podwyżka

Artykuły - Podwyżka (581)

 • Zmiana taryfy PGNiG Obrót Detaliczny zatwierdzona przez prezesa URE

  Zmiana taryfy PGNiG Obrót Detaliczny zatwierdzona przez prezesa URE

  Po raz pierwszy od 2019 roku rachunki za gaz zwyżkują. Wzrost cen w zmienionej taryfie wynosi 5,6 proc.
 • Rachunki za prąd będą wyższe. Przyczyną nowa "opłata mocowa"

  Rachunki za prąd będą wyższe. Przyczyną nowa "opłata mocowa"

  Do rachunków za prąd będzie doliczana "opłata za utrzymanie mocy w energetyce". W 2021 roku dodatkowe kwoty zapłacą gospodarstwa domowe i przedsiębiorcy. Szacuje się, że nowa danina uszczupli portfele użytkowników energii o 5,4 mld zł w skali roku. Zyski mają być przekazane na modernizację i budowę nowych bloków energetycznych.
 • Co trzeci Polak nigdy nie zapytał o podwyżkę

  Co trzeci Polak nigdy nie zapytał o podwyżkę

  Choć dla większości osób w pracy najważniejsze jest wyższe wynagrodzenie, to niechętnie sami o nie proszą. Co trzeci specjalista i manager w Warszawie nigdy nie pytał o awans lub podwyżkę (35%) - wynika z badania firmy rekrutacyjnej i outsourcingowej Devire.
 • "Rz": Firmy skrócą czas pracy, by nie dać rządowej podwyżki

  "Rz": Firmy skrócą czas pracy, by nie dać rządowej podwyżki

  Pracodawcy znaleźli sposób na ominięcie wymuszonego podniesienia płacy minimalnej do 2600 zł - donosi czwartkowa "Rzeczpospolita".
 • Od stycznia podwyżki dla nauczycieli i stażystów

  Od stycznia podwyżki dla nauczycieli i stażystów

  Od stycznia pracujący w stołecznych szkołach i placówkach oświatowych nauczyciele kontraktowi i nauczyciele stażyści otrzymają podwyżki płacy zasadniczej - zapowiedział w tym tygodniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podwyżka wyniesie odpowiednio 270 zł i 250 zł brutto.
 • Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą opłatę emisyjną od paliw

  Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą opłatę emisyjną od paliw

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, która wprowadza m.in. opłatę emisyjną od paliw - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP. Z opłaty mają być finansowane projekty związane z elektromobilnością w Polsce.
 • Deweloperzy będą zmuszeni do podwyżek?

  Pomimo bardzo dobrej sprzedaży nowych mieszkań, ostatnie miesiące nie są łatwe dla krajowych deweloperów. Takie firmy w coraz większym stopniu odczuwają wzrost cen materiałów budowlanych oraz kosztów robocizny. Presję kosztową wywiera również wzrost cen działek połączony z ich malejącą dostępnością w dużych miastach. Wydaje się jednak, że dla branży deweloperskiej największym kłopotem może być likwidacja otwartych mieszkaniowych rachunków powierniczych (bez dodatkowej gwarancji).
 • Coraz bliżej kompromisu w sprawie podwyżek wynagrodzeń w Orlenie

  Coraz bliżej kompromisu w sprawie podwyżek wynagrodzeń w Orlenie

  Środowe spotkanie negocjacyjne w sprawie wzrostu wynagrodzeń w PKN Orlen zbliżyło stanowiska firmy i organizacji związkowych - poinformował Orlen na swojej stronie internetowej. Następne spotkanie negocjacyjnie zostało zaplanowane na 28 lutego 2018 r.
 • Glapiński: Podwyżka stóp proc. w 2019 r. możliwa np. ze względu na zbyt szybki wzrost płac

  Glapiński: Podwyżka stóp proc. w 2019 r. możliwa np. ze względu na zbyt szybki wzrost płac

  W 2018 r. stopy proc. raczej zostaną na stabilnym poziomie, ale w 2019 r. może nastąpić podwyżka np. ze względu na zbyt szybki wzrost płac lub wzrost cen ropy - powiedział prezes NBP, Adam Glapiński. Wyższe stopy procentowe oznaczają droższy kredyt.
 • Nowy rok dobrą okazją do rozmów o podwyżce?

  Nowy rok dobrą okazją do rozmów o podwyżce?

  Jak wynika z badania "Benefity oczami pracowników" przeprowadzonego przez Pracuj.pl w grudniu 2017 roku, prawie jedna trzecia respondentów stawia sobie jako cel noworoczny rozmowę z przełożonym o podwyżce. Nowy rok może być dobrą okazją do takiej rozmowy – warto wiedzieć jak się do niej przygotować, by przebiegła po naszej myśli.

Filmy - Podwyżka (11)

 • Aż sześć szybkich podwyżek stóp procentowych w Polsce. Czy to możliwe?

  Ostatnia decyzja agencji Fitch o wiarygodności Polski nie wzbudziła zainteresowania, bo rating pozostał bez zmian. Jednak w uzasadnieniu do ratingu znalazła się dość szokująca uwaga, o podwyżkach stóp procentowych. Aż sześć podwyżek, to byłoby duże uderzenie w spłacających kredyty mieszkaniowe.
 • Chcesz dostać podwyżkę? Lepiej zmień pracę

  Chcesz dostać podwyżkę? Dostaniesz ją ale w kolejnej pracy. Polska nie jest krajem gdzie tradycyjnie otrzymuje się podwyżkę co roku – zauważa Łukasz Komuda, ekspert Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Potwierdzają to także analizy rynku. Mimo spadku bezrobocia nasze pensje nie rosną aż tak szybko jak powinny.
 • Chcemy premii i podwyżki. Presja płacowa jest coraz silniejsza

  56% Polaków spodziewa się premii, a aż 51% respondentów oczekiwałoby z nowym rokiem podwyżki wynagrodzenia. Polscy pracodawcy już od kilku lat nie przeżywali takiej presji płacowej – wynika z badania „Monitor Rynku Pracy”, prowadzonego przez Randstad.
 • Kidawa-Błońska: Będzie podwyżka płacy minimalnej. O sto złotych

  „Będzie zwiększona płaca minimalna o 100 zł rok do roku” – zapowiada w Kontrwywiadzie RMF FM rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. „Dla osoby mało zarabiającej to jest mało. W skali kraju to są duże pieniądze” – ocenia. Według Kidawy-Błońskiej PO ma przygotowaną „dobrą ofertę dla Polaków”. Podwyższenie kwoty wolnej od podatku? „Myślimy o tym” – odpowiada gość RMF FM. „Minister finansów przygotowuje, liczy i przedstawi lada chwila rozwiązania pani premier” – dodaje.