Podkarpacie

Artykuły - Podkarpacie (95)

 • Bandurjanki z Podkarpacia

  Bandurjanki z Podkarpacia

  Bandurjanki to tradycyjne placki ziemniaczane z twarogiem, które pochodzą z Podkarpacia, a konkretnie - z Bieszczad. Są sycącą i aromatyczną odmianą dla tradycyjnych placków ziemniaczanych. Najlepiej smakują podane z odpowiednim farszem - nadzieniem twarożkowym lub warzywnym.
 • Podkarpackie: Pracodawcy zgłosili zamiar zwolnienia ponad 3,3 tys. osób

  Podkarpackie: Pracodawcy zgłosili zamiar zwolnienia ponad 3,3 tys. osób

  Od początku roku do 27 listopada br. podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy (PUP) zamiar zwolnienia 3341 pracowników. Z tej liczby wypowiedzenia wręczono 2391 pracownikom - poinformował Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie.
 • Pogoda przyczyną słabych zbiorów miodu

  Pogoda przyczyną słabych zbiorów miodu

  W tym roku na Podkarpaciu zbiory miodu są znacznie niższe niż w poprzednich latach - praktycznie nie ma miodu spadziowego.
 • W Podgrodziu otwarto fabrykę ram rowerowych za ponad 40 mln zł

  W Podgrodziu otwarto fabrykę ram rowerowych za ponad 40 mln zł

  Ponad 40 mln zł kosztowała budowa centrum badawczo-rozwojowego i zrobotyzowanej linii produkcji ram rowerowych firmy AG Motors w Podgrodziu k. Dębicy na Podkarpaciu. Premier Mateusz Morawiecki uważa, że to przykład "polskiej kreatywności i inżynierskich talentów".
 • 12 ton winogron z hektara; to był rekordowy rok podkarpackich winnic

  12 ton winogron z hektara; to był rekordowy rok podkarpackich winnic

  Na Podkarpaciu w tym roku winobranie przyspieszone było prawie o miesiąc. Zebrano ok. 12 ton z hektara. - Teraz winiarze wykazują się wiedzą i doświadczeniem, by zrobić jak najlepsze wina - powiedziała dyrektor Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle Ewa Wawro.
 • Podkarpacie odwiedza coraz więcej turystów

  Podkarpacie odwiedza coraz więcej turystów

  Podkarpacie przyciąga coraz więcej turystów. Dzięki intensywnej promocji szybko rośnie zwłaszcza liczba zagranicznych gości.
 • Podkarpacie: Bardzo słaby sezon pszczelarzy; 6-7 kg miodu z ula

  Podkarpacie: Bardzo słaby sezon pszczelarzy; 6-7 kg miodu z ula

  Średnio 6-7 kg z ula zebrali w tym roku pszczelarze na Podkarpaciu; o połowę mniej niż w ubiegłym roku. Jak powiedział prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie Tadeusz Dylon, powodem była "wyjątkowo niesprzyjająca pogoda".
 • "Nowiny24": Pijana opiekowała się dzieckiem. Chłopiec poparzył się benzyną?

  "Nowiny24": Pijana opiekowała się dzieckiem. Chłopiec poparzył się benzyną?

  Jak podaje portal "Nowiny24", do tragedii doszło w gminie Chmielnik (woj. podkarpackie). Dziewięciolatek pod opieką pijanej matki miał poparzyć się najprawdopodobniej benzyną lub substancją pochodną. Policja bada sprawę.
 • Podkarpackie. Ranił nożem ciężarną żonę i jej 9-letniego brata?

  Podkarpackie. Ranił nożem ciężarną żonę i jej 9-letniego brata?

  Jak podaje portal "Nowiny 24", 29-letni mieszkaniec Lutczy zaatakował nożem swoją 27-letnią ciężarną żonę oraz jej 9-letniego brata, który stanął w jej obronie. Mężczyzna miał leczyć się wcześniej psychiatrycznie.
 • Podkarpackie: Wypadek paralotniarza pod Rzeszowem

  Podkarpackie: Wypadek paralotniarza pod Rzeszowem

  Trwa wyjaśnianie okoliczności upadku paralotniarza, do którego doszło w niedzielę w Nowym Borku pod Rzeszowem. Mężczyzna lądując awaryjnie, zahaczył o antenę telewizyjną oraz uszkodził linię przewodów energetycznych - informuje portal nowiny24.pl.

Filmy - Podkarpacie (3)

 • "Wydarzenia": Plenerowa impreza i śmierć 17-latki. Co spotkało Paulinę?

  Śmierć 17-letniej Pauliny wstrząsnęła mieszkańcami Dąbrówek, niewielkiej wsi koło Łańcuta. 10 kwietnia dziewczyna bawiła się ze znajomymi na plenerowej imprezie, z której wyszła z towarzystwie dopiero co poznanego chłopaka. Jej ciało znaleziono kilometr dalej w szczelnie ogrodzonym zbiorniku wodnym.
 • "Wydarzenia": Plenerowa impreza i śmierć 17-latki. Co spotkało Paulinę?

  Śmierć 17-letniej Pauliny wstrząsnęła mieszkańcami Dąbrówek, niewielkiej wsi koło Łańcuta. 10 kwietnia dziewczyna bawiła się ze znajomymi na plenerowej imprezie, z której wyszła z towarzystwie dopiero co poznanego chłopaka. Jej ciało znaleziono kilometr dalej w szczelnie ogrodzonym zbiorniku wodnym.
 • Brudziński: PiS ukarze pijących

  Za kołnierz nie wylewam. Byłbym zakłamanym i załganym, gdybym powiedział, że alkoholu nie piję. Ale od dziś każdy z posłów PiS, który, pełniąc obowiązki, nadużyje alkoholu, może być pewien, że na naszych listach wyborczych się nie znajdzie. Wczoraj kierownictwo PiS podjęło taką uchwałę - ujawnia Joachim Brudziński w Kontrwywiadzie RMF FM. - Hofman jest dobrym rzecznikiem PiS. Konsekwencje swojego zachowania już poniósł - odpowiada, pytany, czy Adam Hofman zostanie ukarany za swoje zachowanie na Podkarpaciu.