po świętach

Artykuły - Po świętach (0)

 • Dolar kanadyjski w defensywie

  Pierwszy pełny dzień handlu po świętach przebiegał w bardzo spokojnej atmosferze. Na rynku walutowym bez fajerwerków - zyskiwał natomiast polski złoty. Nieco optymizmu pojawiło się na rynkach towarowych.
 • Złoty umacnia się po świętach

  Większość rynków wraca dziś do pracy po przerwie z okazji świąt Bożego Narodzenia. We wtorkowym kalendarzu jest kilka publikacji, które mogą dostarczyć inwestorom nieco większych emocji, choć też nie należy spodziewać się przełomowych rozstrzygnięć.
 • Funt próbuje ucieczki

  Pierwszy dzień po świętach euro zyskiwało względem dolara. Amerykańska waluta traciła też do złota. Spadki pojawiły się również na rynku ropy. Nieco optymizmu pojawiło się na parkietach giełdowych.
 • Dolar słabszy po świętach

  Rynki finansowe wracają dziś do pracy na pełnych obrotach po świątecznej przerwie. O ile w ostatni piątek, zdecydowana większość giełd była zamkniętych, a w związku z tym osłabł również obrót na rynku walutowym, wczoraj odbyła się już pierwsza w tym tygodniu sesja amerykańska.
 • Najlepsze zostaje na prima aprilis

  Najlepsze zostaje na prima aprilis

  Po świętach rynki finansowe powinny wrócić na tory mocnego apetytu na ryzyko, choć przepływy pod porządkowanie portfeli inwestycyjnych na koniec kwartału mogą zaburzać trendy. Na polu danych indeksy ISM/PMI oraz raport Tankan rzuca światło na kondycję światowej gospodarki, ale najlepsze zostało zostawione na koniec w postaci piątkowego raportu z rynku pracy USA, który może przechylić szalę w debacie o ścieżce polityki Fed.
 • Prawo: Budżet państwa będzie finansował deputat węglowy dla wszystkich emerytów górniczych?

  Prawo: Budżet państwa będzie finansował deputat węglowy dla wszystkich emerytów górniczych?

  Związkowcy zebrali dotąd ponad 105 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma zagwarantować darmowy deputat węglowy z budżetu państwa dla wszystkich emerytów górniczych. Po świętach wielkanocnych projekt wraz z podpisami ma być złożony w Sejmie.
 • Przedświąteczny tydzień

  Przedświąteczny tydzień może przynieść stabilizację notowań na globalnych rynkach finansowych, co przełoży się również na spadek zmienności złotego. Ten ostatni po świętach jednakże powinien zacząć korygować swoje ostatnie umocnienie.
 • Co zrobić, gdy długi po świętach stają się kłopotem?

  Świąteczna gorączka zakupów powoduje, że sięgamy głębiej do swoich portfeli. Kusiły nas sklepy i kusiły firmy oferując pożyczki i kredyty. Co zrobić gdy długi po świętach stają się kłopotem?
 • Po świętach złoty naśladuje eurodolara

  W poświąteczny wtorek złoty umacnia się do euro i traci w relacji do dolara w ślad za spadającym drugi kolejny dzień kursem EUR/USD. Do końca dzisiejszych notowań to sytuacja na rynkach globalnych będzie wyznaczać kierunek zmian dla polskiej waluty.
 • Gdzie jesteśmy po Świętach?

  Grecja, jak się okazuje, ma pojutrze spłacić 450 mln euro raty kredytu przyznanego przez MFW, o czym poinformowała Christine Lagarde, szefowa MFW. Minister finansów Grecji Warufakis przeszedł na ugodowy ton i podkreślił, że Grecja chce się wywiązać ze zobowiązań i zreformować kraj.