podróże

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Podróże (Film (1999)[Voyages] Reż.Emmanuel Finkiel) ,

Artykuły - Podróże (408)

 • Rewolucja w usługach turystycznych. Więcej praw dla podróżnych

  Rewolucja w usługach turystycznych. Więcej praw dla podróżnych

  1 lipca 2018 r. weszła w życie ustawa z 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. poz. 2361; dalej: ustawa). Stać się ona ma główną ustawą - swoistą biblią - regulującą zasady działalności branży turystycznej.
 • Polska atrakcyjna dla inwestorów z branży hotelarskiej

  Polska atrakcyjna dla inwestorów z branży hotelarskiej

  Inwestorzy z branży hotelarskiej wskazali Polskę jako najatrakcyjniejsze miejsce do zaangażowania kapitału w naszej części Europy - wynika z raportu wynika z raportu CBRE "European Hotels. Investor Intensions Survey 2018".
 • Polacy niechętnie ubiegają się o odszkodowania od lotniczych przewoźników

  Polacy niechętnie ubiegają się o odszkodowania od lotniczych przewoźników

  Tylko 39 proc. Polaków, którzy doświadczyli opóźnienia lub odwołania lotu, stara się uzyskać odszkodowanie - wynika z rynkowych badań. Przedstawiciele innych nacji robią to o wiele częściej.
 • Tanie loty nie podcinają skrzydeł przewoźnikom autokarowym. Sieć połączeń się rozwija

  Jeszcze do niedawna podróż autokarem kojarzyła nam się głównie z niewygodą oraz nudą. W ostatnim czasie sytuacja znacznie się polepszyła i Polacy wybierają ten środek transportu nie tylko z przymusu lub w przypadku krótkiej trasy. Jak wynika z badania Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, które zostało przeprowadzone w 2017 r. wśród internautów, 10 proc. z nich podróżuje właśnie autokarami, także za granicę. Co przekonuje nas do nich najbardziej?
 • Lidl uruchamia w Polsce nową usługę

  Lidl uruchamia w Polsce nową usługę

  Lidl Polska uruchamia nową usługę Lidl Podróże, w ramach której jako agent turystyczny od 12 września br. będzie oferować wycieczki krajowe i zagraniczne.
 • Co zrobić, gdy zabraknie miejsca w samolocie?

  Co zrobić, gdy zabraknie miejsca w samolocie?

  Wiele linii lotniczych sprzedaje więcej biletów, niż jest miejsc dla podróżujących na pokładzie samolotu. Pasażer, który będzie z tego powodu poszkodowany, może uzyskać odszkodowanie od 250 do 600 euro. Jednak może też wynegocjować dodatkowe bonusy, nawet podwyższające atrakcyjność zaplanowanej podróży.
 • Opóźniony lub odwołany lot? Możesz dostać nawet 600 euro odszkodowania!

  Opóźniony lub odwołany lot? Możesz dostać nawet 600 euro odszkodowania!

  Latasz latem za granicę na wakacje? A może często odbywasz samolotem podróże służbowe? Jeśli tak, istnieje ryzyko, że twój lot zostanie opóźniony lub nawet odwołany. Sprawdź, jakie prawa przysługują ci w takiej sytuacji i jak uzyskać odszkodowanie.
 • Boom w biurach podróży. Rosną wydatki Polaków na różne formy spędzania czasu wolnego

  Boom w biurach podróży. Rosną wydatki Polaków na różne formy spędzania czasu wolnego

  Polacy kochają długie weekendy. Na wypoczynek na początku maja ze względu na korzystny układ kalendarza zdecydowało się znacznie więcej osób niż przed rokiem. Polacy przywiązują coraz większą wagę do tego, jak i gdzie spędzają czas wolny - ocenia dr Daniel Puciato z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Przemysł, który pozwala nam ten czas zagospodarować, to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki.

Filmy - Podróże (66)

 • Adam Bielecki: Alpiniści są bardzo szczęśliwymi sportowcami

  Kawalerkę Łukasza Jakóbiaka odwiedził Adam Bielecki. Himalaista opowiedział o swoich celach i ambicjach. - Alpiniści są bardzo szczęśliwymi sportowcami, bo Ziemia nie jest płaska, a gór na świecie jest niesamowicie dużo. Jeszcze chyba się taki wspinacz nie narodził, który by powiedział "zdobyłem wszystko, co chciałem". Wspinaczom cele nigdy się nie kończą - powiedział Bielecki. (20m2 Łukasza/x-news)
 • Planujesz długi lot samolotem? To może zapobiec najgorszemu

  Długie loty samolotem, godziny spędzone w pozycji siedzącej, mogą spowodować zakrzepicę żył głębokich, która czasami doprowadza do zagrażających życiu zatorów płucnych. Niska wilgotność powietrza w kabinie i zmienne ciśnienie sprzyja tym powikłaniom. Jak zmniejszyć ryzyko zakrzepicy, zwanej też zespołem klasy ekonomicznej?
 • Jak spakować plecak w daleką podróż?

  Jak spakować plecak w daleką podróż? - Plecak ma być wygodny - zaznaczyła Hanna Jewsiewicka reżyser programu "Kobieta na krańcu świata" i podróżniczka. Co warto ze sobą zabrać? Jak działa przenośny prysznic? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kobiece gadżety niezbędne w podróży. Pamiętaj o nich

  W studiu programu Magda Tacik, prowadząca "Musisz to mieć", omówiła gadżety, które ułatwią podróż. (Dzień Dobry TVN/x-news)