Biznes - płynność finansowa

Artykuły - Płynność finansowa (17)

 • Efekt pandemii: Niższa rentowność, czyli czas przebudowy bankowych strategii

  Efekt pandemii: Niższa rentowność, czyli czas przebudowy bankowych strategii

  Dwie kolejne obniżki stóp procentowych to cios dla banków, a najsilniejszy - dla banków spółdzielczych. Będą zmagać się z zagrożeniem płynności. Ale najmocniejszy cios zada bankom ryzyko kredytowe. Skutki zobaczymy dopiero za kilka miesięcy.
 • Jedna trzecia warsztatów samochodowych walczy o przetrwanie

  Jedna trzecia warsztatów samochodowych walczy o przetrwanie

  Spadek popytu na usługi warsztatów może bardzo szybko doprowadzić do utraty przez nie płynności finansowej, zamykania działalności i umacniania się szarej strefy nieponoszącej żadnych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej - mówi Interii Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.
 • KNF powinna monitorować wpływ koronawirusa na banki

  KNF powinna monitorować wpływ koronawirusa na banki

  Komisja Nadzoru Finansowego powinna ściśle monitorować charakter i zakres wpływu epidemii na zdolność banków do świadczenia usług finansowych i okresowo sprawozdawać ważne ustalenia w tym zakresie Komitetowi Stabilności Finansowej - poinformował NBP w poniedziałkowym komunikacie.
 • BIG InfoMonitor: Niemal co trzecia firma w Polsce ma kłopoty z płynnością

  BIG InfoMonitor: Niemal co trzecia firma w Polsce ma kłopoty z płynnością

  ​Blisko co trzecia firma w Polsce ma kłopoty z płynnością finansową - wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Najbardziej zagrożone są przedsiębiorstwa z branży transportowej i handlowej, najmniej - przemysłowe i usługowe.
 • Niezwrócony VAT zagrożeniem dla płynności finansowej firmy

  Niezwrócony VAT zagrożeniem dla płynności finansowej firmy

  Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, tylko w jednym procencie przypadków ubiegania się przez firmy o zwrot podatku naliczonego VAT przedłużono ustawowy termin do jego zwrotu. Przedsiębiorcy, których objęto weryfikacją zasadności zwrotu nadwyżki VAT, dobrze wiedzą, że oznacza to dla nich długie lata oczekiwania i ryzyko utraty płynności finansowej. Spór z fiskusem niejednokrotnie kończy się przed sądem administracyjnym.
 • Połowa polskich firm ma problem z zatorami płatniczymi. To powoduje u nich problemy z płynnością finansową

  Połowa polskich firm ma problem z zatorami płatniczymi. To powoduje u nich problemy z płynnością finansową

  Prawie połowa polskich przedsiębiorców ma problemy z terminowym odzyskaniem płatności od swoich kontrahentów. Aż 48 proc. z nich ma z tego powodu kłopoty z płynnością finansową. Poprawy sytuacji w najbliższym półroczu spodziewa się zaledwie 19 proc. przedsiębiorców - wynika z najnowszego badania Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.
 • Rosja: 540 mln dolarów na ratowanie Trust Banku

  Rosja: 540 mln dolarów na ratowanie Trust Banku

  Centralny Bank Rosji poinformował w poniedziałek, że przekaże zagrożonemu upadłością Trust Bankowi 30 mld rubli (540 mln dolarów) na utrzymanie płynności finansowej, co sygnalizuje rosnące problemy rosyjskiego systemu bankowego po spadku kursu rubla.
 • Firma może zbankrutować przez jedną niezapłaconą fakturę

  Firma może zbankrutować przez jedną niezapłaconą fakturę

  Wystarczą dwa tygodnie opóźnienia w płatności za fakturę ze strony ważnego klienta, aby firma utraciła płynność finansową i była zmuszona zaprzestać regulowania własnych płatności. Przy 60-dniowym opóźnieniu problemy z płynnością są już tak poważne, że firma przestaje funkcjonować - pokazuje case study opracowane na rzeczywistych danych przez Idea Bank i Tax Care.
 • Firmy mają już dość zatorów płatniczych

  Firmy mają już dość zatorów płatniczych

  Poprawiła się płynność finansowa małych i średnich firm, ale wcale nie dzięki temu, że kontrahenci zaczęli płacić w terminie - pisze "Puls Biznesu".
 • Sytuacja finansowa polskich przedsiębiorstw jest stabilna - PwC

  Sytuacja finansowa polskich przedsiębiorstw jest stabilna - PwC

  Sytuacja finansowa polskich przedsiębiorstw jest stabilna, a 74 proc. firm nie obawia się o swoją płynność finansową - wynika z badania firmy PwC.