podróże

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Podróże (Film (1999)[Voyages] Reż.Emmanuel Finkiel) ,

Artykuły - Podróże (418)

 • ​Ciąża na wakacjach to choroba przewlekła? Zobacz, jak to możliwe

  ​Ciąża na wakacjach to choroba przewlekła? Zobacz, jak to możliwe

  Niektórzy ubezpieczyciele zaliczają podróżowanie w ciąży do chorób przewlekłych. Jeśli więc planujesz wakacyjny wyjazd i spodziewasz się dziecka, musisz mieć polisę ubezpieczeniową z dodatkową ochroną.
 • Jak uniknąć biegunki podróżnych?

  Jak uniknąć biegunki podróżnych?

  Długo planowany wyjazd popsuć może infekcja układu pokarmowego przebiegająca z nieprzyjemnymi objawami. I choć w wielu przypadkach ma charakter samoograniczający się, bywa też niebezpieczna. Jak zapobiec jej wystąpieniu?
 • Gdzie uciec przed zimową chandrą na rower? Oto najlepsze miejsca w Europie

  Gdzie uciec przed zimową chandrą na rower? Oto najlepsze miejsca w Europie

  Pogoda i widok za oknem nie zachęcają nawet do wyskoczenia z pościeli, a co dopiero do rowerowych wycieczek. Jeśli ktoś uwielbia szaleństwa na dwóch kółkach, ale nie w warunkach mrozu i błota, wcale nie musi czekać na początek sezonu w Polsce ani myśleć o locie na drugą stronę globu. W Europie można znaleźć sporo miejsc, gdzie późną jesienią i zimą jest całkiem ciepło oraz słonecznie, a infrastruktura rowerowa daje pole do popisu.
 • Weekend w Dreźnie: Rafael w Zwingerze i jam session w Neustadt

  Weekend w Dreźnie: Rafael w Zwingerze i jam session w Neustadt

  W zbombardowanym w 1945 roku Dreźnie zakończył się etap odbudowy powojennych zniszczeń. Nie ma też już śladu po NRD-owskiej stagnacji, a „Florencja Północy” rozkwita na wielu polach. Miasto zachwyca bowiem nie tylko pięknie odrestaurowanymi, barokowymi zabytkami, ale także niezwykłą atmosferą, którą tworzą, zakochani w naturze i siejący artystyczny ferment, mieszkańcy. Oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić stolicę Saksonii.
 • Rewolucja w usługach turystycznych. Więcej praw dla podróżnych

  Rewolucja w usługach turystycznych. Więcej praw dla podróżnych

  1 lipca 2018 r. weszła w życie ustawa z 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. poz. 2361; dalej: ustawa). Stać się ona ma główną ustawą - swoistą biblią - regulującą zasady działalności branży turystycznej.
 • Polska atrakcyjna dla inwestorów z branży hotelarskiej

  Polska atrakcyjna dla inwestorów z branży hotelarskiej

  Inwestorzy z branży hotelarskiej wskazali Polskę jako najatrakcyjniejsze miejsce do zaangażowania kapitału w naszej części Europy - wynika z raportu wynika z raportu CBRE "European Hotels. Investor Intensions Survey 2018".
 • Polacy niechętnie ubiegają się o odszkodowania od lotniczych przewoźników

  Polacy niechętnie ubiegają się o odszkodowania od lotniczych przewoźników

  Tylko 39 proc. Polaków, którzy doświadczyli opóźnienia lub odwołania lotu, stara się uzyskać odszkodowanie - wynika z rynkowych badań. Przedstawiciele innych nacji robią to o wiele częściej.
 • Tanie loty nie podcinają skrzydeł przewoźnikom autokarowym. Sieć połączeń się rozwija

  Jeszcze do niedawna podróż autokarem kojarzyła nam się głównie z niewygodą oraz nudą. W ostatnim czasie sytuacja znacznie się polepszyła i Polacy wybierają ten środek transportu nie tylko z przymusu lub w przypadku krótkiej trasy. Jak wynika z badania Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, które zostało przeprowadzone w 2017 r. wśród internautów, 10 proc. z nich podróżuje właśnie autokarami, także za granicę. Co przekonuje nas do nich najbardziej?
 • Lidl uruchamia w Polsce nową usługę

  Lidl uruchamia w Polsce nową usługę

  Lidl Polska uruchamia nową usługę Lidl Podróże, w ramach której jako agent turystyczny od 12 września br. będzie oferować wycieczki krajowe i zagraniczne.
 • Co zrobić, gdy zabraknie miejsca w samolocie?

  Co zrobić, gdy zabraknie miejsca w samolocie?

  Wiele linii lotniczych sprzedaje więcej biletów, niż jest miejsc dla podróżujących na pokładzie samolotu. Pasażer, który będzie z tego powodu poszkodowany, może uzyskać odszkodowanie od 250 do 600 euro. Jednak może też wynegocjować dodatkowe bonusy, nawet podwyższające atrakcyjność zaplanowanej podróży.

Filmy - Podróże (77)

 • Mały miś koala podróżuje na plecach mamy

  Mały miś koala podróżował na plecach mamy. Scenę nagrała turystka w Parku Narodowym Burleigh na wybrzeżu Australii. Młode koale często przylegają do pleców lub brzucha matki podczas pierwszego roku życia. Taki widok oznacza, że misie przychodzą na świat w tej okolicy. (STORYFUL/x-news)
 • Ten mops nie jest fanem pływania. Jak więc przedostanie się na drugą stronę basenu?

  Mops nie jest zbytnim fanem pływania. Zwierzak boi się wody i gdyby tylko mógł, w ogóle zbliżałby się do niej. Jak więc szybko przedostanie się na drugi koniec basenu? Mógł oblecieć go dookoła, ale to zajęłoby zbyt czasu czasu. Dlatego na ratunek przyszedł mu jego właściciel, który wziął swojego pupila na plecy i przepłynął z nim na drugą stronę. (STORYFUL/x-news)
 • Bezpieczne letnie podróżowanie z psem. „Nie zmieniamy nic w modelu żywienia”

  W programie „Dzień Dobry TVN” wielokrotny mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów opowiedział, w jaki sposób się o nie troszczyć. Czy podróżowanie latem ze zwierzętami wymaga od nas specjalnego przygotowania? W studiu specjalista ds. żywienia zwierząt dr Jacek Wilczak oraz Krzysztof Jankes Jankowski rozmawiali o tym, czym najlepiej karmić swojego pupila. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Weekendowe podróże. Gdzie się wybrać na krótkie wakacje?

  W studiu „Dzień Dobry TVN” Michał Cessanis opowiedział jakie miejsca warto odwiedzić na dwu-, trzydniowy wyjazd. Na spragnionych podróży czekają Zagrzeb, Drezno i Malta. Dziennikarz zdradził także, jakie ma plany na wakacje. (Dzień Dobry TVN/x-news)