podaż

Artykuły - Podaż (8)

 • Ceny ropy w Nowym Jorku rosną, bo jej podaż w IV może być mniejsza

  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko rosną z powodu ocen, że podaż surowca w przyszłym miesiącu może być mniejsza - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 50,06 USD, po zwyżce o 6 centów.
 • Wzrost aktywności podaży w końcówce

  We wczorajszym opracowaniu eksponowałem między innymi znaczenie dwóch węzłów cenowych Fibonacciego: 2463-2465 pkt. i strefy: 2482-2487 pkt. wytyczonej na bazie zniesień wewnętrznych: 38.2 proc. i 68.5%.
 • Czy Narodowy Bank Polski finansował deficyt budżetowy poprzez wymianę stuzłotówek?

  Czy Narodowy Bank Polski finansował deficyt budżetowy poprzez wymianę stuzłotówek?

  Narodowy Bank Polski stoi na straży wartości polskiego pieniądza, samodzielnie jak i wraz z Radą Polityki Pieniężnej. Konstytucja nadaje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej. Także ustawa zasadnicza zakazuje mu finansowania deficytu budżetowego.
 • Best: Popyt na obligacje serii K1 przekroczył podaż już w czwartym dniu zapisów

  Inwestorzy złożyli zapisy na wszystkie oferowane przez Best obligacje serii K1 o łącznej wartości nominalnej 45 mln zł. Liczba obligacji objętych zapisami przekroczyła dostępną pulę już w czwartym dniu zapisów. W związku z tym okres subskrypcji zostaje skrócony.
 • Likwidacja prostytucji? Pobożne życzenie

  Likwidacja prostytucji? Pobożne życzenie

  Jeżeli kobiety mogłyby się rejestrować, zrzeszać, dawałoby to im jakąś gwarancję obrony i opierania się zewnętrznym naciskom. Ale skali zjawiska w ten sposób radykalnie nie ograniczymy. Bo popyt kształtuje podaż
 • Ceny miedzi w Londynie wahają się - inwestorzy oceniają, jaka będzie podaż i popyt

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie wahają się od spadków po wzrosty, a inwestorzy oceniają, jaka będzie podaż metalu i czy poprawi się popyt - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.062,50 USD za tonę, bez zmian, po wzroście wcześniej o 0,2 proc.
 • NBP: Nasza waluta ulubieńcem spekulantów?

  NBP: Nasza waluta ulubieńcem spekulantów?

  Średnie dzienne obroty na krajowym rynku walutowym wyniosły w kwietniu 2013 r. 7 mld 564 mln dolarów - poinformował NBP w opublikowanym w tym tygodniu raporcie poświęconym wielkości obrotów na rynku walutowym i rynku pozagiełdowych instrumentów pochodnych w Polsce.
 • Podaż aktywniejsza przy rozliczaniu FW20H13

  Wydarzeniem mijającego tygodnia było z pewnością dotarcie kontraktów do ważnej zapory podażowej Fibonacciego: 2511-2515 pkt., zbudowanej na bazie zniesienia 38.2 proc. (sesja czwartkowa). Po kilku dniach bardzo stonowanego handlu (od poniedziałku na warszawskiej giełdzie rozwijał się niewielki ruch korygujący wcześniejsze wzrosty) obóz byków zdołał wreszcie wyprowadzić skuteczny atak.
 • Podaż kontroluje rynek

  Wczoraj WIG 20 zyskał wczoraj 0,1 proc., ale była to zasługa "fixingu cudów", na którym indeks został podciągnięty o 13 punktów.
 • Wsparcie w grze, choć podaż nie straciła argumentów

  W środę rano testowaliśmy wskazywany minimalny zasięg korekty blisko dwumiesięcznych wzrostów (min. 2537 pkt, cel 2540-2520 pkt). Poziom ten został obroniony i FW20 jeszcze przed południem rozpoczął dynamiczny marsz na północ.