poduszka powietrzna

Artykuły - Poduszka powietrzna (23)

 • Ten wynalazek uratował tysiące ludzi. Ciebie też?

  Ten wynalazek uratował tysiące ludzi. Ciebie też?

  Od czasu premiery, trzydzieści pięć lat temu, poduszki powietrzne uratowały dziesiątki tysięcy istnień ludzkich. Element ten jest obecnie podstawą systemów bezpieczeństwa instalowanych na pokładach samochodów.
 • Alpejski PŚ - poduszki powietrzne w kombinezonach dopiero za rok

  Alpejski PŚ - poduszki powietrzne w kombinezonach dopiero za rok

  System poduszek powietrznych, który ma chronić narciarzy i narciarki alpejskie przed skutkami wypadków, zostanie wprowadzony dopiero za rok. Należy bowiem dostosować do tego kombinezony sportowców, aby nie ograniczały ich ruchów.
 • Alpejczycy będą mieć poduszki powietrzne w kombinezonach

  Alpejczycy będą mieć poduszki powietrzne w kombinezonach

  System poduszek powietrznych zainstalowany w kombinezonach będzie chronił narciarzy i narciarki alpejskie przed skutkami wypadków. Zastosowanie takiego rozwiązania będzie dopuszczalne w Pucharze Świata i zawodach niższej rangi.
 • Poduszka powietrzna dla... rowerzystów

  Poduszka powietrzna dla... rowerzystów

  Bezpieczeństwo tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego spędza sen z powiek wielu specjalistom. Tylko w naszym kraju na przeszło 3,5 tys. ofiar śmiertelnych aż 1/3 stanowią piesi.
 • Amazon z patentem na poduszkę powietrzną

  Amazon z patentem na poduszkę powietrzną

  Od wczoraj poduszka powietrzna nie jest już tylko zarezerwowana dla samochodów czy poduszkowców - Amazon otrzymał patent na urządzenie, które będzie chronić gadżet przed upadkiem przy pomocy małych poduszek powietrznych lub podmuchów powietrza.
 • Śmierć 45-letniej legendy. Zabiły ją poduszki powietrzne...

  Śmierć 45-letniej legendy. Zabiły ją poduszki powietrzne...

  Mamy złe wieści dla miłośników klasycznych volkswagenów. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku z oferty niemieckiej marki zniknie jeden z symboli lat siedemdziesiątych - Volkswagen T2.
 • Poduszki powietrzne mogą być groźne dla dzieci

  Samochód z poduszką powietrzną uważany jest za bezpieczniejszy, niż samochód bez niej, ale dla dzieci poniżej 12 lat, poduszka powietrzna może być śmiertelnym zagrożeniem.
 • Zabiła go poduszka powietrzna? Jeśli tak, będzie skandal...

  Zabiła go poduszka powietrzna? Jeśli tak, będzie skandal...

  Od czasów, gdy na drogach zaroiło się od automobili inżynierowie starają się wymyślić jak najwięcej sposobów, by uchronić kierowcę, pasażerów i pieszych przed skutkami ewentualnych wypadków.
 • Kropla z poduszką powietrzną

  Kropla z poduszką powietrzną

  Mając w głowie obraz kropli deszczu odbijających się od ziemi podczas ulewy, naukowcy sądzili, że drobiny wody rozbryzgują się, dotykając powierzchni gleby, ściany czy innych obiektów. Tymczasem okazało się, że dzieje się to, zanim kropla dotrze do przeszkody.
 • Kradł poduszki powietrzne

  Kradł poduszki powietrzne

  Policjanci z Koszalina zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do samochodów i kradł z nich poduszki powietrzne.

Filmy - Poduszka powietrzna (1)

 • Gadżet dla każdego urlopowicza. Poduszka powietrzna dla twojej walizki

  PaQ to poduszka powietrzna dla twojego bagażu. Zabezpiecza rzeczy przed uszkodzeniem, rozlaniem, zgnieceniem, a nawet kradzieżą. Aplikacja śledzi twój bagaż, a za pomocą alarmu także powiadamia, kiedy walizka jest gotowa do odbioru z taśmy. Wystarczy jeden przycisk by automatycznie napompować poduszkę. Wypełni ona całą przestrzeń w bagażu, tworząc ciasną amortyzację. Innowacyjny przedmiot zapewni, że spakowane rzeczy dotrą na wakacje w nienaruszonym stanie. (Cover Video/x-news)