Muzyka - poezja

Artykuły - Poezja (13)

 • Komu Czesław odebrał Miłosza?

  Komu Czesław odebrał Miłosza?

  Czesław Śpiewa "Czesław śpiewa Miłosza", Mystic
 • Czesław Mozil: Misja i kompleksy

  Czesław Mozil: Misja i kompleksy

  Nagrał wiersze Miłosza, choć sepleni i nie czyta poezji. Teraz chce być pokazywany na lekcjach polskiego i denerwuje się, gdy ludzie biorą go za kabareciarza, by za chwilę zaznaczyć, że to tylko jego kompleksy. Jedyny taki Czesław. Czesław Mozil.
 • Nikt nie chce Michała Wiśniewskiego?

  Nikt nie chce Michała Wiśniewskiego?

  Solowy album Michała Wiśniewskiego z piosenkami do poezji autorstwa Andrzeja Wawrzyniaka jest gotowy. Brakuje tylko wydawcy.
 • Ocalić od zapomnienia

  Ocalić od zapomnienia

  W piątą rocznicę śmierci Marka Grechuty prezentujemy przegląd wybranych interpretacji jego utworów. Zobaczcie, jak z twórczością artysty radzi sobie kolejne pokolenie muzyków.
 • Nowe projekty PJ Harvey

  Nowe projekty PJ Harvey

  Brytyjska wokalistka PJ Harvey nie zwalnia tempa. Po świetnie przyjętym albumie "Let England Shake", który faktycznie wstrząsnął Anglią, zapowiada dalsze projekty. Artystka chce "regularnie" prezentować publiczności swoją sztukę - poezję i rysunki.
 • Zatruta poezja Kamelot

  Zatruta poezja Kamelot

  Poznaliśmy szczegóły "Poetry For The Poisoned", nowego i długo oczekiwanego albumu amerykańsko-norweskiej grupy Kamelot.
 • Stop grafomanii!

  Stop grafomanii!

  "Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst". Co sprawia, że tekst piosenki jest wartościowy? Gdzie przebiega granica między grafomanią a poezją w muzyce rozrywkowej? Którzy autorzy najlepiej radzą sobie z "otchłanią białej kartki"? Czy mamy następców Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego?
 • "Moje nazwisko jest dla mnie balastem"

  "Moje nazwisko jest dla mnie balastem"

  Suede to jeden z najważniejszych brytyjskich zespołów lat 90. XX stulecia. Bez grupy Bretta Andersona ciężko sobie wyobrazić boom muzyki gitarowej w Zjednoczonym Królestwie, a co za tym idzie oszałamiające kariery Oasis, Blur, Pulp czy The Verve. Choć Suede nigdy nie pasowali do wesołej britpopowej gromadki, to jednak sprzedali miliony płyt, a - co ważniejsze - zyskali status zespołu kultowego. I na pewno nie byli ulubieńcami prasy, co jak przyznał Brett Anderson, pokutuje do dziś.
 • Poezja na rockowo - to działa!

  Poezja na rockowo - to działa!

  różni wykonawcy "Gajcy", Galapagos Music
 • Dzieci pomagały... przeszkadzając

  Dzieci pomagały... przeszkadzając

  Tylko na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk do piosenki "Ubieranie do snu" Marcina Rozynka.