Muzyka - pobyt

Artykuły - Pobyt (4)

 • Wyjątek na polskiej scenie

  Wyjątek na polskiej scenie

  Pod koniec czerwca na koncerty do Stanów Zjednoczonych wybrała się Sara May. Młoda wokalistka, mająca na koncie wydaną własnym sumptem płytę "Sara May", a także podpisany kontrakt z My Music, przekonuje, że jej wyprawa do USA to "same plusy".
 • "Zmęczyło mnie oddawanie moich pieniędzy"

  "Zmęczyło mnie oddawanie moich pieniędzy"

  Pod koniec października 2005 roku do sklepów trafił pierwszy po dłuższej przerwie album grupy Simply Red, zatytułowany "Simplified". Znalazły się na nim uproszczone wersje największych przebojów zespołu Micka Hucknalla oraz kilka premierowych kompozycji. Do wydania tego ciekawego zestawu zainspirował lidera Simply Red koncert, jaki dał on jedynie z towarzyszeniem fortepianu. Wokalistę tak bardzo zainspirowały "odarte" wersje takich przebojów, jak "Something Got Me Started", "Sad Old Red", "Smile" czy "Ev'ry Time We Say Goodbye", że postanowił zaprezentować je na albumie w nowych, niemal jazzowych aranżacjach. Piosenki nagrano z towarzyszeniem orkiestry, a niektóre z nich mają bardzo latynoski klimat, który zainspirował pobyt Hucknalla na Kubie. Mick Hucknall opowiada, co spowodowało, że postanowił ponownie nagrać swoje najsłynniejsze przeboje, a także o planach wydania w 2006 r. płyty z rockowymi wersjami najsłynniejszych utworów zespołu, pobycie na Kubie i niezależności.
 • Metallica znów w trasie

  Metallica znów w trasie

  Członkowie grupy Metallica odwołali co prawda serię koncertów po Ameryce Południowej z powodu wyczerpania, ale po doładowaniu baterii znów wyruszyli w trasie. Po krótkim pobycie w Japonii, we wtorek, 2 grudnia, rozpoczęli trwający 3 tygodnie pobyt w Europie.
 • Liam lubi Amerykę

  Liam lubi Amerykę

  Liam Gallagher, członek brytyjskiej grupy Oasis, tak dobrze bawi się podczas amerykańskiego tournee swego zespołu, że chciałby pozostać w USA nieco dłużej. Jak na razie, Oasis postanowili zagrać parę koncertów więcej, aby przedłużyć swój pobyt.