Biznes - pogoda

Artykuły - Pogoda (47)

 • Niepogoda - branża ubezpieczeniowa musi głęboko sięgać do kieszeni

  Niepogoda - branża ubezpieczeniowa musi głęboko sięgać do kieszeni

  Wysokość szkód spowodowanych tylko ulewami wyniosła w ubiegłym roku w Niemczech niemal dziesięciokrotnie więcej niż w 2015 r.
 • Przymrozki i śnieg dotkliwe dla rolników

  Przymrozki i śnieg dotkliwe dla rolników

  Niskie temperatury oraz opady śniegu szkodzą tegorocznym uprawom. Rolnicy już liczą straty i zapowiadają, że ilość i jakość plonów będzie niższa, niż rok temu. Spodziewamy się dużych strat w uprawach czereśni, śliw, grusz, brzoskwiń czy wiśni.
 • Mrozy na południu Europy podbiły ceny warzyw

  Mrozy na południu Europy podbiły ceny warzyw

  W styczniu i na początku lutego utrzymywał się silny wzrost cen warzyw importowanych związany ze znaczącymi stratami mrozowymi na południu Europy. Obecnie obserwowane jest wygasanie tego efektu. W II kw. br. oczekujemy utrzymania dodatniej dynamiki cen owoców i warzyw, która przyjmie minimum lokalne na przełomie II i III kw.
 • Rada Gospodarcza przy premierze: Expose B. Szydło jak pogoda - okropne. Jeszcze takiego nie było

  - Bardzo żałuję, że pani premier albo szefowa kancelarii pani Kempa nie przyszła z kilkoma najważniejszymi tezami tego expose i nie zasięgnęła opinii Rady Gospodarczej, bo by pewnie to expose wyglądało zupełnie inaczej - mówi Bogusław Grabowski, członek Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.
 • IUNG: Pogoda sprzyja uprawom zbóż

  IUNG: Pogoda sprzyja uprawom zbóż

  Zima w tym roku była ciepła i bez śniegu, sprzyjało to zachowaniu dobrej kondycji upraw. Przy tych warunkach termicznych, plony zbóż mogą być nawet o ok. 3 proc. wyższe od średnich wieloletnich - ocenia w prognozach Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.
 • Mundial zwiększył sprzedaż piwa. Browary liczą na ciepłe lato

  Mundial zwiększył sprzedaż piwa. Browary liczą na ciepłe lato

  Piłkarskie emocje sprzyjały w ostatnich tygodniach wzrostom sprzedaży na rynku piwnym. Browary podkreślają jednak, że ważniejsza jest pogoda, dlatego liczą na ciepłe, ale nie upalne lato. Polscy konsumenci złocistego trunku, podobnie jak piwosze europejscy, podążają za nowymi trendami i przekonują się do takich piw, jak shandy czy radler. Nadal jednak największą popularnością cieszą się tradycyjne piwa produkowane w Polsce.
 • Kto zyskuje na ciepłej zimie?

  Kto zyskuje na ciepłej zimie?

  Wciąż nieznane są dane dotyczące ubiegłorocznego wzrostu gospodarczego w Polsce. Ekonomiści przewidują, że ciepła zima może jednak poprawić statystyki naszego kraju. Wyższa temperatura, która daje zarabiać jednym, dla innych może jednak oznaczać kłopoty.
 • NSA: Za dane o pogodzie trzeba słono płacić

  NSA: Za dane o pogodzie trzeba słono płacić

  Naukowcy, którzy nie pracują na uczelni, muszą płacić za dane Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej o pogodzie - wynika z środowego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. IMGW żądał za nie ok. 3 mln zł. Sąd orzekł, że to nie jest informacja publiczna.
 • Powodzie i podtopienia nie będą miały wpływu na wzrost cen warzyw

  Powodzie i podtopienia nie będą miały wpływu na wzrost cen warzyw

  Opady i podtopienia w poszczególnych regionach kraju nie wpłyną na ceny żywności - uspokaja prof. Andrzej Kowalski, dyrektor Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Chociaż rolnicy przez utrzymującą się od kilku dni pogodę narzekają na zniszczone uprawy, to - według eksperta - tegoroczne warunki i tak są lepsze niż przed rokiem. Ceny w porównaniu do poprzedniego roku wzrosły nieznacznie.
 • Żywność nie powinna drożeć w drugiej połowie roku

  Żywność nie powinna drożeć w drugiej połowie roku

  Żywność nie powinna drożeć w drugiej połowie roku - powiedział w poniedziałek dziennikarzom minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba. Jego zdaniem, problemem dla rolnictwa w niektórych regionach mogą być susze.