pogoda

Artykuły - Pogoda (1309)

 • Potwierdzono dwie rekordowe błyskawice

  Potwierdzono dwie rekordowe błyskawice

  Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) potwierdziła fenomenalne uderzenie pioruna, które podzieliło niebo Brazylii w 2018 r., ustanawiając nowy rekord świata na błyskawicę o największej długości. To nie wszystko.
 • Uwaga na fałszywe SMS-y od ”Pogodynki”

  Uwaga na fałszywe SMS-y od ”Pogodynki”

  Otrzymałeś podejrzaną wiadomość dotyczącą aktywowania usługi „Pogoda”? To nic innego jak kolejne SMS-owe oszustwo - informuje serwis Niebezpiecznik.
 • 2019 był drugim najgorętszym rokiem od niemal 140 lat

  2019 był drugim najgorętszym rokiem od niemal 140 lat

  Globalne ocieplenie oraz zmiany klimatu to coraz głośniejszy problem współczesnego świata. Jak donosi amerykańska instytucja rządowa zajmująca się prognozowaniem pogody, miniony rok był drugim najcieplejszym od czasu rozpoczęcia prowadzenia dokumentacji.
 • ​Przesądy na temat pogody - które z nich są prawdziwe?

  ​Przesądy na temat pogody - które z nich są prawdziwe?

  Patrząc na czerwony zachód słońca latem mówimy: "jutro będzie piękny dzień". Czując ból w kościach lub kręgosłupie, spodziewamy się zmiany pogody. Czy mamy rację? Który z przesądów pogodowych ma poparcie w nauce?
 • 7 rzeczy, które sprawdzisz w dobrej aplikacji pogodowej

  7 rzeczy, które sprawdzisz w dobrej aplikacji pogodowej

  Aplikacja pogodowa przydaje się każdego dnia - zastępuje klasyczną prognozę, dzięki czemu można dowiedzieć się, jaka aura ma panować podczas wakacji, czy w trakcie planowanej wycieczki w góry. Niestety, wiele aplikacji dostarcza zbyt mało informacji o pogodzie, by uznać ich prognozy za trafne i przydatne. Oto 7 rzeczy, które można sprawdzić w dobrej aplikacji pogodowej.
 • Niepogoda - branża ubezpieczeniowa musi głęboko sięgać do kieszeni

  Niepogoda - branża ubezpieczeniowa musi głęboko sięgać do kieszeni

  Wysokość szkód spowodowanych tylko ulewami wyniosła w ubiegłym roku w Niemczech niemal dziesięciokrotnie więcej niż w 2015 r.
 • Huraganów wysokiej kategorii będzie coraz więcej

  Huraganów wysokiej kategorii będzie coraz więcej

  Z powodu ocieplenia klimatu frekwencja wysokiej kategorii huraganów będzie coraz większa. Roczny bilans tropikalnych cyklonów w ujęciu globalnym to statystycznie 10 tys. ofiar śmiertelnych i straty materialne na poziomie 700 mld dol. Do badań nad siejącym spustoszenie zjawiskiem naukowcy wykorzystują najnowszej generacji sprzęt, taki jak np. uruchomiony w 2016 r. system dedykowanych satelitów. Ale nie tylko. Coraz większą rolę w planowaniu ewakuacji ludności cywilnej i dostarczaniu pomocy humanitarnej odgrywa też zaawansowana analityka danych.
 • Prognoza pogody na najbliższe dwa dni: Słonecznie i bez opadów

  Prognoza pogody na najbliższe dwa dni: Słonecznie i bez opadów

  IMGW informuje, że nad Polską dominuje wyż, którego centrum przemieści się znad północnej części kraju. W najbliższych dniach będzie częściowo słonecznie, a temperatura będzie się wahać w granicach dwudziestu kilku stopni.
 • Pogoda na weekend: Opady i burze. Przejaśnienie w niedzielę

  Pogoda na weekend: Opady i burze. Przejaśnienie w niedzielę

  Najbliższy weekend zapowiada się pochmurnie i deszczowo. W niektórych miejscach kraju możliwe burze. Na rozpogodzenie możemy liczyć dopiero w niedzielę.
 • Prognoza pogody: Przejściowe zachmurzenia i przelotne opady

  Prognoza pogody: Przejściowe zachmurzenia i przelotne opady

  Początek tygodnia przyniesie niewielkie ochłodzenie, które utrzyma się przez kilka najbliższych dni. Temperatura w całym kraju nie przekroczy dwadzieścia kilka kresek, ale będzie dość słonecznie. W niektórych regionach przewidywane są przelotne opady deszczu.

Filmy - Pogoda (79)

 • Prognoza pogody na środę, 6 maja

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu przewidywane są jednak rozpogodzenia - szczególnie na północy kraju. Możliwe burze w centrum. Na pozostałym obszarze (choć nie na północnym zachodzie) przelotne opady deszczu.
 • Pogoda na weekend 7-8 marca

  W całej Polsce zapowiada się deszczowa, ale niezbyt chłodna sobota. Najcieplejszym miastem będzie Lublin, temperatura w tym mieście dojdzie do 11°C. A w innych miastach? Sprawdź pogodę weekendową dla całej Polski.
 • Dlaczego w grudniu jest tak ciepło?

  W tym roku na święta Bożego Narodzenia zamiast śniegu, będziemy mieć temperaturę około dziesięciu stopni. Z czego wynikają te zmiany klimatyczne i dlaczego w grudniu jest tak ciepło? W studiu „Dzień Dobry TVN” ekspert ONZ ds. klimatu Kamil Wyszkowski wytłumaczył, dlaczego dziś nie da się już precyzyjnie analizować modeli pogodowych. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Wybrali fatalną pogodę na spacer. Nie uwierzycie

  Na początku grudnia potężny wiatr w Toronto dał o sobie znać i pokrzyżował plany mieszkańców. Nie można było nawet spokojnie wyjść z psem na spacer. Zobaczcie tylko jak zwiało jednego z przechodniów, który wpadł na ten pomysł. W dniu nagrania temperatura spadła do -18 stopni! (STORYFUL/x-news)