podróże

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Podróże (Film (1999)[Voyages] Reż.Emmanuel Finkiel) ,

Artykuły - Podróże (274)

 • Ranking największych atrakcji turystycznych 2020 roku

  Ranking największych atrakcji turystycznych 2020 roku

  Na podium jest rajd po pustynnych terenach wokół Dubaju połączony z barbecue. Portal podróżniczy Tripadvisor. Serwis stworzył ranking na podstawie ocen, recenzji i popularności danych atrakcji w odniesieniu do preferencji użytkowników serwisu.
 • Dokąd w podróż? Turystyka po koronakryzysie

  Dokąd w podróż? Turystyka po koronakryzysie

  Pandemia oznacza spadek obrotów w turystyce. Berlin chce europejskich regulacji, wedle których firmy nie musiałyby zwracać klientom kosztów nieodbytych podróży, a jedynie wystawiać vouchery na przyszłe podróże.
 • Jadwiga Topelitz-Mrozowska: Jedna z pierwszych Polek na krańcach świata

  Jadwiga Topelitz-Mrozowska: Jedna z pierwszych Polek na krańcach świata

  Co sprawiało, że w XIX i na początku XX wieku Polki porzucały spokojne życie i jechały tam, gdzie nikogo jeszcze nie było? Odpowiedzi szuka Ula Ryciak w książce "Poławiaczki pereł". Poniżej publikujemy fragmenty o Jadwidze Topelitz-Mrozowskiej.
 • Chorwacja nieodkryta: rejon Kutiny-Moslaviny

  Chorwacja nieodkryta: rejon Kutiny-Moslaviny

  „Wino mówi we wszystkich językach” - usłyszałam od Tomislava Trdenicia, właściciela winnicy położonej na wzgórzach chorwackiego regionu Moslavina. W trakcie kilkudniowego pobytu przekonałam się, że tutejsi winiarze robią wszystko, by ich gościom rozmawiało się jak najlepiej.
 • Jak przetrwać długą podróż samolotem i nie wyglądać na zmęczoną?

  Jak przetrwać długą podróż samolotem i nie wyglądać na zmęczoną?

  Sezon jesienny i zimowy to idealny czas na dalekie, egzotyczne podróże. Na drugiej półkuli właśnie kończy się pora deszczowa, a zza chmur wyjrzy słońce. Długie loty nie sprzyjają jednak naszemu organizmowi. Przemęczenie, brak snu i odpowiedniego nawilżenia może odbić się na naszym wyglądzie. Co zrobić, aby tego uniknąć? Mamy dla was kilka porad.
 • Preferencje turystyczne Polaków: Marzymy głównie o Australii i Oceanii. Bliski Wschód i Afryka na końcu

  Preferencje turystyczne Polaków: Marzymy głównie o Australii i Oceanii. Bliski Wschód i Afryka na końcu

  Niemal dziewięciu na dziesięciu ankietowanych wskazało zagraniczny kierunek jako wymarzone miejsce na wakacje. Największe zainteresowanie wzbudza Australia i Oceania (32 proc.). Na drugim miejscu tego zestawienia znajduje się Europa (27 proc.). W niej królują takie kraje, jak Hiszpania (19 proc.), Włochy (15 proc.) oraz Grecja (12 proc.). Z kolei marzenia o urlopie w Polsce są utożsamiane z Pomorzem (27 proc.), Warmią i Mazurami (19 proc.) oraz Bieszczadami (18 proc.). Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badawczy ABR SESTA we współpracy z firmą Syno Poland.
 • ​Ciąża na wakacjach to choroba przewlekła? Zobacz, jak to możliwe

  ​Ciąża na wakacjach to choroba przewlekła? Zobacz, jak to możliwe

  Niektórzy ubezpieczyciele zaliczają podróżowanie w ciąży do chorób przewlekłych. Jeśli więc planujesz wakacyjny wyjazd i spodziewasz się dziecka, musisz mieć polisę ubezpieczeniową z dodatkową ochroną.
 • Wyjazd poza sezonem – na jakie zniżki możesz liczyć?

  Wyjazd poza sezonem – na jakie zniżki możesz liczyć?

  Sezon wakacyjny powoli dobiega końca. To dobry moment dla tych, którzy nie wykorzystali jeszcze urlopu. Jeżeli zamierzasz poza sezonem udać się w podróż, możesz liczyć na wiele zniżek. Jakich konkretnie?
 • Jak uniknąć biegunki podróżnych?

  Jak uniknąć biegunki podróżnych?

  Długo planowany wyjazd popsuć może infekcja układu pokarmowego przebiegająca z nieprzyjemnymi objawami. I choć w wielu przypadkach ma charakter samoograniczający się, bywa też niebezpieczna. Jak zapobiec jej wystąpieniu?
 • Gdzie uciec przed zimową chandrą na rower? Oto najlepsze miejsca w Europie

  Gdzie uciec przed zimową chandrą na rower? Oto najlepsze miejsca w Europie

  Pogoda i widok za oknem nie zachęcają nawet do wyskoczenia z pościeli, a co dopiero do rowerowych wycieczek. Jeśli ktoś uwielbia szaleństwa na dwóch kółkach, ale nie w warunkach mrozu i błota, wcale nie musi czekać na początek sezonu w Polsce ani myśleć o locie na drugą stronę globu. W Europie można znaleźć sporo miejsc, gdzie późną jesienią i zimą jest całkiem ciepło oraz słonecznie, a infrastruktura rowerowa daje pole do popisu.

Filmy - Podróże (83)

 • Wygodne wakacje bez dokumentów. Jak to zrobić?

  Elektroniczny portfel podczas wakacji może być dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem. Nie ryzykujemy zgubienia lub kradzieży dokumentów, a informacje takie jak przegląd techniczny samochodu czy punkty karne możemy sprawdzić na prywatnym koncie na platformie. O tym, dlaczego wakacje bez dokumentów są wygodne, mówił w dzisiejszym programie „Dzień Dobry TVN” Tomasz Napiórkowski. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Po powrocie z lotniska zauważasz zmiany na skórze?

  Po powrocie z urlopu spodziewamy się, że będziemy wyglądać pięknie, a skóra będzie wręcz promieniować zdrowiem. Podróżujący samolotami do bardziej odległych miejsc mogą jednak być niemile zaskoczeni. Po kilka godzinach na skórze mogą pojawić się brzydkie wypryski i zaczerwienienia. Skąd się bierze samolotowy trądzik?
 • Niezły duet! Kojot i borsuk towarzyszami podróży

  To jest dopiero widok! Okazuje się, że kojot i borsuk mogą nie tylko razem ze sobą polować, lecz także odbywać wspólne podróże. Jeden z nich nawet zaczekał na swojego kompana i dopiero wtedy razem bezpiecznie udali się w dalszą drogę. (STORYFUL/x-news)
 • Nietypowy pasażer. Samolotem podróżował… miniaturowy koń

  Autor nagrania na pokładzie samolotu z Chicago do Omahy zauważył nietypowego pasażera. W jednym z rzędów na siedzeniu spał… miniaturowy konik! Zwierzęta te dopuszczone są w lotach American Airlines jako pupile towarzyszący w wyjątkowych sytuacjach. (STORYFUL/x-news)