podróz

Artykuły - Podróz (10)

 • Droższe podróże koleją

  Droższe podróże koleją

  Droższe podróże koleją na niektórych trasach. Dalekobieżny przewoźnik PKP Intercity zmienił niedawno swój cennik. Za bilety na wybranych połączeniach trzeba zapłacić więcej o kilka złotych.
 • W Rosji zamknięto 70 procent biur podróży

  W Rosji w tym roku o 70 procent zmniejszyła się liczba biur podróży, czyli dwa razy więcej, niż przewidywano. Stowarzyszenie Biur Podróży Rosji poinformowało, że obecnie w tym kraju działa 685 firm turystycznych.
 • Biura podrózy z zadyszką

  Biura podrózy z zadyszką

  Drastycznie spadł odsetek biur podróży będących w bardzo dobrej kondycji finansowej. Problemów z rentownością czy płaceniem zobowiązań na czas nie ma tylko 8 procent takich firm. Rok temu w takiej sytuacji było ich 27 procent - wynika z analizy przygotowanej na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej" przez Bisnode D&B Polska.
 • Upadło kolejne biuro podróży!

  Upadło kolejne biuro podróży!

  Biuro podróży Africano Travel z Poznania ogłosiło w poniedziałek niewypłacalność. Do Polski z Egiptu będzie trzeba sprowadzić ok. 150 osób. Pierwsi turyści wrócą prawdopodobnie w piątek. Podróżni są głównie w egipskich kurortach Hurgada i Szarm el-Szejk. Africano Travel było powiązanie biznesowo z Alba Tour.
 • Rozliczanie w 2012 r. kosztów zagranicznych podróży służbowych

  Rozliczanie w 2012 r. kosztów zagranicznych podróży służbowych

  Jaki kurs waluty należy zastosować do rozliczenia kosztów zagranicznej podróży służbowej? Czy w 2012 r. nadal można rozliczać koszty delegacji według kursu wypłaconej zaliczki w euro?
 • Solarny katamaran zakończył podróż dookoła świata

  Pierwszy na świecie katamaran napędzany energią słoneczną zakończył podróż dookoła świata. PlanetSolar wpłynął do ostatniego portu - Monte Carlo w Monako.
 • Rozliczenie zaliczki na poczet zagranicznej podróży służbowej

  Na pokrycie niezbędnych kosztów podróży służbowej oraz kosztów pobytu poza granicami kraju pracownicy otrzymują od pracodawcy zaliczkę. Z zaliczki tej pracownicy pokrywają koszty podróży służbowej, do których należą m.in. koszty przejazdów i dojazdów, noclegów, a także inne wydatki, określone przez pracodawcę odpowiednio do uzasadnionych potrzeb.
 • Biura podróży pod lupą

  Biura podróży pod lupą

  Na podstawie wstępnych wyników kontroli, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uważa, że biura podróży nadal łamią prawo przy zawieraniu umów z turystami - wynika z informacji, do których dotarła "Rzeczpospolitej".
 • Zjeść świat

  Zjeść świat

  Podróżnik nie wybrzydza. Gdy kończy się prowiant albo tubylcy częstują i nie wypada odmówić, zje larwę, pająka, a nawet węża. Okropne? Ale jakie ekscytujące! Znani wędrowcy opowiadają o ekstremalnych doświadczeniach kulinarnych.
 • Córka polarnika. Zapiski z krańca świata

  Córka polarnika. Zapiski z krańca świata

  Córka polarnika - to fascynująca i poruszająca historia o odkrywaniu magicznego świata dzieciństwa oczami dorosłej już kobiety, podróżniczki i fotografki, która po trzydziestu latach powraca na daleką Grenlandię.