początki

Artykuły - Początki (561)

 • Spokojny początek ciekawego tygodnia

  Sentyment z końcówki poprzedniego tygodnia utrzymuje się na rynkach. Mamy więc do czynienia ze zwiększonym apetytem na ryzykowne aktywa, przy relatywnie niskiej zmienności.
 • Udany początek tygodnia

  Bieżący tydzień inwestorzy rozpoczęli w dobrych nastrojach. W weekend reprezentant strony amerykańskiej Robert Lighthizer stwierdził, że w kluczowych kwestiach dokonany został postęp w negocjacjach ze stroną chińską, natomiast pozostaje jeszcze kilka przeszkód.
 • Wzrosty na początku tygodnia

  Pierwsza sesja giełdowa tygodnia upływa spokojnie. Obroty są nieco niższe niż zazwyczaj ze względu na nieobecność inwestorów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Ci pierwsi obchodzą dziś Dzień Prezydenta upamiętniający urodziny prezydenta George'a Washingtona. Z kolei w Kanadzie obchodzony jest dziś Dzień Rodziny. Niemniej jednak, niższe obroty nie przeszkodziły indeksom z Azji, a następnie z Europy, wypracować dziś wzrostów.
 • Trudne początki realizacji rządowego programu

  Trudne początki realizacji rządowego programu

  Program Mieszkanie plus nabiera tempa - przekonują przedstawiciele rządu. Na koniec roku, na etapie przygotowywania formalności i dokumentacji ma być 100 tys. mieszkań, choć nikt nie ukrywa, że podaż odpowiednich gruntów pod budowę nie jest duża.
 • Korekcyjny początek tygodnia

  Miniony tydzień kończył się pozytywną nutą, szczególnie na zachodnioeuropejskich parkietach. Dzisiaj przyszedł czas lekkiego stonowania optymistycznego klimatu, do czego nastrajało święto w USA i w konsekwencji brak handlu na Wall Street.
 • Początek sezonu wyników na Wall Street

  Początek tygodnia na światowych giełdach przebiega w minorowych nastrojach. Odbicie, które obserwowaliśmy od początku 2019 roku, zostało zatrzymane przez publikację danych z chińskiej gospodarki. Bazując na najnowszych danych, w grudniu obserwowaliśmy dalszą słabość w chińskim handlu zagranicznym.
 • Słabość dolara na początku roku

  Nowy rok, stare tematy - tak w skrócie możemy podsumować ostatnie godziny na rynku walutowym.
 • Nerwowy początek roku

  W pierwszym tygodniu nowego roku w pierwszej kolejności będą poszukiwane odpowiedzi na pytania: kiedy w USA zakończy się "government shutdown" oraz czy rynki akcji stać na wypracowanie trwalszego odbicia?
 • Koniec jednego, początek drugiego

  Koniec miesiąca i start szczytu G20 nakładają się na siebie, co może przynieść wszystko i nic w kwestii zmienności rynku. Nadzieje na kompromis w relacjach USA i Chin są wygórowane, a sprzeczne komentarze podnoszą niepewność. Kalendarz makro wygląda na obfity, ale raczej będzie stanowił tylko tło.
 • Nowy szef KNF na początku tygodnia

  Nowy szef KNF na początku tygodnia

  Premier jest zdeterminowany, aby nowy przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego pojawił się już na początku przyszłego tygodnia - powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Filmy - Początki (1)

 • Jan Frycz i jego początki

  Aktor od kilkudziesięciu lat dzieli się z publiką swoim talentem aktorskim za sprawą występów w filmach i deskach teatrów. Kiedy dokładnie Frycz rozpoczął swoją karierę?