (TVN24/x-news)
 • Rekord temperatury w Gorzowie Wielkopolskim. Termometry wskazywały 35,4 st. Celsjusza

  W Gorzowie Wielkopolskim padł tegoroczny rekord temperatury. Termometry w ciągu dnia wskazały 35,4 stopnie Celsjusza. Z tej okazji krócej pracowali m.in. urzędnicy magistratu. - Większość pomieszczeń nie jest klimatyzowana, dlatego pracownicy mogą dwie godziny krócej pracować – tłumaczył Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego. (TVN24/x-news)
 • Uwaga na upały. Wrócą ze wzmożoną siłą

  Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, do czwartku w niektórych regionach Polski będzie bardzo upalnie. Obowiązują ostrzeżenia pierwszego, drugiego, a nawet trzeciego stopnia. Upały dają się wszystkim mocno we znaki. Jak informują przedstawiciele pogotowia ratunkowego, wyjazdów do poszkodowanych jest tego lata zdecydowanie więcej. (TVN24/x-news)
 • Wtorek niemal w całym kraju gorący - nawet 35 st. C na Dolnym Śląsku

  Wtorek zapowiada się w wielu miejscach kraju bardzo pogodnie i gorąco. Natomiast północno-wschodnie regiony, także rejon Zatoki Gdańskiej, znajdą się pod wpływem większego zachmurzenia - w pierwszej połowie dnia spadnie tam przelotny deszcz. Po południu pogodnie będzie w całej Polsce. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 st. C w Suwałkach przez 29 stopni w Warszawie, 30 st. C w Łodzi i Katowicach do 33 stopni w Zielonej Górze. To jednak dopiero początek jeśli chodzi o kolejną falę upałów. (TVN Meteo/x-news)
 • Fala upałów nad Polską. Jak przetrwać gorące dni?

  Nad Polskę nadciągnęła fala upałów. Eksperci ostrzegają, że z dnia na dzień może być jeszcze goręcej, więc warto odpowiednio wcześniej zabezpieczyć się przed wysoką temperaturą i promieniami słonecznymi.