podwyżki cen

Artykuły - Podwyżki cen (7)

 • Ceny owoców i warzyw 2019. Maliny za 50 zł, ziemniaki skoczyły o 83 proc. A inne produkty?

  Ceny owoców i warzyw 2019. Maliny za 50 zł, ziemniaki skoczyły o 83 proc. A inne produkty?

  Choć rosną ceny większości warzyw i owoców w porównaniu z poprzednim rokiem, to nie brakuje też takich, za które teraz zapłacimy mniej. O jakich warzywach i owocach konkretnie mowa? Czym to tłumaczyć? Jak dalej będą kształtowały się ceny? O to dziennik.pl zapytał ekspertów, który na co dzień analizują rynek agro.
 • ArcelorMittal cierpi z powodu podwyżek cen prądu. Rząd obiecuje

  ArcelorMittal cierpi z powodu podwyżek cen prądu. Rząd obiecuje

  Rząd obiecał luksembursko-indyjskiemu koncernowi ArcelorMittal przyspieszenie prac nad rekompensatami dla wielkiego przemysłu. W poniedziałek spółka hutnicza zapowiedziała na wrzesień tymczasowe wygaszenie pieca w hucie w Krakowie, co pod znakiem zapytania stawia przyszłość 1200 pracowników.
 • Ceny podstawowych produktów rolnych w marcu wzrosły o 4,4 proc.

  Ceny podstawowych produktów rolnych w marcu wzrosły o 4,4 proc.

  Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu i mleka krowiego w marcu wzrosły o 4,4 proc. rdr - podał GUS. W stosunku do lutego 2019 roku ceny wzrosły już o 2,1 proc. Zdaniem ekspertów znacznie powyżej oczekiwań wzrosła inflacja bazowa.
 • Ciąg dalszy zamieszania w sprawie cen prądu. Spółki energetyczne będą tracić miliony złotych każdego dnia

  Ciąg dalszy zamieszania w sprawie cen prądu. Spółki energetyczne będą tracić miliony złotych każdego dnia

  Wczoraj minął termin, który Urząd Regulacji Energetyki dał koncernom energetycznym na przesłanie poprawionych propozycji nowych cen prądu dla naszych domów. Wyznaczono go jednak zanim w ostatni piątek starego roku parlament w pośpiechu przegłosował nową ustawę o prądzie. W tej sytuacji URE ma związane ręce.
 • Prąd to dopiero preludium. Za ciepło też zapłacimy więcej

  Prąd to dopiero preludium. Za ciepło też zapłacimy więcej

  Ceny ciepła systemowego znalazły się w trendzie wzrostowym, ekonomii się nie zaczaruje. Pytaniem jest, w jakim stopniu można będzie przenosić wzrost kosztów produkcji ciepła w ceny ciepła i jak szybko ciepłownictwo będzie się w stanie restrukturyzować, czyli m.in. odchodzić od węgla po to, żeby uniknąć kosztów CO2, a ostatecznie jeśli nie obniżać, to ustabilizować ceny ciepła - mówi Jacek Szymczak, prezes zarządu Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie (IGCP).
 • Ustawa o cenach prądu przegłosowana

  Ustawa o cenach prądu przegłosowana

  Sejm uchwalił ustawę obniżającą akcyzę na energię elektryczną, opłatę przejściową oraz ustalającą ceny energii na poziomie z 30 czerwca 2018 r. W nocy z piątku na sobotę ustawę zaakceptował także Senat.
 • Projekt ws. cen energii obejmie 17,5 mln odbiorców

  Projekt ws. cen energii obejmie 17,5 mln odbiorców

  Mamy gotowe rozwiązania, które obejmują, m.in. obniżenie akcyzy i opłat dotychczas funkcjonujących w rachunku za energię elektryczną; co ważne projekt obejmie 17,5 mln odbiorców energii- zapowiedział w wywiadzie dla PAP premier Mateusz Morawiecki. Ustawa będzie rozpatrywana na dzisiejszym dodatkowym posiedzeniu Sejmu.
 • W przyszłym roku dostaniemy kosztowne prezenty

  W przyszłym roku dostaniemy kosztowne prezenty

  W przyszłym roku mamy otrzymać rekompensaty z tytułu wzrostu cen prądu, co będzie kosztowało 4-5 mld zł. Expander zwraca też uwagę, że to nie jedyny prezent, jaki otrzymamy w 2019 roku. Ci, który płacą za użytkowanie wieczyste, staną się nareszcie właścicielami gruntu i przy okazji mogą sporo zaoszczędzić. Prawdopodobne jest również, że wreszcie zostanie uchwalona tzw. ustawa frankowa.
 • W tym roku Wigilia będzie droższa. Większość produktów mocno poszła w górę

  W tym roku Wigilia będzie droższa. Większość produktów mocno poszła w górę

  Od ub. roku zdrożało 21 z 41 porównywanych produktów na Wigilię. Największy wzrost ceny - i to o 50 proc. - zanotował mak. Cebula podrożała o 39 proc., a mąka pszenna - o 32 proc. Z drugiej strony 19 artykułów jest tańszych, m.in. jabłka - o 38 proc., a także wybrane jajka - o 15 proc. Między sieciami są też duże rozbieżności w cenach grzybów.

Filmy - Podwyżki cen (7)