poduszka finansowa

Artykuły - Poduszka finansowa (6)

 • Poduszka finansowa - środki, które odkładamy na nieprzewidziane sytuacje życiowe

  Poduszka finansowa - środki, które odkładamy na nieprzewidziane sytuacje życiowe

  Jeśli nie mamy oszczędności, to jednym z pierwszych etapów powinno być stworzenie tzw. poduszki finansowej. To podstawa - uważają eksperci od finansów.
 • Spokojny sen i bezpieczna przyszłość? Tylko z poduszką finansową

  Spokojny sen i bezpieczna przyszłość? Tylko z poduszką finansową

  Według raportu "Miej serce do zdrowia", większość Polaków uważa, że warto oszczędzać pieniądze na "czarną godzinę". To dobra wiadomość, bo pokazuje wysoki poziom świadomości związanej z koniecznością podejmowania działań profilaktycznych, nie tylko w dziedzinie zdrowia, ale i finansów. Odpowiednie zabezpieczenie może pozwolić nam poradzić sobie z nagłymi trudnościami związanymi m.in. z poważną chorobą. Dlatego ważna jest wiedza o tym, w jaki sposób można zbudować swoją poduszkę finansową.
 • Spokojny sen z poduszką finansową

  Spokojny sen z poduszką finansową

  Jak wskazują wyniki sondażu TNS, aż 40 proc. Polaków deklaruje, że nie posiada żadnych oszczędności1. Osoby te mogą mieć niemałe trudności w przypadku opłacenia nieplanowanej wizyty lekarskiej bądź naprawy auta. Jak chronić się przed wpadnięciem w podobne pułapki finansowe? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego radzą, w jaki sposób zadbać o własne bezpieczeństwo finansowe, by w razie podbramkowych sytuacji spać spokojnie.
 • Zaciągasz kredyt na mieszkanie? Pomyśl o przyszłości

  Zaciągasz kredyt na mieszkanie? Pomyśl o przyszłości

  Polacy są coraz bardziej świadomi potrzeby zabezpieczenia długoterminowych zobowiązań finansowych. Jak podaje NBP, już co trzeci Polak (35 proc.) gromadzi oszczędności na fundusz awaryjny czy nieprzewidziane potrzeby. To dobra informacje, gdyż taka "poduszka finansowa" jest nieodzowna dla każdego kredytobiorcy.
 • Poduszka finansowa rzadkością w polskich domach

  Poduszka finansowa rzadkością w polskich domach

  Zabezpieczenie finansowe to podstawa - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millennium. Czy deklaracje respondentów rzeczywiście przekładają się na posiadanie poduszki finansowej, która pozwala na miękkie lądowanie w przypadku kłopotów finansowych?
 • Niższą ratę warto zamienić w oszczędności

  Niższą ratę warto zamienić w oszczędności

  Spłacający i ubiegający się o kredyt hipoteczny nie powinni koncentrować swoich finansów wyłącznie na spłacie rat. Według Expandera to właśnie kredytobiorcy powinni szczególnie dbać o oszczędzanie, bo zapewnia ono poduszkę finansową na wypadek nieprzewidzianych kłopotów finansowych.