podróże

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Podróże (Film (1999)[Voyages] Reż.Emmanuel Finkiel) ,

Artykuły - Podróże (416)

 • Jak uniknąć biegunki podróżnych?

  Jak uniknąć biegunki podróżnych?

  Długo planowany wyjazd popsuć może infekcja układu pokarmowego przebiegająca z nieprzyjemnymi objawami. I choć w wielu przypadkach ma charakter samoograniczający się, bywa też niebezpieczna. Jak zapobiec jej wystąpieniu?
 • Gdzie uciec przed zimową chandrą na rower? Oto najlepsze miejsca w Europie

  Gdzie uciec przed zimową chandrą na rower? Oto najlepsze miejsca w Europie

  Pogoda i widok za oknem nie zachęcają nawet do wyskoczenia z pościeli, a co dopiero do rowerowych wycieczek. Jeśli ktoś uwielbia szaleństwa na dwóch kółkach, ale nie w warunkach mrozu i błota, wcale nie musi czekać na początek sezonu w Polsce ani myśleć o locie na drugą stronę globu. W Europie można znaleźć sporo miejsc, gdzie późną jesienią i zimą jest całkiem ciepło oraz słonecznie, a infrastruktura rowerowa daje pole do popisu.
 • Weekend w Dreźnie: Rafael w Zwingerze i jam session w Neustadt

  Weekend w Dreźnie: Rafael w Zwingerze i jam session w Neustadt

  W zbombardowanym w 1945 roku Dreźnie zakończył się etap odbudowy powojennych zniszczeń. Nie ma też już śladu po NRD-owskiej stagnacji, a „Florencja Północy” rozkwita na wielu polach. Miasto zachwyca bowiem nie tylko pięknie odrestaurowanymi, barokowymi zabytkami, ale także niezwykłą atmosferą, którą tworzą, zakochani w naturze i siejący artystyczny ferment, mieszkańcy. Oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić stolicę Saksonii.
 • Rewolucja w usługach turystycznych. Więcej praw dla podróżnych

  Rewolucja w usługach turystycznych. Więcej praw dla podróżnych

  1 lipca 2018 r. weszła w życie ustawa z 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. poz. 2361; dalej: ustawa). Stać się ona ma główną ustawą - swoistą biblią - regulującą zasady działalności branży turystycznej.
 • Polska atrakcyjna dla inwestorów z branży hotelarskiej

  Polska atrakcyjna dla inwestorów z branży hotelarskiej

  Inwestorzy z branży hotelarskiej wskazali Polskę jako najatrakcyjniejsze miejsce do zaangażowania kapitału w naszej części Europy - wynika z raportu wynika z raportu CBRE "European Hotels. Investor Intensions Survey 2018".
 • Polacy niechętnie ubiegają się o odszkodowania od lotniczych przewoźników

  Polacy niechętnie ubiegają się o odszkodowania od lotniczych przewoźników

  Tylko 39 proc. Polaków, którzy doświadczyli opóźnienia lub odwołania lotu, stara się uzyskać odszkodowanie - wynika z rynkowych badań. Przedstawiciele innych nacji robią to o wiele częściej.
 • Tanie loty nie podcinają skrzydeł przewoźnikom autokarowym. Sieć połączeń się rozwija

  Jeszcze do niedawna podróż autokarem kojarzyła nam się głównie z niewygodą oraz nudą. W ostatnim czasie sytuacja znacznie się polepszyła i Polacy wybierają ten środek transportu nie tylko z przymusu lub w przypadku krótkiej trasy. Jak wynika z badania Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, które zostało przeprowadzone w 2017 r. wśród internautów, 10 proc. z nich podróżuje właśnie autokarami, także za granicę. Co przekonuje nas do nich najbardziej?
 • Lidl uruchamia w Polsce nową usługę

  Lidl uruchamia w Polsce nową usługę

  Lidl Polska uruchamia nową usługę Lidl Podróże, w ramach której jako agent turystyczny od 12 września br. będzie oferować wycieczki krajowe i zagraniczne.
 • Co zrobić, gdy zabraknie miejsca w samolocie?

  Co zrobić, gdy zabraknie miejsca w samolocie?

  Wiele linii lotniczych sprzedaje więcej biletów, niż jest miejsc dla podróżujących na pokładzie samolotu. Pasażer, który będzie z tego powodu poszkodowany, może uzyskać odszkodowanie od 250 do 600 euro. Jednak może też wynegocjować dodatkowe bonusy, nawet podwyższające atrakcyjność zaplanowanej podróży.
 • Opóźniony lub odwołany lot? Możesz dostać nawet 600 euro odszkodowania!

  Opóźniony lub odwołany lot? Możesz dostać nawet 600 euro odszkodowania!

  Latasz latem za granicę na wakacje? A może często odbywasz samolotem podróże służbowe? Jeśli tak, istnieje ryzyko, że twój lot zostanie opóźniony lub nawet odwołany. Sprawdź, jakie prawa przysługują ci w takiej sytuacji i jak uzyskać odszkodowanie.

Filmy - Podróże (73)

 • Ale mu dobrze! Ten kot uwielbia podróżować w taki sposób

  Kot uwielbia podróżować w specjalnie zaprojektowanym koszu, dzięki któremu zwierzę może obserwować wszystko z bezpiecznej wysokości. Ale mu dobrze!
 • Nie chciał lecieć w deszczu. Wybrał inny sposób na przedarcie się przez miasto

  Dzięcioł chciał przelecieć przez miasto. Ale zamiast latać w deszczu, postanowił wskoczyć na samochód mężczyzny, który podwiózł pasażera na gapę.
 • Jak wyjść cało ze spotkania z niedźwiedziem?

  Kamila Kielar od kiedy pamięta jest związana z naturą, a w dzieciństwie spędzała czas głównie na świeżym powietrzu. Miłośniczka gór i dzikiej przyrody przemierza świat samotnie, podróżując rowerem lub "na stopa". Ma na koncie 6 kontynentów oraz 60 odwiedzonych państw. Podróżniczka opowiedziała o swoim zainteresowaniu niedźwiedziami i spotkaniach z tymi niebezpiecznymi zwierzętami. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Gdzie szukać tanich biletów lotniczych?

  Robi się coraz chłodniej i osoby, które nie przepadają za niskimi temperaturami, chętnie uciekłyby do miejsc, w których teraz świeci słońce. Gdzie szukać tanich biletów do ciepłych krajów? Podróżniczka Hanna Jewsiewicka opowiedziała o swoich sposobach na zaoszczędzenie pieniędzy na biletach lotniczych. (Dzień Dobry TVN/x-news)