InteriaTV - Poczta Polska SA

Synonimy:
poczta polska,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Poczta Polska SA (31)

 • Poczta Polska emituje okolicznościowe znaczki z bohaterami niepodległośc

  Poczta Polska emituje wyjątkowe serie znaczków z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Edycja „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości” składa się 8 znaczków z wizerunkami między innnymi: Ignacego Jan Paderewskiego, Józefa Piłsudskiego, i Romana Dmowskiego. Edycja „Wojsko Odrodzonej Rzeczypospolitej” przedstawia ówczesne jednostki militarne, m.in. wojska lądowe, kawalerię i marynarki wojennej. A w ramach emisji "100. rocznica zakończenia I wojny światowej" przedstawia maki w wazonie, którym jest francuski granat F1 - broń używana w I wojnie światowej. W wielu krajach europejskich maki są zaś symbolem zakończenia wojny.
 • Poczta Polska idzie z prądem. Już niedługo listonosz przyjedzie do ciebie samochodem elektrycznym

  Na świecie jeździ ok. 3 mln samochodów elektrycznych. Ich liczba wzrasta w bardzo szybkim tempie. W 2017 r. sprzedano ponad 1,2 mln aut elektrycznych i hybrydowych z możliwością zewnętrznego ładowania (EV/PHEV).
 • Poczta cyfrowym pośrednikiem z administracją?

  Dążymy do tego, by stać się narodowym operatorem cyfrowym - mówi Paweł Kopeć, dyrektor sprzedaży w Poczcie Polskiej i członek zarządu Polska Poczta Usługi Cyfrowe.
 • Przechodzimy do Polski Cyfrowej

  Grupa Poczty Polskiej pracuje obecnie nad rozwojem systemu, dzięki któremu Konto Zaufane Envelo będzie można założyć za pomocą urządzenia mobilnego, w które wyposażony jest listonosz - mówi Paweł Kopeć, dyrektor sprzedaży w Poczcie Polskiej i członek zarządu PPUC.
 • Poczta otwiera dostęp do e-administracji

  Profil Zaufany potwierdzony przez Konto Zaufane Envelo to nasza Elektroniczna Tożsamość, która jest kluczem do e-usług administracji publicznej. Profil Zaufany wystarcza do obsługi znakomitej większości e-usług – mówi Michał Putkiewicz, wiceprezes Poczta Polska Usługi Cyfrowe.
 • Coraz więcej usług dostępnych na poczcie

  Poczta Polska rozwija swoją sieć i zwiększa zatrudnienie. Takim przykładem jest KRUS i ubezpieczenia rolne, które będziemy oferować w naszych placówkach – mówi Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.
 • Poczta Polska straci na braku prywatyzacji

  Poczta Polska nie będzie prywatyzowana. Zamiast tego zyskała przywileje, dzięki którym jej przychody mogą wzrosnąć o 1 mld zł. Nie oznacza to jednak, że będzie zdrowym przedsiębiorstwem, konkurencyjnym na wolnym rynku.
 • Poczta Polska ze znaczkami poświęconymi Janowi Pawłowi II

  Znaczek to nie tylko potwierdzenie opłaty pocztowej, lecz także miniaturowe dzieło sztuki – przekonują przedstawiciele Poczty Polskiej. Zainteresowanie specjalnymi wydaniami znaczków nie słabnie. Co więcej, polskie emisje znajdują uznanie na świecie. Jedną z ostatnich inicjatyw popularyzujących filatelistykę wśród Polaków jest wystawa „Święty Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej”. Organizatorzy zebrali łącznie kilkadziesiąt emisji i ponad sto unikatowych znaczków wydanych od czasu pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.
 • Powstało pierwsze Centrum Aktywności Cyfrowej. Do połowy przyszłego roku ma ich być 500

  W Sosnowcu w jednej z placówek Poczty Polskiej otwarto w tym tygodniu pierwsze Centrum Aktywności Cyfrowej, mające ułatwić dostęp do usług administracji elektronicznej. W ten sposób Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce zachęcić Polaków do załatwiania spraw urzędowych online. Na miejscu będzie można skorzystać z ponad stu usług, w tym otworzyć działalność gospodarczą bądź złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego w przypadku jego zagubienia. – Dzięki Centrum Aktywności Cyfrowej mamy możliwość dostępu do wszystkich usług administracji rządowej i możliwość korzystania z nich w przyjaznym środowisku z pomocą specjalistów – przekonuje Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji. – Bo tak naprawdę chodzi tylko o to, żeby zapoznać się z tymi narzędziami, do których wystarczy komputer. Aby jednak wejść w ten cyfrowy świat, potrzebny jest ktoś, kto nas będzie w niego wprowadzał – dodaje.
 • Poczta Polska umożliwia wysłanie listu poleconego z samodzielnie wydrukowanym znaczkiem

  Envelo, platforma internetowa należąca do spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, ma już ponad 50 tys. użytkowników, a jej aplikacja mobilna 30 tys. Dzięki Envelo bez wychodzenia z domu można kupić znaczek, wysłać list, kartkę oraz przesyłać kontrahentom faktury. Nową funkcjonalnością platformy jest zakup znaczka na list polecony. Znaczek można wydrukować w biurze lub w domu, podobnie jak potwierdzenie nadania lub książkę nadawczą. – Obecnie mamy ponad 50 tys. użytkowników, prawie 30 tys. instalacji aplikacji mobilnych i blisko 20 tys. klientów na platformie – informuje Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, należącej do grupy kapitałowej Poczty Polskiej. – Cały czas obserwujemy wzrost liczby osób i firm korzystających z cyfrowych rozwiązań.