PLN

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
PLN (Partie polityczne) ,

Artykuły - PLN (28)

 • Kłopoty Turcji przełożą się na rynki wschodzące

  Kłopoty Turcji przełożą się na rynki wschodzące

  Pogłębiające się kłopoty Turcji zaszkodzą apetytom na ryzyko, zmuszając inwestorów do kierowania się w krótkim terminie w stronę bezpieczniejszych aktywów. Wraz z uspokajaniem się sytuacji mogą jednak pojawić się okazje dla akcji, obligacji i walut wybranych krajów wschodzących - oceniają analitycy.
 • S&P - Polska gospodarka stabilna ale ryzyko walutowe

  S&P - Polska gospodarka stabilna ale ryzyko walutowe

  Polska gospodarka jest prężna i nie widać w niej nierównowag - oceniła agencja S&P w raporcie z końca czerwca. Analitycy S&P zwrócili uwagę na możliwość spadku konkurencyjności w polskim sektorze bankowym, z uwagi na podwyższony udział państwa w branży. Polska gospodarka, "nie posiada wyraźnych nierównowag, bilansuje to wyższa podatność na zmienność kursu walutowego oraz potencjalne szoki zewnętrzne" - dodano.
 • Złoty tonie. Euro kosztuje już 4,40 zł, frank najdroższy od roku

  Złoty tonie. Euro kosztuje już 4,40 zł, frank najdroższy od roku

  Lipiec rozpoczął się dla polskiej waluty fatalnie. Notowania EUR/PLN przebiły wartość 4,40. Złoty nie radzi sobie również w parach z innymi głównymi walutami. Kurs dolara wzrósł do 3,78 PLN, za franka zapłacimy najwięcej od lipca ubiegłego roku, a funt znajduje się coraz bliżej 5 PLN - mówi analityk walutowy Ekantor.pl, Katarzyna Orawczak.
 • RPP zapowiada stabilizację stóp. Złoty odreagowywuje

  RPP zapowiada stabilizację stóp. Złoty odreagowywuje

  Poprawa sentymentu związana m.in. z uspokojeniem sytuacji we Włoszech może sprzyjać umocnieniu złotego oraz spadkom rentowności polskich obligacji - oceniają ekonomiści.
 • Niewykluczona obniżka stóp procentowych w Polsce

  Niewykluczona obniżka stóp procentowych w Polsce

  W najbliższych miesiącach nie będzie potrzeby zmiany poziomu stóp procentowych, ale przy pogorszeniu nastrojów gospodarczych może być potrzebna ich obniżka - uważa Eryk Łon, członek RPP. Jego zdaniem, polityka pieniężna nie powinna szkodzić ożywieniu inwestycji.
 • Złoty czeka na prawdziwą wojnę?

  Złoty czeka na prawdziwą wojnę?

  Obawy o wojnę, już nie tylko handlową, w teorii powinny zwiększać awersję do ryzyka. Tymczasem złotemu udaje się utrzymać silną pozycję na rynku. Bezpieczna przystań, czyli frank szwajcarski pokazuje natomiast wartości najniższe od pamiętnego czarnego czwartku - mówi Katarzyna Orawczak z Ekantor.pl.
 • JP Morgan obniżył prognozy dla naszego regionu

  JP Morgan obniżył prognozy dla naszego regionu

  JP Morgan obniżył pozycjonowanie akcji regionu CE3 (Polska, Czechy, Węgry) w ramach CEEMEA (Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka) do neutralnego z przeważania - wynika z datowanego na 5 kwietnia raportu banku.
 • Rynki czekają na posiedzenie Fed

  Rynki czekają na posiedzenie Fed

  Przed jutrzejszą decyzją FOMC nie spodziewamy się dużych zmian na rynkach długu. W naszej ocenie dla zachowania obligacji kluczowy będzie ton komentarzy po spotkaniu oraz nowe projekcje Fed.
 • Inflacja całkowicie zmienia obraz złotego

  Inflacja całkowicie zmienia obraz złotego

  Polski złoty nie ma ostatnio najlepszej prasy. Najpierw rodzima waluta dynamicznie się osłabiła po ostatnim wystąpieniu prezesa Narodowego Banku Polskiego, który uznał, że nie widzi uzasadnienia, aby stopy procentowe miały zostać podniesione ani w 2019, ani nawet w 2020 roku.Ostatnie dane o inflacji z Polski, diametralnie zmieniły obraz naszej waluty.
 • Czy polska waluta nadal będzie silna?

  Czy polska waluta nadal będzie silna?

  Złoty dobrze rozpoczął rok jak prognozują eksperci BGK istnieją pewne czynniki, które mogą mu sprzyjać - przede wszystkim silny wzrost gospodarczy, wyraźnie szybszy niż w strefie EURO, a więc u głównego partnera handlowego i w obszarze walut, do których częściej się odnosimy. Z drugiej strony rozluźnianie polityk monetarnych przez banki centralne świata dobiegło końca. To może być czynnik, który polską walutę może osłabić, szczególnie w drugiej połowie roku.

Filmy - PLN (14)

 • To był rekordowy miesiąc dla polskiej waluty. Co dalej?

  Lipiec był bardzo udany dla złotego i polskiego rynku finansowego. W tym roku był to najlepszy miesiąc.
 • Czy polska waluta będzie coraz słabsza?

  Na przełomie kwietnia i maja złoty zaczął się szybko osłabiać. Byliśmy przyzwyczajeni do kursu euro poniżej 4,20 zł i kursu dolara w okolicach 3,40 zł. Polska waluta powróci do takich poziomów czy raczej powinniśmy oczekiwać dalszego jej osłabienia?
 • Co się dzieje z kursem złotego wobec franka i euro

  Kurs złotego ostatnio poruszał się niespokojnie. To ile będziemy płacić za franka, zależeć będzie od wojen handlowych. Kurs wobec euro będzie raczej uzależniony od danych z polskiej gospodarki, zwłaszcza że pojawiły się komentarze o możliwej obniżce stóp procentowych.
 • Czy złoty pozostanie tak silną walutą jak w minionym roku

  W ostatnich dniach złoty osłabił się w relacji do euro, a zwłaszcza franka szwajcarskiego. Wiele też się działo na światowych rynkach akcji i obligacji, a wzmocnił się japoński jen. Czy przed nami duże zmiany dotyczące kursu polskiej waluty?