podróżowanie

Artykuły - Podróżowanie (56)

 • Pasażerowie na gapę są winni kolejom ponad 197 mln złotych

  Pasażerowie na gapę są winni kolejom ponad 197 mln złotych

  Przed laty popularna piosenka namawiała do tego, aby nie tylko wsiąść do byle jakiego pociągu, ale też nie dbać ani o bagaż, ani o bilet. Jak pokazują dane Krajowego Rejestru Długów, słowa te stały się inspiracją dla wielu Polaków - szczególnie, gdy chodzi o jazdę koleją bez ważnego biletu. Obecnie w bazie danych biura informacji gospodarczych KRD notowanych jest prawie 240 tysięcy osób, których łączny dług wobec kolei wynosi ponad 197 mln złotych.
 • Turysta z zacięciem biznesowym

  Turysta z zacięciem biznesowym

  Czatowanie na bilety lotnicze po okazyjnej cenie to za mało. Naprawdę oszczędni podróżnicy potrafią tak wszystko zorganizować, że na zwiedzaniu jeszcze zarabiają. Nie wszyscy turyści zamieniają się w biznesmenów, ale coraz większa liczba zaczyna łączyć przyjemne z pożytecznym.
 • Pojedźmy gdzieś, byle daleko!

  Pojedźmy gdzieś, byle daleko!

  Z ciekawości świata stworzyły podróżniczą drużynę „Girls on the road”. Za 6 tys. zł na głowę zwiedziły Kambodżę, Wietnam, Laos. I dobrze się tam bawiły przez ponad miesiąc! Zdradzają, jak z niedużym budżetem można poznawać świat.
 • Pieniądze podróżują z nami

  Pieniądze podróżują z nami

  W 2014 r. minie 100 lat od wynalezienia i wprowadzenia karty płatniczej przez firmę Western Union. W Polsce pieniądz plastikowy ma znacznie krótszą, bo dwudziestoletnią historię. Stuletni marsz karty plastikowej (początkowo metalowej) na świecie to wyłącznie ekspansja. Czy losy pieniądza papierowego są już przesądzone i zastąpi go karta? Wyruszając w podróż po kraju lub za granicę, jeszcze się zastanawiamy - brać gotówkę i kartę czy też samą kartę.
 • Podróżowanie z pupilem czy bez?

  Podróżowanie z pupilem czy bez?

  Wreszcie wakacje - urlop, wyjazdy i puszczanie w niepamięć problemów dnia codziennego. Wszystko zapowiada się wspaniale, tylko pojawia się pytanie - co zrobić z naszym kociakiem?
 • Pracować podróżując

  Ofert pracy w turystyce przybywa, co - zdaniem ekspertów tej branży - wynika między innymi z coraz lepszej promocji Polski. Według danych z raportu "Rynek Pracy Specjalistów", przygotowanego przez portal Pracuj.pl, w I kwartale tego roku w serwisie opublikowano ponad 1600 ofert dla osób poszukujących pracy w branży turystycznej i hotelarskiej, co oznacza blisko 50-proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2011 roku.

Filmy - Podróżowanie (5)

 • Ten kot uwielbia podróżować. Ale tylko w taki sposób

  Ten kot uwielbia podróże ze swoimi właścicielami. Ale jak ma to robić, to tylko w stylowy sposób. Specjalnie dla niego, na szybie zostało zamontowane specjalny kojec, w którym może leżeć i spać.
 • Podróżowanie jako praca na pełen etat. Jak to wygląda?

  Agnieszka Lal to podróżniczka, blogerka i fotografka. Czym się kieruje wybierając kierunki swoich podróży? - Na przykład rząd Polski lub rząd Tajlandii pisze do mnie maila, że chcą mnie zaprosić do swojego kraju, żebym go promowała - powiedziała Lal. Którą podróż wspomina najlepiej? Jak przygotowuje się do wyjazdów? - Mam asystentkę, mam menadżerkę i dziewczynę, która pomaga mi z filmikami - zdradziła. Jakie cele podróżnicze sobie stawia? Gdzie mieszka na stałe? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Podróże z misją, czyli jak połączyć zwiedzanie z wolontariatem

  Dla ludzi, którzy marzą o zwiedzaniu świata i lubią pomagać, idealnym rozwiązaniem jest wolontariat za granicą. Jak się na niego dostać? Podróżniczka Lidia Kilińska-Dłabich opowiedziała w "Dzień Dobry TVN" o tym sposobie niesienia pomocy. Czy każdy może pojechać na misję? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rusz się z domu, a zobaczysz!

  Po obejrzeniu tego filmu nikogo nie trzeba będzie przekonywać, że podróżowanie jest piękne.