podwyżki cen

Artykuły - Podwyżki cen (201)

 • Drożej na stacjach

  Drożej na stacjach

  W pierwszych dniach sierpnia sytuacja cenowa na stacjach z pewnością budzi rozczarowanie części kierowców, ponieważ wszystkie paliwa, z wyjątkiem autogazu, podrożały.
 • Woda mineralna latem najdroższa w dyskontach. Ceny poszły w górę blisko o 20 proc.

  Woda mineralna latem najdroższa w dyskontach. Ceny poszły w górę blisko o 20 proc.

  Od początku czerwca do połowy lipca br. wody mineralne gazowane były droższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku średnio o 5,5 proc. Z kolei niegazowane zdrożały o blisko 5 proc. Wody z bąbelkami najmocniej poszły w górę w dyskontach - o ponad 17 proc. Wyraźny wzrost został również odnotowany w supermarketach - o prawie 10 proc. Artykuły bez gazu też najbardziej podrożały w dyskontach - o 7 proc. Niemal o połowę mniejsze podwyżki zaobserwowano w sieciach cash&carry i w supermarketach, tj. o niecałe 4 proc.
 • Ceny niektórych warzyw i owoców sięgają kosmosu

  Ceny niektórych warzyw i owoców sięgają kosmosu

  Mimo pełni sezonu na świeże warzywa i owoce, ceny niektórych produktów kształtują się tak jakbyśmy kupowali nowalijki. Twórcy aplikacji PanParagon sprawdzili, jak w porównaniu do ubiegłego roku zmieniły się ceny sezonowych owoców i warzyw - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.
 • Szybki Monitoring NBP - o sytuacji przedsiębiorstw

  Szybki Monitoring NBP - o sytuacji przedsiębiorstw

  Jak wynika z najnowszego opracowania NBP "Szybki Monitoring NBP - analiza sytuacji przedsiębiorstw", około połowa firm rozważa znaczne dostosowania cenowe po pandemii. W handlu aż 62 proc. firm szykuje się do ich zmiany, w budownictwie jest ich połowa, w transporcie (44 proc.) a usługach (46 proc.).
 • Za kilka miesięcy w sklepach może być drożej

  Za kilka miesięcy w sklepach może być drożej

  Czerwiec przyniósł zwyżki cen skupu podstawowych produktów rolnych. Jeśli trend się utrzyma, podwyżki będą widoczne również w sklepach.
 • Drożyzna w polskich sklepach - Polska Izba Handlu

  Drożyzna w polskich sklepach - Polska Izba Handlu

  Polska Izba Handlu podała, że w sklepach małoformatowych do 300 m kw. w porównaniu z czerwcem ub.r. przy kasie klienci musieli zostawić o 20 proc. więcej.
 • Wzrosły ceny warzyw i owoców. Niektóre o 70 procent

  Wzrosły ceny warzyw i owoców. Niektóre o 70 procent

  Twórcy aplikacji PanParagon postanowili sprawdzić, jak w porównaniu z ubiegłym rokiem zmieniły się ceny sezonowych owoców i warzyw. Na potrzeby tej analizy PanParagon wziął pod uwagę rachunki ze sklepów za zakupy zrobione w czerwcu 2019 i 2020 r. - informują wiadomoscihandlowe.pl.
 • Inflacja bazowa najwyższa od lutego 2002 r.

  Wczorajsze dane o inflacji zaskoczyły wszystkich. Warto zwrócić uwagę na strukturę inflacji bazowej, gdzie dalszy wzrost cen odnotowano w takich kategoriach jak „usługi stomatologiczne” (14,7 proc. r/r w czerwcu wobec 14,3 proc. w maju”, „usługi lekarskie” (9,0 proc. wobec 8,8 proc.), czy też „usługi fryzjerskie, kosmetyczne i pielęgnacyjne” (12,8 proc. r/r wobec 11,4 proc.). Zdaniem analityków Credit Agricol w czerwcu nadal obserwowano zjawisko przerzucania przez firmy kosztów związanych z koniecznością spełnienia wymogów bezpieczeństwa w warunkach pandemii na konsumentów.
 • Do końca tego roku nie będzie podwyżek cen energii dla gospodarstw domowych

  Do końca tego roku nie będzie podwyżek cen energii dla gospodarstw domowych

  W ocenie prezesa URE obecna sytuacja rynkowa nie uzasadnia wnioskowanych przez przedsiębiorstwa podwyżek cen energii i odmówił on zatwierdzenia nowych oraz zmian obowiązujących do końca tego roku taryf na sprzedaż energii elektrycznej.
 • Drogi długi weekend polskich kierowców

  Drogi długi weekend polskich kierowców

  W czasie trwającego długiego weekendu Polacy zapewne będą próbować nadrobić czas izolacji i ochoczo wyjadą w "plener". Niestety przy dystrybutorach mogą doznać niemiłego zaskoczenia, bowiem ceny paliw rosną i będą rosnąć w kolejnym tygodniu.

Filmy - Podwyżki cen (8)