Pod presją

Artykuły - Pod presją (343)

 • Awersja do ryzyka pcha złotego w kierunku 4,30

  Weekend nie zmienił sytuacji na rynku euro/dolara. Wspólna waluta nadal pozostaje poniżej poziomu 1,30 USD będąc pod presją wciąż napiętej sytuacji politycznej w Grecji oraz obaw o pozostałe kraje peryferyjne strefy euro (szczególnie o stan hiszpańskiego sektora finansowego i możliwe trudności kraju z osiągnięciem założonych celów deficytowych).
 • Grecja znów w centrum uwagi rynków, złoty i dług pod presją

  Grecja znów w centrum uwagi rynków, złoty i dług pod presją

  Grecja znów znajduje się w centrum uwagi rynków finansowych. Inwestorzy zaniepokojeni problemami z konstrukcją rządu w Grecji i niepewnością co do pozostania tego kraju w strefie euro, patrzą nieufnie na ryzykowne aktywa, a takimi są złoty i polskie obligacje. W przyszłym tygodniu krajowa waluta i dług pozostaną pod presją, a najistotniejsze będą informacje napływające z zagranicy.
 • Gowin nie zrezygnuje z nowelizacji ustawy o prokuraturze

  Gowin nie zrezygnuje z nowelizacji ustawy o prokuraturze

  Minister Sprawiedliwości nie zamierza ugiąć się pod presją korporacji prokuratorskiej i zapowiada, że nie zrezygnuje z nowelizacji ustawy o prokuraturze.
 • Złoty pozostaje pod presją, obligacje zyskują

  Polska waluta pozostaje pod presją. Kluczowe dla notowań będą popołudniowe dane z rynku pracy w USA. Nie jest wykluczone, że złoty może testować poziom 4,20 za euro. Zyskują polskie obligacje, a testem dla rynku długu może być przyszłotygodniowa aukcja.
 • O czym pamiętać, składając PIT na ostatnią chwilę?

  O czym pamiętać, składając PIT na ostatnią chwilę?

  Osoby, które nie uporały się jeszcze z rozliczeniem podatku dochodowego za 2011 r., powinny się spieszyć. Na wywiązanie się z tego obowiązku zostało już tylko kilka dni. Działając pod presją czasu nietrudno o pomyłkę. Warto więc wiedzieć, jakich błędów wystrzegać się przy sporządzaniu rozliczenia, co decyduje o terminowości złożenia zeznania i kiedy zapłacić podatek.
 • Złoty nieznacznie traci w porannym handlu

  Złoty nieznacznie traci w porannym handlu. EUR/PLN pozostaje powyżej 4,19 z niewykluczoną opcją testowania wyższych celów, gdyby awersja do ryzyka na światowym rynku się utrzymywała. Rynek długu może pozostawać pod presją "jastrzębiej" retoryki ze strony części członków RPP.
 • Ostra selekcja chińskich kosmonautek

  Ostra selekcja chińskich kosmonautek

  Sprawność fizyczna, odporność na stres, ogromna wiedza poparta doświadczeniem oraz umiejętność pracy pod presją czasu to cechy, którymi powinien obdarzony być każdy kosmonauta. Od chińskiej kosmonautki wymagane będzie jednak jeszcze więcej.
 • Obligacje 10Y jednak wciąż pod presją

  Podczas piątkowej operacji otwartego rynku NBP zaoferował bankom komercyjnym 7-dniowe bony pieniężne za 91,5 mld PLN. Ostatecznie popyt wyniósł 95,0 mld PLN. Dla porównania tydzień wcześniej wyemitowane zostały papiery za 82,2 mld PLN (oczekiwaliśmy skali operacji na poziomie 93 mld PLN).
 • Hamująca Europa i Chiny. Euro i złoty pod presją

  Czwartek na rynkach finansowych nie należał do udanych. Dane, jakie napłynęły na rynek pokazały, że hamują Chiny, hamuje strefa euro, co zapewne negatywnie wpłynie na kondycję światowej gospodarki. Wzrost awersji do ryzyka negatywnie odbił się na kondycji giełd i złotego. A winnym wszystkiego była publikacja indeksów koniunktury PMI.
 • Twórcy zmienią zakończenie już wydanej gry?

  Twórcy zmienią zakończenie już wydanej gry?

  Silne naciski fanów serii Mass Effect, mające na celu zmianę zakończenia jej trzeciej części, przynoszą rezultaty. Twórcy uginają się pod presją i zastanawiają się, jak rozwiązać sprawę.

Filmy - Pod presją (5)

 • Jerzy Dudek o presji

  Na każdy stadion jest ciężko wychodzić (...) już mali piłkarze poddawani są presji - mówi Jerzy Dudek i dodaje: trzeba tylko wiedzieć, jak presję przekuć w sukces. Razem z Pawłem Habratem, Dudek napisał książkę "Pod presją. Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać".
 • Jerzy Dudek o Euro 2012

  Każdy z zawodników musi zdawać sobie sprawę z oczekiwań, jakie mają wobec nich kibice - mówi o polskiej reprezentacji Jerzy Dudek. - My powinniśmy wspierać tych chłopaków pozytywnie - dodaje były bramkarz.
 • "Ta książka to fachowy poradnik"

  Książka Jerzego Dudka i Pawła Habrata "Pod presją - Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać" jest przeznaczona nie tylko dla fanów piłki nożnej. To połączenie biografii znakomitego polskiego bramkarza i poradnika dla wszystkich, którzy zmagają się z olbrzymią presją.
 • Dudek: Zawsze chciałem być lepszy

  Pod presją trzeba nauczyć się żyć - mówi Jerzy Dudek. Były bramkarz polskiej reprezentacji razem z Pawłem Habratem, psychologiem sportowym, napisał książkę "Pod presją. Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać".