Biznes - podbój

Artykuły - Podbój (32)

 • Lidl rusza na podbój Francji

  Lidl rusza na podbój Francji

  Niemiecka sieć dyskontowa Lidl rusza na podbój Francji. Niemcy chcą zwiększyć swój udział w rynku w tym kraju do 8 proc. - pisze "Le Monde".
 • Polskie firmy ruszają na podbój Arktyki. To atrakcyjny kierunek m.in. dla firm wydobywczych i transportowych

  Wraz z ociepleniem klimatu rośnie dostępność Arktyki oraz jej znaczenie ekonomiczne. Ministerstwo Gospodarki chce zachęcić polskie przedsiębiorstwa do inwestowania na tym terenie m.in. w ramach planowanego programu Go Arctic. Na Grenlandii działa już spółka KGHM Polska Miedź, która przygotowuje się do wydobycia molibdenu ze złoża Malmbjerg. Szansą jest też obsługa w tych rejonach szlaków morskich, które będą zyskiwać na znaczeniu.
 • Modecom rusza na podbój Bliskiego Wschodu

  Spółka giełdowa Modecom zawarła 5 marca 2012 umowę partnerską z firmą MG Group - dystrybutorem sprzętu komputerowego i oprogramowania na terenie Bliskiego Wchodu i Afryki Północnej z siedzibą w Dubaju.
 • Binary Helix rusza na podbój branży górniczej

  Notowana na NewConnect spółka portfelowa FKZ SATUS Venture - Binary Helix - pozyskała intratny kontrakt na wykonanie zdalnego systemu monitoringu ruchu górotworu. Rewolucyjny projekt to początek działań spółki w branży górniczej - podpisana umowa umożliwia bowiem realizację kolejnych zleceń.
 • Ruszają na podbój polskiego rynku

  Ruszają na podbój polskiego rynku

  Portugalski właściciel sieci Biedronka planuje w najbliższych latach duże inwestycje w Polsce. Cel to wzmocnienie pozycji lidera na rynku. Właściciel spółki Jerónimo Martins Pedro Soares dos Santos poinformował, że jego firma w latach 2012-2014 zamierza zainwestować w rozwój 2,2 miliarda euro.
 • Szykują się na podbój Podhala

  Szykują się na podbój Podhala

  Koncepcję budowy nowoczesnej szybkiej kolei napowietrznej, łączącej Kraków z Zakopanem, przedstawiła w piątek amerykańska firma Eagle Rail TransEnergy. Z pomysłu zadowoleni są mieszkańcy i władze Podhala.
 • Centrum Klima na podbój Skandynawii

  Centrum Klima - nawiązała współpracę handlową z jednym z czołowych duńskich dystrybutorów przewodów kominowych w Skandynawii.
 • Polska rusza na podbój Kanady!

  Polska rusza na podbój Kanady!

  Polska liczy na to, że po podpisaniu umowy o wolnym handlu między Kanadą a UE handel żywnością między Polską a Kanadą wzrośnie. Warto skorzystać też z kanadyjskich pomysłów, takich jak promocja lokalnych rynków - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki.
 • "PB": Polski Cukier rusza na podbój świata

  Od Mołdawii po Brazylię sięgają plany ekspansji Krajowej Spółki Cukrowej, mające jej dać piąte miejsce w Europie. W tym roku zacznie się prywatyzacja koncernu, który zarabia krocie. "Szkoda, że nie przez giełdę" - mówią "Pulsowi Biznesu" analitycy.
 • Podbój Japonii przez fundusze ETF

  Dzisiaj na porannym fixingu London Bullion Market cena złota wyniosła 1204,75 USD za uncję i była niższa od wczorajszego zamknięcia o 0,29 %.