Biznes - Poczta Polska SA

Synonimy:
poczta polska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Poczta Polska SA (355)

 • Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Poczty Polskiej: W 2020 r. chcemy mieć 15000 punktów odbioru. W planach przejęcia!

  Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Poczty Polskiej: W 2020 r. chcemy mieć 15000 punktów odbioru. W planach przejęcia!

  Poczta Polska wspólnie z partnerami ma 12,6 tys. punktów, w których można odebrać przesyłkę. Do końca tego roku chcemy powiększyć sieć o kolejne 3 tys. lokalizacji. Docelowa sieć, powinna liczyć 25 tys. punktów. Cały czas szukamy nowych partnerów – mówi w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Grzegorz Kurdziel, wiceprezes ds. sprzedaży, członek zarządu Poczty Polskiej.
 • Poczta Polska: 30-proc. wzrost przesyłek z Chin

  Poczta Polska: 30-proc. wzrost przesyłek z Chin

  Pomimo trwającej pandemii, od początku roku do końca maja br. Poczta Polska odnotowała 30-proc. wzrost liczby przesyłek trafiających do Polski z krajów Dalekiego Wschodu w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym - podała w środę spółka.
 • Poczta Polska: W wyniku pandemii spadła liczba tradycyjnych przesyłek listowych

  Poczta Polska: W wyniku pandemii spadła liczba tradycyjnych przesyłek listowych

  W wyniku pandemii spadła liczba tradycyjnych przesyłek listowych - poinformowała we wtorek Poczta Polska. W marcu br. było ich o 19,6 proc. mniej niż przed rokiem, a w kwietniu spadek wyniósł aż o 44,3 proc. r/r.
 • Poczta zwróciła się do odpowiednich ministrów oraz KRRiT ws. zaprzestania poboru abonamentu

  Poczta zwróciła się do odpowiednich ministrów oraz KRRiT ws. zaprzestania poboru abonamentu

  Poczta Polska skierowała pisma do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz do ministra infrastruktury i ministra finansów z prośbą o podjęcie czynności umożliwiających poczcie zaprzestanie poboru opłat abonamentowych - poinformował we wtorek operator pocztowy.
 • Poczta Polska po spadku przychodów o 21 proc. ograniczy premie i zmniejszy wynagrodzenia

  Poczta Polska po spadku przychodów o 21 proc. ograniczy premie i zmniejszy wynagrodzenia

  Po 21-proc. spadku liczby przesyłek listowych od stycznia do kwietnia br. i obniżeniu przychodów Poczty Polskiej, spółka zdecydowała o niewypłacaniu premii menadżerom i obniżeniu wynagrodzeń zarządowi i pracownikom przez 3 miesiące - poinformowała Poczta. Obniżka ma wynieść od 1 do 10 proc.
 • Poczta Polska: Ponownie w pełnym wymiarze

  ​Zdecydowana większość placówek pocztowych pracuje tak, jak przed wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii - poinformowała we wtorek Poczta Polska. Działa też 14 z 17 całodobowych placówek w kraju.
 • "Rz": Poczta Polska na szarym końcu Europy

  "Rz": Poczta Polska na szarym końcu Europy

  "Rz": Druzgocąca ocena państwowego operatora https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-rz-poczta-polska-na-szarym-koncu-europy,nId,4478037
 • Wraca możliwość wysyłania przesyłek do kolejnych krajów

  Wraca możliwość wysyłania przesyłek do kolejnych krajów

  Od środy uruchomiona została możliwość wysyłania przesyłek do Rosji, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Hongkongu, Korei Południowej, Tajlandii, Urugwaju i Brazylii - podała w środę Poczta Polska. Spółka dodała, że przez utrudnienia w pracach służb spodziewane są opóźnienia w doręczeniu przesyłek do tych krajów.
 • Koronawirus w Polsce. Od środy polecone doręczane do skrzynki - Poczta Polska

  Koronawirus w Polsce. Od środy polecone doręczane do skrzynki - Poczta Polska

  W związku ze zmianą zapisów w Prawie pocztowym listy polecone mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata, natomiast dla przesyłek kurierskich zawieszono obowiązek uzyskania pokwitowania odbioru - podała w środę Poczta Polska.
 • Rząd chce zaoferować listonoszom wysokie premie za wybory "kopertowe"

  Rząd chce zaoferować listonoszom wysokie premie za wybory "kopertowe"

  Rząd chce zaoferować listonoszom premię za udział w przeprowadzeniu korespondencyjnych wyborów prezydenckich - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Źródła w Ministerstwie Aktywów Państwowych informują, że każdy listonosz ma otrzymać za to jedno dodatkowe miesięczne wynagrodzenie.