poczta

Artykuły - Poczta (353)

Filmy - Poczta (6)

 • Listy nie są bezpieczne. Zobacz, co robi

  Spójrzcie na zachowanie tego psa. Nie przepuści on żadnej przesyłce. Gdy tylko przez drzwi przelatuje list, czy gazeta, łapie ją w zęby i szarpie ze złością. Przerażające
 • "Polacy za granicą": Co łączy pierwszą pocztę na Zanzibarze z Henrykiem Sienkiewiczem?

  Laura, która mieszka na Zanzibarze, pokazuje nam budynek pierwszej poczty na wyspie Na piętrze tego budynku mieszkał Henryk Sienkiewicz w 1891 roku i stąd wysyłał listy. Polka mówi o ciekawostce w chronologii - poczta powstała w tym miejscu dopiero po wyjeździe słynnego pisarza. Przy okazji dowiemy się czemu do międzynarodowych rozmów telefonicznych kiedyś przychodziło się "pod palmę.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • Wielkanocna kartka z guzikami

  Wielkanoc - szczególny okres, kiedy w końcu cały świat budzi się do życia! Zamiast kupować drogie kartki, które potem wysyłamy do rodziny i znajomych z życzeniami, warto zrobić samodzielnie wielkanocną kartkę. Wbrew pozorom to naprawdę proste - wystarczy tylko parę starych, nieużywanych guzików!
 • Pracują w jednym z najniebezpieczniejszych miejsc świata!

  Rocinha to favela w Rio de Janeiro - największa dzielnica slumsów w tym mieście, do niedawna rządzona przez potężne narkotykowe kartele. W 2011 r. brazylijska policja odbiła ją z rąk gangów. Od tego czasu mieszkańcy faveli stopniowo poznają smak normalnego życia. Dociera już do nich poczta państwowa - ale zasięg jej usług nie obejmuje wszystkich zakamarków dzielnicy. W Rocinha wciąż można znaleźć uliczki bez nazw, gdzie domy nie mają numerów... Właśnie tam zapuszczają się pracownicy prywatnej firmy "Przyjazny Listonosz", zapewniając swoim klientom kontakt ze światem.