podatek ryczałtowy

Artykuły - Podatek ryczałtowy (9)

 • Fiskusowi wystarczy 8,5 proc. podatku od najmu. KIS zmienia interpretację

  Fiskusowi wystarczy 8,5 proc. podatku od najmu. KIS zmienia interpretację

  Można płacić niski ryczałt od najmu nieruchomości, którą dosłownie przed chwilą wynajmowało się w ramach działalności gospodarczej - stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w najnowszej interpretacji.
 • Zapłata podatku w ryczałcie ewidencjonowanym

  Zapłata podatku w ryczałcie ewidencjonowanym

  Podatnicy uzyskujący przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym należny zryczałtowany podatek dochodowy zobowiązani są obliczać samodzielnie i bez wezwania wpłacać go na rachunek urzędu skarbowego. Zasadniczo wywiązują się z tej powinności w systemie wpłat miesięcznych. Jeżeli jednak spełnią ustawowo określone warunki, wówczas mogą zmniejszyć częstotliwość ich dokonywania i regulować ten podatek co kwartał.
 • Czas na uproszczenie podatku ryczałtowego dla firm - raport ZPP

  Czas na uproszczenie podatku ryczałtowego dla firm - raport ZPP

  Polacy korzystający z dziećmi z wakacyjnych atrakcji jak np. wesołe miasteczko, nie są świadomi, że niemal każdy z przedsiębiorców prowadzących tam usługi rozrywkowe jest opodatkowany inną stawką podatkową. Z bliżej nieznanych we współczesnej gospodarce przyczyn, osoba prowadząca karuzelę, płaci inną stawkę podatkową, niż posiadacz zjeżdżalni typu Gigant. Inny podatek zapłacimy jednak od zjeżdżalni przewoźnej. Pałac strachów i labirynt są opodatkowane inną stawką niż np. ściana emocji. Należałoby także zapytać, dlaczego stawka opodatkowania pałacu strachu jest o 27 razy wyższa, niż w przypadku gabinetu luster. Lista absurdów podatkowych na tym się nie kończy. - zauważa w nowym raporcie Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
 • MF: Do końca stycznia trzeba rozliczyć podatek ryczałtowy za 2013 r.

  MF: Do końca stycznia trzeba rozliczyć podatek ryczałtowy za 2013 r.

  Podatnicy płacący ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z działalności gospodarczej, od przychodów z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych podobnych umów powinni rozliczyć się z urzędem skarbowym do końca stycznia - przypomina Ministerstwo Finansów.
 • Uwaga, kierowcy: Uproszczą wam PIT ryczałtem!

  Uwaga, kierowcy: Uproszczą wam PIT ryczałtem!

  Dziś stały komitet Rady Ministrów ma zająć się projektem założeń do zmian zakładających opodatkowanie wykorzystania aut służbowych do celów prywatnych - poinformował resort gospodarki.
 • Zapłać podatek w terminie i uniknij kary finansowej

  Zapłać podatek w terminie i uniknij kary finansowej

  Każdy z nas musi pamiętać o kilku, a czasem nawet kilkunastu terminach zapłaty podatku rocznie. Łatwiej jest, gdy wpłata dotyczy systematycznie wpłacanych kwot, np. na VAT czy podatek dochodowy. Jednak są czynności, które zdarzają się zupełnie sporadycznie, a również rodzą obowiązek zapłaty podatku w określonym terminie. Tax Care przygotował zestawienie najczęściej płaconych podatków i terminy ich płatności, co powinno ułatwić poruszanie się w gąszczu ustawowych terminów.
 • Jak korzystnie opodatkować najem nieruchomości?

  Jak korzystnie opodatkować najem nieruchomości?

  Wybierając formę opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości, przeanalizuj wysokość podatku wyliczonego w każdej formie. Wybierz tą, która gwarantuje najniższy podatek.
 • Ostatnia szansa na niższy podatek

  Ostatnia szansa na niższy podatek

  Od wyboru formy rozliczeń z fiskusem będzie zależała wysokość daniny dla urzędu skarbowego.
 • 8,5-procentowy podatek dla wszystkich!

  8,5-procentowy podatek dla wszystkich!

  8,5-proc. podatek ryczałtowy będzie dotyczył nie tylko dochodów z najmu mieszkań - jak chciał rząd - ale z wszystkich nieruchomości, np. sklepów czy centrów handlowych - przewiduje nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów. Potwierdzają to eksperci podatkowi.