podatek ekologiczny

Artykuły - Podatek ekologiczny (32)

 • Od Czystego Powietrza zapłacisz podatek!

  Od Czystego Powietrza zapłacisz podatek!

  Nawet 47,7 tys. złotych dotacji można dostać na termomodernizację domu w ramach programu "Czyste Powietrze". Analitycy z Open Finance ostrzegają - te pieniądze są opodatkowane - trzeba będzie doliczyć je do rocznego zeznania PIT. I tak jednak w wielu przypadkach przeprowadzenie termomodernizacji z dopłatą po prostu się opłaca - wynika z wyliczeń Open Finance
 • Podatek od walki ze smogiem

  Podatek od walki ze smogiem

  Nawet 47,7 tys. zł można dostać na termomodernizację własnego domu, korzystając z rządowego programu Czyste Powietrze. Jednak program jest tak skonstruowany, że może pominąć osoby o najniższych dochodach, a za przyznane dofinansowanie trzeba zapłacić podatek.
 • Na Mazurach szkolenia z tzw. podatku dennego

  Na Mazurach szkolenia z tzw. podatku dennego

  Wody Polskie rozpoczynają od czwartku cykl szkoleń dla mazurskich przedsiębiorców i samorządowców na temat opłat za użytkowanie gruntów pokrytych wodami. Chęć uczestnictwa w pierwszym z takich spotkań w Giżycku zgłosiło ponad 60 osób.
 • Podatek ekologiczny zamiast akcyzy

  Podatek ekologiczny zamiast akcyzy

  W ciągu trzech miesięcy ma powstać projekt ustawy wprowadzającej zupełnie nową daninę. Jej stawki zależeć będą od pojemności silnika auta i emisji spalin.
 • Polityka surowcowa, której nie ma

  Polityka surowcowa, której nie ma

  Chaos, brak dobrych przepisów, ważne dla kraju decyzje podejmowane na niskim szczeblu administracyjnym. Polska polityka surowcowa nie istnieje. Często polityka surowcowa mylona jest z polityką energetyczną. A przecież surowce energetyczne to tylko kilkanaście procent wszystkich zasobów geologicznych.
 • Projekt specustawy łupkowej w 2015 r.

  Projekt specustawy łupkowej w 2015 r.

  Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński, chce, by rząd przyjął projekt specustawy węglowodorowej w I kw. 2015 r.
 • W Australii zniesiono podatek węglowy

  W Australii zniesiono podatek węglowy, który miał być narzędziem do walki ze zmianami klimatu. Senat poparł w głosowaniu projekt premiera Tony'ego Abbotta.
 • Szczyt energetyczny: perspektywy wydobycia gazu z łupków na Pomorzu

  Szczyt energetyczny: perspektywy wydobycia gazu z łupków na Pomorzu

  Pomorskie jest najbardziej zaawansowanym regionem jeśli chodzi o poszukiwanie gazu łupkowego - ocenia b. Główny Geolog Kraju Piotr Woźniak. Przemysłowe wydobycie wymaga jednak "kilku lat ciężkiej pracy" - twierdzi przedstawiciel jednej z firm, która chce eksploatować łupki.
 • Gaz łupkowy w Polsce - ciągle pod znakiem zapytania

  Gaz łupkowy w Polsce - ciągle pod znakiem zapytania

  Dziś ministrowie zajmą się regulacjami dotyczącymi wydobycia w Polsce gazu łupkowiego. Przygotowana przez resort środowiska nowelizacja prawa geologicznego i górniczego opisuje dokładnie zasady wydobycia tego gazu oraz przyznawania koncesji na jego wydobycie. Opisano też zasady przestrzegania wymogów ochrony środowiska podczas tego procesu. Rozbudzone przez polityków nadzieje związane z niezależnością energetyczną i ciągły brak pewności, czy wydobycie gazu łupkowego na dużą skalę będzie w Polsce możliwe i opłacalne - to obraz polskiego sektora gazu łupkowego ostatnich kilku lat.
 • KE wzywa do walki z plastikowymi śmieciami

  KE wzywa do walki z plastikowymi śmieciami

  Miliony ton plastikowych odpadów wyrzucanych na wysypiska i do oceanów rujnują środowisko naturalne i zagrażają zdrowiu ludzi - ostrzegła Komisja Europejska, inicjując dyskusję o sposobach na lepsze gospodarowanie odpadami z tworzyw sztucznych w UE.