poczta

Artykuły - Poczta (342)

Filmy - Poczta (4)

 • Wielkanocna kartka z guzikami

  Wielkanoc - szczególny okres, kiedy w końcu cały świat budzi się do życia! Zamiast kupować drogie kartki, które potem wysyłamy do rodziny i znajomych z życzeniami, warto zrobić samodzielnie wielkanocną kartkę. Wbrew pozorom to naprawdę proste - wystarczy tylko parę starych, nieużywanych guzików!
 • Pracują w jednym z najniebezpieczniejszych miejsc świata!

  Rocinha to favela w Rio de Janeiro - największa dzielnica slumsów w tym mieście, do niedawna rządzona przez potężne narkotykowe kartele. W 2011 r. brazylijska policja odbiła ją z rąk gangów. Od tego czasu mieszkańcy faveli stopniowo poznają smak normalnego życia. Dociera już do nich poczta państwowa - ale zasięg jej usług nie obejmuje wszystkich zakamarków dzielnicy. W Rocinha wciąż można znaleźć uliczki bez nazw, gdzie domy nie mają numerów... Właśnie tam zapuszczają się pracownicy prywatnej firmy "Przyjazny Listonosz", zapewniając swoim klientom kontakt ze światem.
 • Komisja Europejska chce, żeby przesyłki międzynarodowe były tańsze

  Unijni urzędnicy będą walczyć z wysokimi cenami przesyłek pocztowych na terenie Unii Europejskiej. Nad regulacjami dotyczącymi rynku pocztowego pracuje Komisja Europejska, a wkrótce zajmą się nimi parlamentarne komisje. - Paczka, która przekracza granice jest nawet siedem razy droższa, nawet jeśli jest to tylko kilka kilometrów, niż ta, która przebędzie setki kilometrów wewnątrz kraju - zwraca uwagę eurodeputowana Platformy Obywatelskiej, Róża Thun. To z kolei przekłada się na mniejsze tempo rozwoju handlu elektronicznego w Europie.
 • Poczta Polska jest "trendy"

  Przypominanie różnych aspektów z życia PRL-u to obecnie bardzo modny temat. To dobra sytuacja dla Poczty Polskiej, która pomimo drobnego liftingu, mentalnie nie wyszła jeszcze z tamtej epoki.