Motoryzacja - pogoda

Artykuły - Pogoda (14)

 • Lisowski w świątyni motorsportu

  Lisowski w świątyni motorsportu

  Góry Eifel dla Niemców i fanów motorsportu na całym świecie kojarzą się z jednym - Nürburgring.
 • Terenowe ściganie na mecie!

  Terenowe ściganie na mecie!

  18 października zakończyła się 8. edycja Pucharu Polski OFF-ROAD PL.
 • Vettel szybszy od Kubicy! Rozczarowanie?

  Vettel szybszy od Kubicy! Rozczarowanie?

  Robert Kubica uzyskał najgorszy wynik w trzeciej części kwalifikacji.
 • Wszystkim opadną szczęki

  Wszystkim opadną szczęki

  Przemysław Janik wygrał wyścig Fiat Yamaha Cup na torze "Poznań".
 • Ja będzie pogoda?

  Niestety wciąż nie najlepsza. W województwach południowo-wschodnich nadal będą występować opady śniegu, które stopniowo będą się przemieszczać na północ.
 • Pogoda utrudnia dziś jazdę...

  Pogoda utrudnia dziś jazdę...

  Pogoda pogorszyła się, warunki na drogach są złe. Zwolnijcie i uważnie obserwujcie, co się dzieje przed wami, żeby pomóc sobie w bezpiecznym powrocie. Niestety, pogoda nie ułatwia manewrów. Pada i to mocno niemal w całym kraju.
 • Pogoda rządziła Barbórką

  Pogoda rządziła Barbórką

  Niespodziewanym zwycięstwem Michała Nowosiadłego (Peugot 206) zakończył się sobotni Rajd Barbórki w Warszawie. Drugie miejsce zajął Bogdan Ludwiczak (Ford Focus) a trzecie Piotr Adamus (Peugoet 206). Barbórka tradycyjnie kończy sezon rajdowy w Polsce i choć nie jest imprezą zaliczaną do klasyfikacji mistrzostw kraju cieszy się wśród kierowców i kibiców ogromną popularnością. W tegorocznej edycji, której wyniki wypaczyła pogoda na starcie stanęło ponad 40 kierowców, w tym wicemistrz Europy Janusz Kulig i mistrz Polski Leszek Kuzaj. W rajdzie wystartowali także ... dziennikarze.
 • Powrót zimy?

  Powrót zimy?

  Gwałtownie załamała się pogoda na południu Polski. W Małopolsce padał gęsty śnieg. Opady spowodowały pogorszenie warunków na drogach. Dochodziło do wypadków. Wydarzyły się one m.in. na kilku głównych drogach województwa małopolskiego.
 • Rajd Młodych - upał i deszcz

  W trzydziestostopniowym upale przyszło rywalizować zawodnikom czwartej w tym roku eliminacji regionalnej Rajdu Młodych Peugeota. Przez całą sobotę słońce prażyło w Gdańsku niemiłosiernie, wystawiając uczestników na trudną próbę. Identyczna pogoda była w niedzielę do południa, później niebo błyskawicznie się zachmurzyło, a dosłownie tuż po przejeździe ostatniego zawodnika zerwała się gwałtowna ulewa.
 • British American Racing przed GP Europy

  British American Racing przed GP Europy

  Obecny, niemiecki Nurburgring - miejsce rozgrywania Grand Prix Europy od 1995 roku - jest znacznie bezpieczniejszy od swojego przerażającego, 14-milowego poprzednika. Nie ma tu w zasadzie ciasnych zakrętów, więc siła docisku nie będzie najważniejsza. Dzięki charakterystyce toru hamulce i opony nie będą nadzwyczajnie eksploatowane. Ze względu na położenie w górach, pogoda może tu odegrać kluczową rolę.