polska lokalna - pociagi

Artykuły - Pociagi (447)

 • Spóźniona matura z powodu awarii pociągów

  W pięciu szkołach w Warszawie w czwartek rano opóźniono rozpoczęcie matury z języka angielskiego, a 10 osób złożyło wnioski o zgodę na przystąpienie do egzaminu w terminie dodatkowym, w związku z awariami pociągów - poinformowała OKE w Warszawie.
 • Utrudnienia w ruchu pociągów jadących do Zakopanego

  Utrudnienia w ruchu pociągów jadących do Zakopanego

  Do godziny 17 mogą potrwać utrudnienia w ruchu pociągów jadących Centralną Magistralą Kolejową w kierunku Krakowa i Zakopanego. Utrudnienia napotkają również podróżujący do Katowic.
 • Niespodzianka od PKP na prima aprilis

  To nie jest primaaprilisowy żart. Lada dzień PKP firma rozstrzygnie przetarg na lotne ekipy sprzątające. Chodzi o to, by pociągi przejeżdżające przez Warszawę były sprzątane nie tylko na początku i końcu podróży, ale również w trakcie. Ta przełomowa usługa ma ruszyć 1 kwietnia.
 • Więcej pociągów na Adama Małysza

  Więcej pociągów na Adama Małysza

  Przewoźnicy kolejowi udostępnią pasażerom w najbliższy weekend więcej miejsc w pociągach jadących do Zakopanego. Będą one wiozły kibiców na imprezę pożegnalną Adama Małysza, przewidzianą 26 marca pod Wielką Krokwią.
 • Kiedy popędzą pociągi?

  Kiedy popędzą pociągi?

  Podróż z Olkusza (woj. małopolskie) do Warszawy w godzinę, do Krakowa w 17 minut, a do Katowic w 12 minut? Tak, pod warunkiem, że powstanie kolej dużych prędkości. Na ten temat rozmawiano podczas spotkania zorganizowanego w olkuskim starostwie.
 • Wąż wypełzł z paczki i spowodował opóźnienie pociągu

  Wąż wypełzł z paczki i spowodował opóźnienie pociągu

  Wąż o długości trzech i pół metra wypełzł w poniedziałek wieczorem z paczki przewożonej w pociągu relacji Gdynia-Zakopane. Zamieszanie spowodowane łapaniem gada na stacji w Iławie (warmińsko-mazurskie) sprawiło, że skład wyruszył z dworca z opóźnieniem.
 • Wstrzymane zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

  Wstrzymane zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

  Decyzja dotycząca planowanych zmian w rozkładzie jazdy w woj. śląskim, z którego miałoby wypaść ok. 100-110 pociągów, została wstrzymana do 15 marca - poinformowała Magdalena Tosza ze śląskiego zakładu Przewozów Regionalnych w Katowicach.
 • Wjechała wprost pod pociąg - zginęła na miejscu

  Wjechała wprost pod pociąg - zginęła na miejscu

  51-letnia kobieta zginęła w wyniku zderzenia jej samochodu z pociągiem osobowym relacji Łódź-Poznań, do którego doszło w czwartek w miejscowości Lewkowiec. Ruch pociągów na tej trasie odbywa się jedną nitką, wahadłowo.
 • Gdańsk: Jednym torem pociągi już jadą

  Przywrócono ruch na jednym z dwóch torów kolejowych w Gdańsku-Wrzeszczu, zablokowanych od niedzieli po wykolejeniu się pociągu towarowego. Drugi zniszczony tor może być oddany do eksploatacji w poniedziałek. Pociągi mogą być opóźnione o kilka minut.
 • Tragiczny wypadek - pociąg staranował ciągnik

  Tragiczny wypadek - pociąg staranował ciągnik

  Po około czterech godzinach odblokowano jeden z torów magistrali kolejowej Śląsk-Wybrzeże pomiędzy Bydgoszczą, a Inowrocławiem (woj. kujawsko-pomorskie), na którym doszło we wtorek do wypadku. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym ciągnik wjechał pod pociąg osobowy.