podarunki

Artykuły - Podarunki (6)

 • Przychód ze sprzedaży karty prezentowej powstanie po wydaniu towaru

  Przychód ze sprzedaży karty prezentowej powstanie po wydaniu towaru

  Karta prezentowa to substytut pieniądza, mogący mieć postać bonu towarowego. Podatnik powinien pamiętać, że przychód wynikający ze sprzedanej karty podarunkowej powstaje dopiero w momencie wydania towaru, nie zaś w chwili przekazania samej karty.
 • Bożonarodzeniowe obyczaje

  Bożonarodzeniowe obyczaje

  Choinka, prezenty, oryginalne potrawy i kolędowanie - te obyczaje powszechnie kojarzone są ze świętami Bożego Narodzenia.
 • Prezenty, upominki, podarunki...

  Prezenty, upominki, podarunki...

  Dawanie prezentów to jedna z ulubionych form zacieśnienia międzyludzkich kontaktów. Cesarz Napoleon na przykład obdarowywał swoją liczną rodzinę... królestwami. Jego siostra Karolina została królową Neapolu, brat Hieronim królem westfalskim, pasierbica Hortensja - królową Holandii, a jedyny syn już w kołysce nosił tytuł króla Rzymu.
 • Czy Microsoft przekupuje internautów?

  Czy Microsoft przekupuje internautów?

  Firma Microsoft sprezentowała 90 notebooków z Windows Vista osobom, które prowadzą blogi technologiczne. Tego typu podarunki nie są niczym nowym w branży.
 • Prezenty podlegają podatkom

  Prezenty podlegają podatkom

  Prezenty podlegają ustawie o podatku od spadków i darowizn, na szczęście nie wszystkie - donosi "Rzeczpospolita". Podatnik powinien sam wykazać droższe podarunki w swym zeznaniu. Obowiązek ten budzi naturalny opór.
 • Podarunki dla rafinerii

  Podarunki dla rafinerii

  Ponad 1,5 miliarda złotych Skarb Państwa w ostatnich czterech latach "podarował" w postaci różnych ulg akcyzowych pięciu południowym rafineriom - ustalili reporterzy RMF. Mirosław Gronicki chciałby znieść ulgę transportową, zdając sobie sprawę z ogromnych korzyści dla budżetu państwa.

Filmy - Podarunki (5)

 • Ten pies nie ma dość prezentów

  Ten pies nie ma dość prezentów! Iggy nie potrzebuje pomocy człowieka, by dobrać się do podarunku. Bardzo możliwe, że od zabawki woli sam proces rozpakowywania. Jak jej poszło? (STORYFUL/x-news)
 • Jak pakować prezenty w folię?

  Przezroczysta folia do pakowania prezentów jest świetnym i całkiem chętnie wybieranym sposobem na opakowanie podarunków. Idealnie nadaje się do pakowania zwłaszcza miękkich i niewielkich prezentów, choć świetnie nada się również do osłonięcia większych koszy. Taka folia ma jednak tę wadę, że jest przezroczysta i podczas pakowania, trzeba uważać, by nie było zbyt wielu niepotrzebnych zagięć, a całość wyglądała przejrzyście. Jak więc opakować prezent, by uniknąć tych błędów? Zobaczcie nasz poradnik!
 • Bileciki do świątecznych prezentów

  Świąteczne prezenty warto adresować - w ten sposób pod choinką unikniemy niepotrzebnego zamieszania i niefortunnych pomyłek. Bileciki można kupić gotowe w sklepie, można też przygotować je samodzielnie w domu - wystarczą nożyczki, papier i odrobina chęci! Mamy dla was propozycje na bileciki w kształcie bałwanka i choinki!
 • Pudełeczko na prezent domowej roboty

  Niekiedy w sklepach trudno znaleźć pudełko na prezent odpowiedniej wielkości. Problem pojawia się głównie wtedy, gdy potrzebujemy opakowania na niewielkich rozmiarów prezencik. Miniaturowe pudełko można przygotować samodzielnie w domu - jedyne, czego potrzebujecie, to karton i... płyta CD! Zobaczcie!