płyty winylowe

Artykuły - Płyty winylowe (6)

 • NFC zamiast płyt winylowych? To możliwe

  NFC zamiast płyt winylowych? To możliwe

  Pewien użytkownik Reddita przerobił urządzenie Sonos Boost w odtwarzacz muzyczny napędzany minikomputerem Raspberry Pi i czytnikiem NFC.
 • Włochy: Płacą płytą winylową

  Włochy: Płacą płytą winylową

  Za pizzę można zapłacić płytą winylową - tę oryginalną ofertę ma pizzeria we Florencji, która chce wzbogacić swoją płytotekę. Każdy winyl jest wyceniany na podstawie specjalistycznych cenników. Można dostać zniżkę, a w przypadku rarytasów - zjeść kolację gratis.
 • ​Gramofon Sony PS-LX310BT - test

  ​Gramofon Sony PS-LX310BT - test

  Płyty winylowe wracają do łask. Zatem w jaki gramofon nowej generacji należy się zaopatrzyć, aby zacząć ich na nowo (albo po raz pierwszy) słuchać? Sprawdzamy, czy nadaje się do tego LX310BT marki Sony.
 • Muzyka: Dynamicznie rośnie sprzedaż płyt

  Muzyka: Dynamicznie rośnie sprzedaż płyt

  Ostatnie 12 miesięcy było bardzo dobre dla polskiego rynku muzycznego. Rosła zarówno sprzedaż płyt CD, jak i winylowych, a dodatkowo dynamicznie rozwijał się kanał cyfrowy. Dzięki serwisom streamingowym Polacy kupują na płytach coraz lepszą muzykę - mówi dyrektor zarządzający Warner Music Poland. Wśród najlepiej sprzedających się albumów większość stanowią polscy wykonawcy.
 • Uzależnił się od kupowania winyli. Ma ich już kilka milionów

  Uzależnił się od kupowania winyli. Ma ich już kilka milionów

  - Od 40 lat chodzę na terapię i samemu sobie próbuję wytłumaczyć ten fenomen - mówi Zero Freitas, brazylijski milioner, który nie może powstrzymać się od kupowania płyt winylowych. Ma ich już... kilka milionów.
 • Płyty CD-R - winyl jak za dawnych lat

  Płyty CD-R - winyl jak za dawnych lat

  Firma wprowadziła na polski rynek nośniki w postaci CDR. Nowe płyty nawiązują do klasycznych płyt gramofonowych z przełomu XIX i XX w.