pływający dom

Artykuły - Pływający dom (4)

 • Jak się mieszka w pływającym domu?

  Jak się mieszka w pływającym domu?

  Pływający dom? Jeszcze niedawno takie określenie brzmiało jak pomysł rodem z filmu science fiction. Tymczasem unoszące się na wodzie budynki mieszkalne - tak zwane houseboaty - można spotkać już w kilku miastach Polski. Czy opłaca się w takiej budowli zamieszkać?
 • Pływający dom dla rozwodników

  Pływający dom dla rozwodników

  Co zrobić z domem w przypadku rozwodu? To jedno z najtrudniejszych pytań, na jakie trzeba odpowiedzieć w przypadku rozstania z partnerem. Architekci ze Studio OBA znaleźli na to sposób i zaprojektowali pływający dom dla rozwodników.
 • Pływający dom, który wygląda jak UFO

  Pływający dom, który wygląda jak UFO

  Włoski producent minijachtów Jet Capsule stworzył niezwykły projekt pływającego domu w kształcie UFO.
 • Masz pieniądze i myślisz o jachcie? Lepiej kup pływający dom

  Masz pieniądze i myślisz o jachcie? Lepiej kup pływający dom

  Zapomnijcie o nawet najbardziej zaawansowanych technicznie łodziach. The Floating Seahorse rozpali wasze wyobrażenia o "życiu na morzu" do czerwności

Filmy - Pływający dom (1)

 • Zamieszkaj w pływającym domu

  Można zamieszkać na jeziorze i czuć się prawie jak w zwykłym domu. To za sprawą domów na wodzie, które można umieścić na wybranym zbiorniku wodnym. Jak zapewniają ich twórcy, domy na wodzie to pierwszy w Europie system energooszczędnych domów pływających, opierający się na polskim pomyśle, kapitale i wykonaniu. Jak się w nich mieszka? - Ideą nie było tworzenie barki mieszkalnej, tylko normalnego domu, z tym że umieszczonego na wodzie. Dom się może przemieszczać, natomiast nie ma własnego napędu. Technologia pontonów, które zostały zastosowane, pozwala na zanurzenie ok. 20-25 cm. Tak że spokojnie tym domem możemy pływać przy średnim stanie wody po Wiśle, do tego wystarczy nam tylko holownik lub motorówka – mówi Jacek Ziółkowski, Floating Platform System. Pierwszy warszawski dom na wodzie, to efekt połączenia doświadczenia i wiedzy w technologii obiektów pływających oraz domów energooszczędnych. Obiekt został posadowiony na platformie, która zapewnia sztywną, solidną i niewymagającą konserwacji, a także odporną na lód konstrukcją, gwarantującą odpowiednią nośność i stateczność. Zabudowa zrealizowana przez inżynierów firmy M3 System została wykonana w najnowszej technologii standardu domu niskoenergetycznego, w którym zapotrzebowanie na ciepło kształtuje się na poziomie 17kWh/m2/rok. Dom w zależności od warunków, może być podłączony do instalacji na brzegu lub wyposażony w niezbędne instalacje mediów, takich jak zbiornik wody pitnej, zbiorniki fekalne czy siłownie wiatrowe lub solarne.