Podkarpacie

Artykuły - Podkarpacie (92)

Filmy - Podkarpacie (4)

 • Prawo i Sprawiedliwość z miażdżąca przewagą na Podkarpaciu. Uzyskało 25 z 33 mandatów w sejmiku wojewódzkim

  Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w sejmiku woj. podkarpackiego 25 mandatów, czyli bezwzględną większość. Koalicja Obywatelska będzie miała 5 radnych, a Polskie Stronnictwo Ludowe 3. To oficjalne wyniki podane przez delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie. Komisarz wyborczy Marcin Dudzik poinformował, że mimo niewielkich opóźnień, wynikających np. z błędów w protokołach, które należało poprawić, liczenie głosów przebiegało sprawnie. (TVN24/x-news)
 • Brudziński: PiS ukarze pijących

  Za kołnierz nie wylewam. Byłbym zakłamanym i załganym, gdybym powiedział, że alkoholu nie piję. Ale od dziś każdy z posłów PiS, który, pełniąc obowiązki, nadużyje alkoholu, może być pewien, że na naszych listach wyborczych się nie znajdzie. Wczoraj kierownictwo PiS podjęło taką uchwałę - ujawnia Joachim Brudziński w Kontrwywiadzie RMF FM. - Hofman jest dobrym rzecznikiem PiS. Konsekwencje swojego zachowania już poniósł - odpowiada, pytany, czy Adam Hofman zostanie ukarany za swoje zachowanie na Podkarpaciu.
 • Zniszczenia po nawałnicach na Podkarpaciu

  Rosną straty po nawałnicach, które wczoraj przeszły przez Podkarpacie. Najwięcej uszkodzonych budynków jest w powiecie ropczycko-sędziszowskim; potężny wiatr i grad zniszczył tam 54 dachy (TVN24/x-news).
 • Nawałnice podtopiły wsie na Podkarpaciu

  Trwające kilkanaście minut nawałnice podtopiły dwie wsie w województwie podkarpackim - Chrząstówkę i Nieplę. Załamaniu pogody towarzyszyły opady gradu. Według prognoz, podobne zjawiska mogą się powtórzyć w najbliższym czasie (TVN24/x-news).